Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Glupost. To je spoting krvarenje vezano uz uzimanje pilula. Nastavite dalje s uzimanjem.

Monroe

Poštovani,
pijem Lyndinette 20 već 3 godine. Zadnja mjesečnica mi je bila od 26.-30.07., iduća bi trebala bit od 23.08. Zadnja četri dana pojavio mi se smeđi iscjedak, danas je već više kao sukrvica crvene boje. Doktorica mi je na godišnjem a nisam uspjela dobiti ni zamjenu. Stoga sam otišla kupiti Rojazol vaginalete i Plymicol kremu. Vaginalete koristim sada već tri dana. Navedeno sam kupila jer sam koristila i prije, a osjećala sam da nešto nije u redu jer me nekoliko dana bolilo blizu desnog jajnika. Tablete redovito pijem, nikada nisam kasnila, eventualno jednom, možda 3h, uvijek ih pijem od prilike u isto vrijeme, možda se dogodi pola sata razlike zbog posla. Recite mi da li se tu radi o nekoj upali? ili je moguća i trudnoća? Prije nekih 10 dana stavila sam tampon da provjerim da li će biti grudica, ali jedan mali dio je bio kao od kriv. Molim Vas odgovor, ne mogu dobiti nikoga od doktora već zadnjih 10 dana. Unaprijed se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da ste pročitali jednu stranicu ovog posta vidjeli bi o da se radi o spoting probojnom krvarenju koje se povremeno viđa kod uzimanja niskodozažnih pilula.
Dakle ne radi se ni o upali ni o trudnoći.
Nastavite uzimanje pilula dalje prema shemi.

Monroe

Ispričavam se, hvala na odgovoru. Da li da onda prestanem sa uzimanjem vaginaleta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prestanite.

dupsy123

Poštovani,

imam 18 godina, moj dečko i ja imamo spolne odnose, otprilike godinu dana, sve je bilo u redu, često prakticiramo metodu prekinutog snošaja ponekad koristimo i zaštitu, ali uvijek imam redovite menstruacije, nikada mi nisu kasnile. no zadnja menstruacija, dobila sam je 20.7. mi je trajala 10 dana. i to me jako zabrinjava. inače mi menstruacije uvijek traju 6-7 dana. Jučer, tj 18.8. sam imala spolni odnos sa dečkom,osjetila sam neko peckanje i bol u trbuhu. molim Vas recite mi što znači tako duga menstruacija i mogu li ostati trudna iako mi je menstruacija počela na vrijeme, i što može biti uzrok peckanju i bolovima tijekom spolnog odnosa. Unaprijed se zahvaljujem!

Samsunggalaxynote

Poštovani

Imao sam spolni odnos sa djevojkom na njen 3. plodni dan u ciklusu. Na početku, odnos je bio nezaštićen al to je trajalo svega 10 sekundi nakon čega je korišten kondom. Svaki put provjerim i dosta sam siguran da kondom nije pukao tijekom odnosa. Međutim, djevojka mi je već sutradan navečer povraćala. Zanimam me kolika je šansa za trudnoću i da li je moguće da se takvi simptomi jave tako rano?

Hvala unaprijed

janaj0705

Poštovani doktore, javila sam Vam se ranije.

Predzadnja je menstruacija je počela 6.7., zadnja je došla 2.8., dan ranije. Mislim da sam si umislila da je možda mrvicu manje obilna. Trajala je 6,7 dana kao i obično.

Nezaštićeni sam spolni odnos imala dva puta u razmaku od pola sata 31.7., znači dva dana prije nego što sam dobila menstruaciju.
Ejakulacija je bila izvan mene u prvom odnosu, a u drugom nije došlo do ejakulacije, te smo ubrzo prestali s njim. Bojim se da nije u kanalima ostalo spermija, premda je dečko tvrdio da "u njemu više nije ostala niti kap."

