upomoć - "izostanak" menstruacije uz pilule

samita

hvala na brzom odgovoru,
napravila sam danas test ( nakon 7 dana od dana prestanka uzimanja ) , on je negativan
dali i dalje postoji mogućnost trudnoće ili je nešto drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

krijesnica0101

Poštovani,
pijem lindynette 20 godinu dana. Nikad nije bilo problema do ovog ciklusa. Naime, ponedjeljkom popijem zadnju i do srijede mensturacija dođe. Tablete pijem redovito, nisam nikad preskočila niti jednu. Ako ih zaboravim a negdje sam, popijem u 2 sata +/-.
Ovaj ciklus menstruacija mi nije došla i evo kasni već par dana. Ima li mjesta brizi? U utorak moram počet pit novu kutiju, da nastavim kao i inače ili da odgodim zbog kašnjenja mens.? Da kupim test na trudnoću, ili je normalno da ovako kasni ponekad?
Lijep pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je da kasni ponekad. Doći će do utorka sigurno. Od utorka uzmite novi blister. Nije nužan test na trudnoću.

Majaxy

Postovani, koristim Yaz tablete vec 4. mjesec. Posljednju menstruaciju sam dobila uzimajuci trecu od 4 placebo tablete. I ovaj ciklus mi je poceo 5-og aprila, medjutim, 15-sti dan sam zaboravila popiti tabletu, i kao sto u upustvu pise, sam nastavila piti tablete, sve do 4 placebo tablete, koje sam preskocila i nastavila s novim pakovanjem kako pise. Medjutim, ovu menstruaciju jos nisam dobila, a imala sam relativno redovne spolne odnose sa prekunitim snosajem, osim jedan put, na pocetku ciklusa. Postoji li sansa da sam trudna i trebam li raditi test na trudnocu ??
Veliki pozdrav !!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Pili ste u kontinuitetu te zato niste dobili menstruaciju.

Xxy3

Poštovani, pijem Yaz pilule 2,5 godina bez pauze. Prosli mjesec zaboravila sam popiti 19 tabletu te sam ju popila sljedeci dan zajedno s 20. Prosli mjesec sam popila do kraja svijetloruzicaste tablete, a bijele bacila. Danas bih trebala popiti zadnju bijelu tabletu, no jos nisam dobila menstruaciju. Zanima me da li postoji mogucnost da sam trudna? Sto se tice odnosa, imala sam na dan zaboravljene tablete, a nakon toga odnos sam imala tek nakon 9 dana od zaboravljene tablete, te ovaj mjesec bez ejakulacije. Kolike su sanse da sam trudna? Da li da napravim test za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Možete napraviti test.

sadangel

Poštovani, zbog pcos-a ginekolog mi je prepisao Belaru. Nakon prve kutije napravila sam sedmodnevnu pauzu, međutim nije bilo menstruacije. 8. dan počela sam piti drugu kutiju i od tada imam intenzivne bolove u donjem dijelu leđa kao prije menstruacije, ali krvarenja i dalje nema. Da li da normalno nastavim piti pilule?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako nastavite dalje s uzimanjem.

bebamala

imala sam kiretazu 20. marta(blighted ovum je u pitanju).Sve je proslo u redu,odnose sam imala dve nedelje nakon toga sa kondomom,prvu menstruaciju sam dobila nakon mesec dana 17. aprila i tada sam pocela sam pilulama za kontracepciju koje sam redovno pila(od kada pijem pilule ne koristim kondom vec samo pilule + prekinuti snosaj).Prvo pakovanje pilula sam zavrsila u utorak i Sada sam na sedmodnevnoj pauzi ali menstruaciju nisam dobila(imala sam samo braon sekret,vrlo oskudan.Brine me sto menstruacije nema,a sutra treba da pocnem sa novim pakovanjem.da li je sve u redu i postoji li mogucnost trudnoce?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je to bila menstruacija. Neki put budu jako oskudne. Nastavite sutra sa uzimanjem prema propisanoj shemi.

bebamala

Hvala puno na brzom odgovoru.Ne znam da li da napravim test?iako sam svesna da ne bi trebalo da postoji mogucnost trudnoce,jako me je ovo uplasilo????

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba test. Nastavite dalje s pilulama prema shemi.

Anisija

Pozdrav,
uz konsultacije sa svojim ginekologom počela sam piti Logest zbog problema sa hormonima i užasnim promenama u raspoloženju. Pre toga sam imala tačne i normalne mestruacije koje su trajale po 3 dana. Završila sam sa prvom kutijom i sada nikako da dobijem. Zapravo, poslednju tabletu sam popila u ponedeljak 20. Svakako planiram ići na ultrazvuk pre početka druge kutije, a kako bih do tada sebi skratila muke i nerviranje, zanima me da li je to normalno? Ili je u redu da menstruacija dođe bilo koji dan od tih 7 dana pauze? Šta bi se dešavalo u slučaju da uopšte ne dobijem menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako bilo koji dan tijekom pauze možete dobiti. Bit će oskudna i neće nalikovati na menstruaciju. Zna neki put i izostati potpuno ali rjeđe uz ove kontraceptive.

Lucija_20

Postovani,

pijem Qlaira tablete od 1. mjeseca 2013. Prethodno sam bila 3 godina na Yasmine nakon cega sam napravila pauzu od godine ipo dana. Ginekologica koja je mijenjala moju doktoricu mi je savjetovala prijelaz na Qlaira uz obrazlozenje da su puno "slabije" tablete i da nema smisla da koristim "jake" Yasmin.

Dok sam pila Yasmin nisam imala nikakvih nuspojava tako da sam se poprilicno iznenadila kad sam tijekom 2. kutije iskusila nuspojave koristenja Qlaira (spotting krvarenja, bol u dojkama)...

Sve nuspojave su nestale tijekom 3. kutije Qlaira te sam se prestala brinuti. Medutim, vec 4. mjesec koristenja mi je izostala menstruacija. Napravila sam test za trudnocu koji je bio negativan. S obzirom da trenutno zivim u inozemstvu nisam mogla otici na pregled, te sam odlucila pricekat sljedeci mjesec da vidim sto ce biti s menstruacijom. Ovaj mjesec nisam dobila "standardnu" menstruaciju vec smeckasti iscjedak koji traje vec 2 dana....

Nazalost moja doktorica mi je nedostupna, a ja neznam sto da radim..nastavila sam i dalje piti Qlaira (5. kutija), ali poslije svega sto sam procitala na cybermedu cini mi se da bih se trebala vratiti na Yasmin suspicious

Molim Vas da mi kazete Vas savjet i u slucaju da mi savjetujete prijelaz na Yasmin da mi opisete kako da taj prijelaz napravim..

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,popijte aktivne tablete Qlaire i nastavite odmah sa Yasminom. Dakle bez ikakve pauze. Tim koji pobjeđuje se ne mijenja.

taisha30

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala 19.04..,trajala je 5 dana,odnosno tih 5 dana sam imala smeđi iscjedak.Menstruaciju još uvijek nisam dobila-računajući da sam tih 5 dana u aprilu imala menstruaciju?Kako god,kasni mi.
Imam učestalo mokrenje i bolove u stomaku.
Redovno idem na ginekološke preglede,zadnji sam radila u februaru(UZV,papa test i vaginalni pregled) i bilo je sve ok.
Inače mi menstrualni ciklus traje 32-35 dana.Imam redovne spolne odnose,bez zaštite.
Da li imam razloga za zabrinutost?
Hvala Vam.
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, napravite test na trudnoću.