upomoć - "izostanak" menstruacije uz pilule

Lucija_20

Doktore,

nakon sto popijem sve AKTIVNE tablete Qlaire i nastavim odmah (bez pauze) s Yasminom menstruaciju ne trebam ocekivati, jel da?

Hvala Vam na pomoci.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

taisha30

Poštovani,

uradila sam test na trudnoću.,negativan je.Šta dalje da radim?

Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakle ne radi se o trudnoći.Pričekajte još kojih par dana da ista nastupi. Ako ni tada ne dođe savjetujem pregled i gestagenu terapiju za izazivanje prijelomnog krvarenja.

taisha30

Poštovani,
hvala Vam na odgovoru.
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

houdini

Poštovani,

pijem Lindynette 20 malo više od godinu dana i nikad nisam imala problema s tim pilulama. Svaka je menstruacija bila redovita do ove sad. Trebala sam je dobiti danas (3. dan pauze). Spolne odnose tijekom uzimanja pilula iz zadnjeg blistera nisam imala, a prethodnu sam menstruaciju dobila na vrijeme. Je li nužno menstruaciju dobiti uvijek isti dan pauze i trebam li se brinuti? Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da bije nužno dobiti isti dan. Ne brinite.

joker

postovani, pijem qlaira tablete vec godinu dana i sada mi je menstruacija izostala..uijek mi je dolazila tocno no sada je nema..naime bila sam na dosta napornom putoanju gdje je bilo dosta razgledavanja i neprospavanih noci..takoder sam tijekom tog putovanja imala iscjedak smeckaste boje..imala sam i nezasticene spole odnose prije tog putovanja te se bojim da sam mozda trudna. imam li razloga brinuti se? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Uz navedene pilule često se dogodi atrofija endometrija i izostanak menstruacije.

F

Dobar dan. Pila sam Diane 35 neko vreme, medjutim ugojila sam se od njih, tacnije natekla, pa mi je ginekolog predlozio da uzmem Logest. Primetila sam da mi je muka, da su mi se grudi smanjile, da sam bezvoljna i libido mi je opao. U cetvrtak sam popila poslednju tabletu, druge kutije, i jos nisam dobila, pa se malo brinem. Sta da radim?
Uzela sam sada neke Jeanine, po preporuci farmaceutkinje, ako mi je dobro rekla te su vrlo slicne Microginonu, koje su mi odgovarale jedno vreme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite s zadnje navedenim pilulama. Logest je puno drugačijeg sastava od Diana. Ista navlače tj retiniraju tekućinu.

Nadja90

Poštovani, pila sam Logest pilule gotovo dvije godine bez stanke, zatim sam prije dva mjeseca u dogovoru sa gineklogom prešla na Jeanine pilule, trenutno pijem drugo pakiranje. Moj problem je što sam pri prelasku sa Logesta na Jeanine bila bez 7 dana stanke, nego sam odmah nastavila sa Jeanine, te mjesečnicu taj mjesec nisam imala. To me nije zabrinulo, ali me brine što ni nakon prvog pakiranja nisam dobila mjesečnicu. Šta Vi poštovani mislite da je problem? Pošto je prošla sedmodnevna pauza, ja sam nastavila sa sljedećim pakiranjem. Što bi mogao biti uzrok izostanka i da li sam postupila ispravno nastavljajući piti naredno pakiranje?
Unaprijed zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu. Događa se. Sve ste dobro napravili.

Nadja90

Hvala Vam mnogo na odgovoru. Imam jos jedno pitanje, u poslednjih 10-ak dana imam pojacan bjeli iscjedak, gust je, bez mirisa. Da li to moze da ima veze sa izostankom mjesecnice i da li moze biti od kontraceptivnih pilula? Takodje mi je cesto nadut donji dijo stomaka.
Unaprijed zahvalna!
Nadja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od pilula je. Ne brinite.

ibm

Poštovani,
već godinu dana koristim Belara pilule nakon poroda i prethodne dijagnoze endometrioze, znači i kao lijek i kao kontracepciju. Imam redovne odnose bez dodatne zaštite. Svaki mjesec do sada sam dobivala krvarenje nakon dva dana od posljednje tablete. Ovaj mjesec zadnja tableta u srijedu (30.10.), krvarenja još nema (utorak), a u četvrtak bi trebala početi novu kutiju. Pilule sam koristila redovito, u večernjim satima (+/- 4 sata), niti jedan dan nije preskočen.
Jeli moguća trudnoća, dali je potrebno isključiti trudnoću prije početka sljedećeg pakiranja?

gabyca2505

postovani imam jedno pitanje. Trebala sam menstruaciju dobiti prije sest dana, znaci kasni mi. Ali imam bolove u trbuhu i u grudima kao da cu je svaki cas dobiti i tako vec tjedan dana ali nikako da dode i iscjedak mi je dosta zut. trebam li se brinuti da sam trudna ili je moguce da je neki drugi problem ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ibm napravite test i ako je kao što mislim negativan započnite u uobičajno vrijeme dalje s uzimanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gabica a da prvo napravite test na trudnoću ako ste imali odnose u ovom ciklusu?

Nazad
Naprijed