Vodena cista na jajniku

Mateea

Poštovani,
ovo pitanje možda ne spada u ovu grupu ali da ne pravim novu postavila bi Vam pitanje ovdje.

Prije godinu dana na spolovilu sam imala pristic, barem je licio na njega te sam ga istisnula. Par dana nakon sam primjetila da se nije povukao i da je postao tvrd. Mislila sam da je to samo neka izraslina kao mladez pa nisam isla ginekologu. Sada godinu dana kasnije sam naisla na clanak o genitalnim bradavica i uplasila se da ta moja izraslina ima veze sa tim. Otisla sam ginekologu koji je rekao da je to bradavica i vise nista nije spomenuo samo mi je napravio papa test. Posto od njega nisam dobila neke korisne informacije a jako se bojim trazim odgovor od vas... Zanima me da li su te bradavice, genitalne bradavice opasne i da li one dolaze u skupini ili bude samo jedna posto mi je ginekolog rekao da je moguce da mi se pojavi jos a meni vec godinu dana nema promjene samo je ta jedna bradavica. Molim Vas brzi odgovor. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na pregledu i tako vam je rečeno onda se ne morate brinuti. Ne radi se o kondilomima. Nikakva terapija nije potrebna.

kbgdts

Zaboravila sam da naglasim da mi je vodena cista veličine 10x10cm. I da sam juče bila na UZV pregledu, cista se nije smanjila. Mijenja li to stvari? Radi li se u takvim slučajevima lalapraskopija?
Unaprijed zahvalna .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, radi se laparoskopija.

lombroso123

Postovani,
bila sam kod doktora i rekao mi je da imam ili folikularnu cistu na desnom jajniku ili je plod. Dakle,moram mu opet otici kada mi krene novi ciklus da vidi da li je cista pukla.

Nakon menstruacije (4.6-8.6) 9.6 imala sam snosaj sa ejakulcijom,takodje i 16.6,pozeljeli smo bebu i pokusavamo. Za par dana pocele su mi neke sitne gnojne bubuljice po celu,zatim bol u donjem dijelu trbuha nalik onoj menstrualnoj,trajala je tri dana i osjecala sam nadutost u trbuhu toliku da bih se jedva saginjala da sjednem. Dolazi ovulacija 21.6 sudeci po iscjedku,prvi i drugi dan normalan iscjedak,treci dan braonkast pa sluzav i krvav,ali blago. (ciklus mi traje 32-33 dana,skedecu menst ocekujem 6.7.) Tako je bilo jedan dan,drugi dan iscjedka nije bilo,a onda odem kod doktora i pozalim se na svrab dole te mi on prepise antibiotik,vaginalete i neku kremicu. Pila sam taj dan te antibiotike,uvece umetnula vaginaletu,ujutro se probudim i vidim malo sukrvice na vati. Naredni dan opet popijem antibiotik,ali mi krene opet krvarenje neko slabo,ali jace nego prvi dan. Onda se ja odlucim da ne umecem vaginaletu i da ne pijem antibiotik,jer ako ima plod i ako se ne vidi i ako je to sto misli da je cista zapravo plod,onda nista nije dobro. Tako da cu morati i kod drugog doktora na pregled zarad nalaza i misljenja.
Bila bih Vam zahvalna da ma osnovu ove predodzbe date Vase misljenje.

Srdacno,
Nevena

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem vaše pitanje. Da li vaš ginekolog sumnja na vanmaterničnu trudnoću?
Ako da napravite za početak beta hcg da se ista isključi.

tommy777

Postovani,
slijedecu menstruaciju moram dobiti izmedu 16-19 rujna( nije bas uvijek redovita) , a laparoskopsku operaciju ciste na jajniku imam zakazanu za 28.09., pa posto su mi naglasili da se operacija radi odmah nakon menstruacije ne znam je li ovo preveliki razmak, ili da trazim novi termin? Koje je Vase misljenje?
Zahvaljujem
Lp

sb34

Postovanje, na uzv prije 4 mj. imala sam vodenu cistu na jajniku 3,2*2,7, pocela sam potom piti Qlairu. Na zadnjem uzv prije 2 dana cista je 3,1*2,6, no stvorila se cista i na drugom jajniku (vodena) 3,2*2,8. Dobila sam terapiju uz Qlairu i Primolut nor 3 mj. Zanima me da li se događa inace uz Qlairu da se stvori nova cista? Smatrate li i vi da ce uz ovu terapiju doci do smanjenja? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tommy u redu je. Ne treba drugi termin.

Dejan Šakoronja, dr. med.

SB osobno bih vam davao samo Primolut Nor a ne i Qlairu.

