Vodena cista na jajniku

milica011

Postovani,

ne mogu da pronadjem temu o policisticnim jajnicima, pa cu Vas pitati ovde. Prosle nedelje mi je doktorka na ultazvuku videla da imam policisticne jajnike i izgleda da mi zbog toga kasni 28 dana, trudnoca je iskljucena kao mogucnost kasnjenja, ali sada mi se pojavio braonkasti iscedak. Zanima me zbog cega, i da li je to znak da ce mozda menstruacije uskoro?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će uskoro nastupiti. Savjetujem liječenje pcos-a.

veritas

Pozdrav! Imam 23 godine, ove godine u ožujku dijagnosticirano mi je na lijevom jajniku koji je veličine 44x29 mm, hiperregogena inkuluzija 39x33 mm, u njenoj sredini hipoehogena tekuća folikularna formacija 31x21 mm (cysta ovarii nonspecifica). U Douglasu nema tekućine, maternica u redu, desni jajnik s blagim znakovima PCOS. Doktor mi je propisao tromjesečnu terapiju s Lyndettama s ciljem da mozda oralna kontracpecija pozitivno djeluje na jajnik i da se on sam od sebe ocisti od ciste, ako ne uspije napravit ce se LPSC. Nazalost, cista i dalje postoji i na zadnjem pregledu koji je bio prije nekoliko dana je utvrđeno ovo stanje: lijevi jajnik 27x16 mm, pored lijevog jajnika hiperegogena inkluzija 37x25 mm, u njenoj sredini hipoehogena tekuća folikularna formacija 21 mm, ne može se reći da spomenuta inkluzija pripada lijevom jajniku. Rekao je da prestanem s OHK i dao mi je uputnicu za dogovor s ginekologom kirurugom za laparaskopiju.
Kako se ja užasavam operacija, zbog prijašnjih loših iskustava, molila bi za Vaše mišljenje. Postoji li način da se izbjegne laparaskopija, da probam s nekom drugom terapijom? Koliko je uistinu ona nužna? Koliko dugo mogu "živjeti" s ovakvim jajnikom i da li mu cista šteti? HVALA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Treba pokušati s Duphastonom, napraviti marker ca 125. Mislim da se može pričekati još koji ciklus uz terapiju Duphastonom jer promjena ne raste.

seansa26

Poštovani,

trebala sam dobiti menstruaciju prošlu srijedu, inače je redovna i točna u 28.dan, i nikako nije došla pa sam obavila ginekološki pregled jučer. Utvrđena mi je vodena cista promjera oko 40 mm. Ginekolog mi je prepisao korištenje Duphaston tableta kroz dva tjedna, dvije tablete na dan. No međutim, danas ujutro je nastupila mjesečnica, možda i nije došla zbog nervoze i straha, ali sad neznam trebam li piti tablete kako mi je ginekolog odredio ili ih ostaviti sa strane? Moj ginekolog je danas otišao na godišnji i ne mogu doći do njega da mi razjasni pa ovim putem pitam vas.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne pijte tablete nikako dalje. Dobili ste menstruaciju.
Nakon završetka iste javite se na uzv pregled.

anči052

Poštovani,
Zamolila bih vas za savjet. Vec par mjeseci nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih tableta pocela mi se javljati oštra bol u donjem djelu. Trbuha na lijevoj strani. To mi se pretezno javlja par dana nakon menstruacije. bila sam kod doktorice koja me poslala napravit krvnu sliku i urinokulturu. Bojim se da bi to mogla biti cista,koliko je to moguće?
Inace,menstruacije su mi redovite, ciklus 28 dana. Odnose imam redovito sa suprugom ali bez zaštite. Takođjer rodila sam prije godinu dana. Molim vas za odgovor i unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad ste bili kod doktorice, nije vas pregledala i napravila uzv?
Moguće da sad puno jače osjećate pms jer ne uzimate pilule.

anči052

Termin pregleda mi je zakazan u 9.mjesecu,a do tada moram napraviti pretrage krvi
I urina. Bol se javlja nakon menstruacije,zato me i brine toliko. Zaboravila sam
Napomenuti da sam imala pregled par mjeseci nakon poroda ali me doktorica nije pregledala.samo smo popricale.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite na pregled prije. Razgovorom se ne mogu rješiti neke stvari.

anči052

Neznam zasto ali doktorica je odlucila da pregled nije potreban. Molim vas, biše mi mogli bar otprilike reci u cemu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je cista na jajniku, upala, endometrioza itd. Bez pregleda ne znam.