Spolni je odnos bio na 26. dan MC, što znači da su, prema kalendaru, bili neplodni dani. Menstrualni ciklus mi je redovit, eventualno nekad dobijem dan, dva kasnije ili dan, dva ranije...

Inače posljednjih nekoliko mjeseci osjetim bolove u trbuhu kada imam ovulaciju, dan prije, za vrijeme ovulacije i dan poslije.
Tako je bilo i ovaj mjesec, 13., 14. i 15. dan MC sam osjetila jake bolove.

Sada, pak, imam probavne smetnje, djelomičan zatvor i nadutost trbuha. To pripisujem možda stresu oko nadolazećeg ispita i smanjenom kretanju posljednjih pet dana... Ali to mogu biti i simptomi trudnoće? Mislim da se ja samo previše brinem, jer mi je ovo bio prvi nezaštićeni odnos.

Mogu li uistinu isključiti trudnoću?

Oprostite na smetnji i hvala na odgovoru.

Samsunggalaxynote

Još želim napomenit da nije bilo nikakvog svršavanja unutar djevojke i da uz povraćanje ima teperaturu i osjeti nekakve bolove u bubrezima

Zaja

Postovani Doktore
Pisala sam Vam i ranije menstruaciju sam dobila na Vrijeme prosli mjesec 18.07. i sada je dosla menstruacija 15.8. Ali zanima me
Imala sam zadnji odnos 6.8. bez ejakulacije unutra.znaci van ali bez zastite imala sam i prije odnose 25,26 i 27.7 i poslije Toga dosla je menstruacija. pred menzes sam imala bolove u jajnicima kao i do sada sve. prva dva dana je isla krv normalna a ostale dane kao smedje ili cak crno. pa me zanima sta je i to dali znate. i osjetim da mi u trbuhu stalno nesto kao kucka.Dali je moguca trudnoca ili ja to sebi umisljam od sugestije neke.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dupsy peckanje je rezultat upale u rodnici. Savjetujem terapiju te se javite ginekologu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samsung naravno da se ne radi o trudnoći. Svako povraćanje ne znači trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Janaj ne rasi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaja ne rasi se o trudnoći nikako.

dupsy123

Postoji li mogućnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne.

ta

Postovani doktore, imam 20 godine i strasno neredovne cikluse. Prosli mjesec dobila sam 36. dan ciklusa (16.07.). Odnose sam imala 14., 22. i 34. dan ciklusa. Svi odnosi su bili s kondomom uz metodu prekinutog snosaja. Imam bolne grudi, bradavice, bolove u ledjima. Povremeno osjetim bol u stomaku, ali nista znacajno. 21. dan ciklusa sam vadila nalaz progesterona. Nivo progesterona je bio 0.98. Cekam jos jedan nalaz da posjetim ginekologa, a do tada bih voljela da znam, da li uz sve ovo postoj i najmanja mogucnost trudnoce. Koliko sam upucena, mogucnost je skoro pa ravna nuli, ali bih voljela i vase misljenje o tome.

franearemki

Poštovani molim vas što brži odgovor hitno mi je puno.
Uglavnom, ja i cura smo imali spolni odnos danas 20.8. I koristili smo zaštitu, ja sam svršio i poslije toga isli smo provjeriti kondom čisto za sigurnost i kada sam ulio vodu i stiskao špricala je voda iz jedne male rupice, ali opet je puknuo,. Inace kasni joj ionako 4 dana jer Njen zadnji ciklus počeo je 16.7. A završio 21.7. Zanima me da li moze ostati trudna ili?
Hvala unaprijed

darac5

Postovani

Djevojka i ja smo imali nezasticeni spolni odnos 2.dan ciklusa. Kakve su sanse da ce doci do trudnoce? Obicno joj krvarenje traje 6 ili 7 dana.
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ta ne radi se o trudnoći. Nizak nivo progesterona govori na to da su vam ciklusi bez ovulacije.