Da li je moguca trudnoca??

lus12

Cak ni ako su tada bili plodni dani?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

micek7

Poštovani,
pijem Yaz tablete 2 godine. Problem je što ih ne pijem svaki dan u isto vrijeme, nekad npr. u 20 h, pa drugi dan u ponoć, pa u 19 h, a ponekad i propustim tabletu. Ovaj mjesec nisam nijednu propustila ali 22. dana ciklusa imali smo nezaštićeni odnos pa me brine da sam mogla ostati trudna jer ne pijem tablete redovito. U subotu moram krenuti sa novim pakiranjem pa ne znam da li da počnem piti novu kutiju?
Hvala

norafora93

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala od 6.7. do 12.7. , trajanje ciklusa je od 27 do 29 dana. 26.7. sam imala spolni odnos bez zaštite, dečko nije ejakulirao u mene. posljednjih dana imam osjetljive grudi, razdražljivost, žgaravicu, učestalo mokrenje, menstruaciju još uvijek nisam dobila.
Postoji li razlog za brigu ?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Micek ako ovaj ciklus niste ni jednu propustila, tada se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Norafora prema opisanom ne radi se o mogućnosti trudnoće.

Milena1233

Doktore, imala sam nezaštičen odnos 21.07.2014, bez završavanja, odnos je trajao maksimalno 2 minute nakon čega smo se pribrali jer je moguca trudnoca. Naglasavam da nije došlo do "svršavanja" ili kako se već kaže ...Poslije odnosa sam urinirala za svaki slučaj od moguće "kapljice" odma poslije sexa. Nakon toga dobila sam menstruaciju 25.07, u normalno vrijeme kao i prošli mjesec, bez kasnjenja i trajala je normalno, kao i sve do tada. Eh sad u zadnje imam mucninu i povracala sam i tresem se, malo me stomak bolio (vjerovatno od mucnine)... U zadnje vrijeme mi situacija nije baš najbolja u kući i mislim da je to od stresa, jer mi je zadnjih 4 dana bilo baš baš grozno, pa mislim da je to stres, jer mi se dogodilo naglo oko 10 sati uvečer. Doktore da li je moguća trudnoća ili je ovo stres?

misbiribis

Postovani zadnja menstruacija mi je bila 4.7. Zadnjih par mjeseci svakog 4. dobijem menstruaciju. Bila sam prije 3 sedmice na moru 7 dana i uglavnom sam dosta provela na moru i tamo mi je 3-4 dana ponekad samo malo islo nesto smedje i kao da sam imala neku infekciju, svrbila me i peckala vagina. Kada sam se vratila s mora imala sam seksualne odnose s momkom sa zastitom i mislimo da kondom nije pukao i svaki put je cak i s kondom svrsio izvan mene. Inace zivim u Bosni a sada se nalazim u Vojvodini. Vec 5 dana mi kasni menstruacija, nekad me zna zaboliti stomak u dnu, ali ne znam vise je li to od nervoze ili stvarno. Dobila sam i par bobuljica po licu, malo me bole grudi a i nervozna sam zbog svega! Mozete mi reci je li moguce da sam trudna i sta je razlog kasnjenu menstruacije? Je li moguce da je razlog promjena klime? I kolilo je normalno da mi kasni menstruacija? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milena ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Misbiribis, moguće je kašnjenje od promjene klime , stresa.
Prema opisanom nebi se radilo o trudnoći.
Menstruacija može kasniti danima, i tjednima.
Dakle sugeriram pregled ako ne nastupi za tjedan dana.

lejla23

Molim vas mozete li mi odgovoroiti jer postajem uplasena, imala sam nezasticen spolni odnos 7. i 8. Dan ciklusa, nije doslo do ejakulacije unutar rodnice koliko znamo ali sam popila Ellaone unutar 48h za svaki slucaj. Molim vas recite mi koliko ja mogucnost trudnoce jer mokrim cesce nego inace. odnos se desilo prije sedmicu. Hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakva. Nije bilo ejakulacije i uzeli ste postkoitalnu zaštitu.

micaubica

Postovani,u septembru idem na komisiju za vantelesnu oplodnju i sledece nedelje vadim AMH.Proslog meseca sam bila na folikulometriji bez stimulacije i primila sam Pregnil.Ne znam da li i ovog meseca on ima nekakvo dejstvo?Interesuje me da li Pregnil moze lazno da smanji AMH ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema učinka.

lejla23

Cak i ako su odnosi bili za redom (ejakulacija nakon svakog) ? Hvala na prethodnom odgovoru. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze. Amh predstavlja svojevrsnu rezervu jajnih stanica.

misbiribis

Doktore mnogo sam nervozna,jos nikako da dobijem. Cesto me boli u dnu stomaka,grudi me jos vise bole imam povecano bijelo pranje. Mislim da normalno kao i uvijek idem mokriti ali zadnjih par noci se budim i nocu pa moram mokriti. Sta vi mislite o cemu se tu radi? Da li cu doviti menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno da ćete dobiti.

femaleversion2

Vec sam vam pisala u ovom topicu i rekli ste da nema sanse za trudnocom.medjutim veceras sam primjetila u iscjetku tragove krvi,kao skroz blijedo-roskasta boja, iako bih trebala dobiti tek za nekoliko dana..medjutim nemam bolove u stomaku kao inace, te su pristici slabije izrazeni iako ih prije bude puno..i imam neke tamne fleke oko usta od juce pa ne znam da li to moze imati ikakve veze..da li ipak treba da se zabrinem ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moj odgovor je i dalje isti.