M1990

Postovanje, ja sam Vam se bila javila prije 2 tjedna u vezi menstruacije koja mi kasni, zadnja je bila 10.7. (28 dana) no ovaj mjesec menstruaciju jos nisam dobila. Trudnoca je iskljucena (napravila 2 testa, oba negativna) sada me strah da nije posrijedi nesto gore, prije otprilike godinu i pol imala sam vodene ciste na oba jajnika koje su nestale sa slj. menstruacijom. sada jos uvijek osjecam probadanje u trbuhu u predjelu jajnika, napuhnutost, bijelkasta sluz ponekad prozirna, ali menstruacije nema, a nikada mi nije kasnila pritom napominjem da me grudi ne bole, a inace su znale. Svake godine redovno idem na pregled tako sam i ove i sve je bilo okej sa nalazima (osim pape za koju mi nisu uzeli dosta uzorka pa nisu mogli napraviti, narucena sam opet tek za 9mj) trenutno radim naporan posao pa me samo zanima dali je to zbog stresa ili se moze raditi o necem stvarno ozbiljnom iako sam redovna na pregledima i bude sve okej uvijek? Zadnji pregled: 2mj ove god. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguć je uzrok izostanka rad i stres. Moguć uzrok je i folikularna cista. Odavda ne mogu znati.
Javite se na pregled.

epistola

Poštovani, molila bih Vas komentar ovih nalaza UZV-a koji su mi prije dva tjedna napravljeni u razmaku od par dana kod različitih ginekologa, nakon čega sam naručena na kontrolu za 2 mjeseca.

Prvi nalaz:
"U projekciji desnog jajnika susp. dermoid 44x43mm.
Lijevi jajnik 32x27x29mm; vol. 14.73ml sa anehogenom cističnom tvorbom promjera 17mm. U c.Douglasu džep sl. tekućine 28mm."

Drugi nalaz:
"Desni jajnik konzumiran inhomogenom tvorbom bizarnih odjeka 41x27cm.
Lijevi jajnik sa anehogenom tvorbom 24x22 mm, doima se fiksirana uz jajnik, CD pozit. Retrouterino manji džep slobodne tekućine."

Zabrinuta sam jer mi nitko nije ništa objasnio, a strah me da je neka od tih tvorbi možda maligna.
Molim Vas za savjet, što mogu učiniti?
Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oba nalaza su u principu ista. Radi se vjerovatno o dermatoidnoj cisti. Napravite tumorske marker Ca 125, AFP, CEA, Ca 15.3, ca 19.9
Ako tvorba perzistira nakon iduće menstruacije gugeriram operativan zahvat pod pretpostavkom da su markeri uredni.

tommy777

Postovani,
po Vasem misljenju dali je neophodno laparoskopski odstraniti endometrijsku cistu na jajniku velicine cca 4.5cm koja ne stvara nikakve probleme, osim sto sprijecava trudnocu koja ionako nije moguca prirodnim putem zbog partnerovog loseg spermiograma, a na umjetnu oplodnju nismo spremni?
I ako se odstrani kolika je mogucnost da se opet vrati, i kako to sprijeciti?
Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ako perzistira liječenje je operativno.

antonelica100

Postovani doktore,
Gin mi je otkrila cisticu na jajniku. Ona sumnja da je od dvostruke ovulacije. Prije dva mjeseca sam osjetila probadajucu bol u predjelu tog jajnika. Pocinjem uzimati kontracepcijske pilule. Iako su one nerijetko terapija za ciste, doktorica kaze da cu morari prekinuti s njima ukoliko se cista ne povuce tokom naredne menstruacije...

Ako moze Vase misljenje....

Hvala

tommy777

Postovani,
napokon mi je uradena laparoskopska operacija odstranjivanja endometrijske ciste s desnog jajnika, zahvat je prosao u najboljem redu, jajnik je sacuvan u cijelosti te su oba jajovoda savrseno prohodna tako da sam vec sutradan pustena na kucnu njegu! Zanima me trajanje samog oporavka, rane su svjeze i lagano bole, te su mi rekli da je moguca i temperaturica do 37.5, ipak je operacija bila u pitanju! Zanima me samo koliko se smijem napinjati kod obavljanja velike nuzde, imam osjecaj da ce svi ti savovi popucati izunutra, ili je to samo takav osjecaj u glavi? I lijecnica mi je rekla da je iza ciste bilo i nesto priraslica koje su uspjesno odstranjene, a kompletan trbuh je potpuno cist, te da s vremenom ucinim bris cerviksa da se vidi ako su slucajno posljedica klamidije? Sto ako imam klamidiju, kako se lijeci, te moram naglasiti da suprug ima oligiasthenozoospermiju?
Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Antonelica ne mogu vam ništa konkretno odgovoriti jer ne znam koliko je velika cista, kakvog izgleda, i druge stvari vezane uz ciste.
Morate vjerovati svom ginekologu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tommy možete dozirano raditi i obavljati svakodnevne poslove. Ako je klamidija dobit ćete antibiotik vi i suprug.
Što se tiče spermiograma treba mi puno više odrednica od same dijagnoze.

Nazad
1 ... 24 25 26 27 28 29 ... 41
Naprijed