upomoć - "izostanak" menstruacije uz pilule

stefica90

postovani, procitala sam postove, mislim da nemam razloga za brigu, barem mislim.
pijem Logest 5 mj. od prve menstruacije nakon poroda. i prosli mj. mi je menstuacija bila samo u tragovima, znaci samo na papiru kada sam se obrisala, i to svega 2 puta. i sada sam u nedljeju zavrsila sa zadnjom tabletom, i jos nista od krvarenja. trebam li pricekati jos ili da se javim ginekologu, napravim test?
da napomenem nisam zaboravila niti jednu pilulu, sve pijem u isto vrijeme gotovo na minutu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test za svaki slučaj ako je negativan nastavite s pilulama nakon sedmodnevne pauze bez obzira bude li menstruacije ili ne.

stefica90

pricekat cu do subote ako ne dode onda cu napravit test.
zanima me kolke su sanse za trudnocu?
imam prozirni sluzavi sicjedak (malo) . i malo osjetim kao da cu dobiti ali jos nista sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su male gotovo nikakve ako redovito uzimate pilule.

stefica90

Pijem ih tocno na minutu, alarm me podsjeca. I niti jednu zaboravlienu tabletu. Sto bi onda mogo biti uzrok izostanka menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Razlog su ultraniskodozažni kontraceptivi. Neki put menstruacija izostane uz njih.

stefica90

hvala na brzim odogovrima, i oprostite na "sto" pitanja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

rule9

Imam jedno pitanje.
Pocela sam u konsultaciji sa doktorkom da pijem yaz pilule prvi put.
Obzirom da nisam znala kada pocinjem da ih pijem a doktorka mi nije napomenula,pocela sam da ih pijem 25 dan ciklusa umesto 1-5.
Zelela sam i da odlozim menstruaciju pa zato nisam sacekala prvi dan ciklusa.
Da li postoji mogucnost neke kontraindikacije ili ne dejstva pilula? Danas sam uzela prvu pilulu i sve je ok ali ne znam da li da prestanem da pijem ako osetim neke probleme pa da nastavim kada dobijem menstruaciju ili da nastavim bez obzira da ih pijem.
Unapred puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne pijte dalje. Pustite da nastupi menstruacija, te počnite piti sa prvim danom prave menstruacije.
Morate uvijek pročitati uputstvo.

Vale_del

Evo da se javim jer vidim da ovdje napokon neki doktor odogovara,a ne ljudi na temelju iskustva.
Da vas pitam ako mi mozete odgovorit.
Pijem kontracepcijske pilule Triquilar već jedno godinu dana,i do sad su stvari redovito dolazile,ali ovaj mjesec stvari stvari su izostale.Ne koristimo ja i dečko nikakve dodatne zastite kao kondom,znaci samo pilule.Pretproslu kutiju sam jednu tabletu povratila jer sam imala neku virozu,to je bila tableta iz drugog tjedna,nastavila sam piti kao da nsita nije bilo,al sam stvari dobila redovito,ali nakon ove zadnje kutije stvari nema.Dali ima mjesta panici ili je to sasvim nesto normalno??Inace stvari kasne 5 dan,a u srijedu moram pocet pit novu kutiju,dali da krenem novu kutiju,ili sto da ucinim? hvala na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, napravite svakako test s obzirom da ste jednu preskočili. Ako je negativan, nastavite dalje uzimati prema ustaljenoj shemi uzimanja.

RoseM

Poštovani, već sam jako zabrinuta. Oko godinu i pol pijem kontracepcijske pilule Yaz. Prije dva mjeseca mi je menstruacija došla malo kasnije nego inače, prošli mjesec još malo kasnije, a trebala sam ju dobiti danas, međutim nisam. Nisam zaboravila niti jednu tabletu niti sam imala proljev i povraćanje. Zabrinuta sam jer je dečko svaki put svršio u mene, dakle, osim tableta nismo koristili nikakvu dodatnu zaštitu. Ne znam što da sad dalje napravim, molim savjet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Sve je normalno. nećete ostati trudan ako redovito uzimate pilule.

a.n.d.r.e.a.

Poštovani,
Pijem Novynette već godinu i pol i do sada su mi menstruacije bile normalne.
Zadnju pilulu popijem u ponedjeljak, a menstruacija počne u četvrtak, a posljednjih par mjeseci u petak.
Pijem ih redovno, nekad 1-2h kašnjenja. Muči me što sam ovaj put
dobila menstruaciju tek u subotu, više kao smeđi iscjedak i u neprimjetnoj količini.
Dali bih trebala brinuti o trudnoći? Pošto sam odnose imala tek u pauzi, bez ejakulacije?
Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći. Neki put prijelomno krvarenje ( menstruacija ) tijekom uzimanja pilula bude vrlo, vrlo oskudna i zna čak i izostati.

panika83

Postovani!
Dali je moguce da dobijem menstruaciju,a da sam trudna?
S obzirom na to da pijem kontracepcijske pilule.Dakle,imala sam
odnos 02.03. u vrijeme pauze i sljedecu menstruaciju sam dobila,
sad bi za par dana trebala doci i druga.Pa me zanima ako zena
ostane trudna dok pije pilule dali joj takodjer izostane mjesecnica
ili ju redovno dobiva dalje jer i dalje pije pilule?Znaci,ako neznam dali
sam trudna,a pijem pilule hoce li one bez obzira na trudnocu potaknuti menstruaciju?
Nadam se da razumijete pitanje.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, da se dogodi trudnoća tijekom uzimanja pilula svakako ne bi dalje dobivali menstruaciju.

samita

Poštovani,
molila bih vas za pomoć. Pijem trinovum više godina, nastavila i poslije trudnoće. sada ih pijem 4 godine bez prestanka odnosno pauze.
moj problem je to što sada prvi puta od kad ih koristim nisam dobila menstruaciju. zadnja tableta mi je bila u petak 19.04. s time što ovaj ciklus nisam uzela dvije tablete koje sam zaboravila. spolne odnose imala sam redovito svaki tjedan sa svršavanjem unutra . muči me to što ni nakon 6 dana nema menstruacije, postoji li mogućnost trudnoće ili je to normalno.
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da postoji. Preskakali ste pilule. Svakako napravite test na trudnoću.