Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni dani najbjerovatnije. Odgovor je ne.

tonkimonki

OK ,hvala napravit cu test ali me zanima da bi bio problem ako pijem maxflu i cafetin.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte ih.

tonkimonki

Napravila sam sad test i negativan je.

Postovani,
nakon mensturacije koja je nastupila 26.01. (ciklus traje 30 dana i redovan je) sam 10.02.(plodni dani) imala odnos sa deckom, prilikom kojeg je kondom pukao i on je svrsio u mene. U roku od 4 sata nakon tog odnosa sam popila tabletu Ella One. Nije bilo nikakvog krvarenja, niti mucnine nakon popijene tablete. Sljedeća menstruacija je kasnila i dobila sam 03.03. bila je obilna, ali je trajala 3 dana, tj prestala je nakon tusiranja. Danas 03.03. nemam nikakve simptome pred menstruaciju, tj ne bole me grudi.. Radila sam test na trudnoću i bio je negativan. Da li je moguće da sam trudna?

pero55

Postovani ,

Imam jedno kratko i jasno pitanje ,nemam bas vremena pa ne znam dali ponavljam tuda pitanja ,nadam se da ne.

Da li je moguca trudnoca u slucaju da je cura vec pocela dobivat simptome mjesecnice ,a noc IZA smo spavali ?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Pozdrav.

pero55

Postovani,

Zaboravio sam napisat da je bilo svrsavanja u vaginu tj nisam siguran ali i ako jest bilo bilo je jako malo .

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Natasa, niste trudna. Sve smetnje su rezultat postkoitalne zaštite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pero ako su joj ciklusi redoviti na godišnjoj razini i odnos je bio u neplodnim danima, tada se ne radi trudnoći.

maja725

Poštovani,mjesečni ciklusi mi traju od 28-36dana.Menstruaciju sam imala od 31.01 i trajala je do 06.02, a 02.03 sam imala spolni odnos za zastitom (kondom i prekinuti snosaj),dakle dva puta,(nakon 10 min drugi put)decko je ejakulirao i prvi i drugi put van. A ''mjesečnicu'' sam dobila 07.03, trajala je 4 dana,prvi dan kao smeđi iscjedak,a ostala tri oskudnija nego inace,znaci jako malo, onda 12.03 nije bilo nista,pa opet 13 i 14.03 malo. Vaše mišljenje molim vas,da li sam trudna,trenutno imam temperaturu i jake grceve u trbuhu???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna.

Mala lutkica

Postovani, imam pitanje za Vas. Menstruacija mi je svakih 28, 29 ili 30 dana. Imala sam odnos sa momkom 9.3.2014. stavio je zastitu kasnije, i rekao da nije svrsio, posle toga sam dobila menstruaciju 14.3.2014. , posle toga nismo imali odnose i sad ja po kalendaru treba da dobijem ponovo za 6 dana, ali nemam nikakvih simptoma, ne bole me grudi kao inace, je li moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća. Imali ste menstruaciju a ovaj
Mjesec niste bila spolno aktivna.

malamarijana

Postovani!
Evo ovako..prije menstruacije temperatura mi je bila 37,37.1,kad sam dobila pala je na 36.5,sad nakpn nje je 36.2,36.3.mene zanima u slucaju da je to bila lazna mensteuacija i da je trudnoca u pitanju jel bi temperatura ostala povisena i mogu li s ovim otklonit sumlje na trudnocu.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Ne radi ste o trudnoći.

malamarijana

Hvala vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

tonkimonki

Pozdrav. Neki dan sam vam pisala. Bila sam kod liječnika radi one " viroze" , sad čekam nalaz krvi, ispričala sam mu za menstruaciju kako je bilo ali mi je on preporučio da se javim svom ginekologu radi propisivanja mogućih antibiotika da ne bi bila trudna a da to nismo znali malo me to buni zasto me šalje jer dobila sam stvari koje su slabe jako bile ali dešavalo mi se i ne znam zašto me šalje kod ginica? Slaba sam još uvijek i pogotovo navecer se preznojavam .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate ginekologu. Test je negativan.

Poštovani,

Već sam vam se jednom obraćao kada sam bio zabrinut da je moja djevojka ostala trudna nakon što smo imali nezaštićen odnos. Ispostavilo se da ipak nije bila trudna jer joj je menstruacija došla 11. marta. Ponovo sam primoram da potražim odgovor na svoje sumnje. Naime, imali smo zaštićeni odnos 8. marta i 23. marta. Oba puta je kondom bio zdrav i nije skliznuo ili nešto slično. 23. marta sam ejakulirao unutar nje, ali sam odmah zatim prekinuo snošaj i ništa nije došlo u dodir sa njom. Problem je nastao 28. marta kada je ona primijetila blago krvarenje, neobilno i rozkasto. To je trajalo to veče i sutra dan. Nakon toga je osjetila i osjetljivost u grudima. Ovih dana je imala povišenu temperaturu, mučnine, dva puta je povraćala, blagu stomakobolju, vrtoglavicu i povišenu želju za hranom. Upoznat sam sa tim da su to neki od ranih znakova trudnoće. Zabrinut sam da bi mogla biti trudna, ali nije mi jasno kako bi se to moglo desiti s obzirom na korištenje zaštite. Da pomenem takođe da koristi Femisan A kapi, da bi regulisala ciklus, jer je jako neredovan (zadnja menstruacija je kasnila 18 dana). Molio bih vas da mi kažete svoje mišljenje o ovome. Unaprijed zahvalan.