ana_sa

Postovani,

imam 25 god i do sada nisam bila trudna. Na zadnjem pregledu otkrivena mi je cokoladna cista velicine 14 mm na desnom jajniku, dok je na lijevom vodena od 3,7 cmx 2,9. Preporuka ginekologa je trudnoca jer smatra da ce s njom nestati ii cokoladna cista. Mene zanima kako da povecam sanse za zacecem, da li mi ove ciste mogu praviti probleme. Pocela sam piti folnu kiselinu i poboljsala prehranu, imate li Vi neki savjet?? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemam. Poslušajte savjete svog ginekologa.

dd2512

Postovani,
Ima 3 godine na ultrazvuku mi je ginekologica vidjela da imam vodenu cistu na lijevom jajniku, i rekla je kao da se nemam sto brinuti da ce ona s vremenom puknuti. Medutim imam je vec tri godine, i ponekad znam i osjetiti bol na tom mjestu, medutim ginekologica to ne smatra ozbiljnim, napravim svako pola godine uzv i ona e uvijek tu. Zanima me ima li razloga za brigu, da li da odem nekom drugom ginekologu. Da li se trebaju piti radi te ciste tablete i slicmo?
Imam 23 godine.

Hvala i pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu komentirati. O kakvoj cisti se radi, vodenoj, mješanoj, gustoj?
Koliko je većina ciste? da li je na jajniku ili uz jajnik. Koliki je marker ca 125?
Kakvi su protoci kroz cistu?
Prvo vi meni odgovorite na sva pitanja pa ću vam reći svoje mišljenje.

luka12

Poštovani,
prije 3 mjeseca ginekolog mi je prepisao kontracepcijske pilule Diane-35 zbog policističnih jajnika, imam i jednu cistu od 3 cm i zbog viška muških hormona...nikakve prevelike nuspojave nisam imala dosada, imam užasne bolove na lijevoj strani kod jajnika...nisam sigurna da li mi je na toj strani cista ali pretpostavljam jer sam uvijek sa tom lijevom stranom imala problema...već par dana imam jake grčeve dole, lijeva strana trbuha dole mi je malo otečena, vidi se razlika spram desne strane...e sad me zanima da li je to nuspojava zbog tablete ili nešto nije u redu sa cistom, iako mi je ginekolog rekao da ne bi trebalo snjom biti problema pošto je vodena...i da li su kontracepcijske pilule sigurne što se tiče trudnoće, mislim da li postoji ikakva mogućnost za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoću je vrlo mala, imaju visok pearl index, uz pretpostavku redovitog uzimanja.
Bolovi nisu povezani s uzimanjem pilula, vjerovatno potjeću od ciste na jajniku ili upale i sl.
Svakako se javite na pregled.

Ladyblue*

Poštovani,

Zamolila bih Vas za jednu informaciju i Vaše viđenje situacije.
Imam 22 godine, obavila sam do sada nekoliko ginekoloških pregleda kod socijalnog ginekologa koji su prema njegovom mišljenju uvijek bili uredni (papa test + obični ultrazvuk).
Odlučila sam otići privatnom ginekologu (u 2.mesecu ove godine) koji je utvrdio sljedeće: korpus mjeri 54x32mm sa sekrecijskim endometrijem 10 mm. RI stijenke 0,50. Adnexa b.o. douglas slobodan. DG ENDOMETRIOSIS? Preporuka: učiniti Ca 125.

S obzirom da u to vrijeme, zbog većih zdravstvenih problema, nisam bila u mogućnosti učiniti preporučeno, socijalnog ginekologa sam posjetila u 9.mjesecu kako bi mi dao uputnicu za navedeno.
Međutim on je odbio s obrazloženjem kako su to nalazi od prije 6 mjeseci te da su irelevantni.
Mene zanima da li je i kako moguće da ti nalazi mogu biti irelevantni? Ne radi se ovdje o nekoj prehladi pa kao prosla je u roku tih 6 mjeseci i nema potrebe za daljnjim pregledima.
Smije li se ginekolog tako ponijesti? I u konačnici što da učinim?

Unaprijed hvala na odgovoru,
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem odakle je dijagnoza endometrioze, jer uzv nalaz je bio uredan.
Vjerujem više socijalnom ginekologu.

Nazad
1 ... 15 16 17 18 19 20 ... 41
Naprijed