Da li je moguca trudnoca??

Zineld

Moze li mala pomoc. Trebala sam da dobijem 19.8. a ja sam dobila danas (pijem pilule Mikrogynon). Juce mi je iz cista mira ispao mali ugrusak..A danas mi malo ide, onako tamnije boje (ne puno tamno). Odnose nisam imala od sredine jula tamo negde 18.7 poslednji bio odprilike.Imala sam par nezasticenih odnosa ali bez ejakulacije unutar. Dobila sam tad ali oskudno.... Usled cega sad moze to biti? Imam bolove u stomaku kao i svaki put kad treba da dobijem, a tad nisam imala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne mogu znati; upala, cista, polip u ginekološkom sustavu.
Sugeriram pregled i uzv.

larry1994

postovani,
redovito imam menstrualni ciklus 28-30 dana, medjutim, ovaj put mi kasni 5 dana. naime, ja i decko smo imali redovite seksualne odnose nakon sto su mi prosli plodni dani kako smo izracunali prema kalendaru, koristili smo zastitu svaki put te prekinuti snosaj, osim jednog puta od nekoliko skundi no to smo odma prekinuli, stavili kondom i nastavili. vec dva dana imam osjecaj da cu dobiti, no nikako. postoji li mogucnost trudnoce? citam po forumima da su simtomi trudnoce slicni simtomima menstruacije pa me strah. nikad mi nije kasnilo toliko, inace, tek odnedavno imam redovite seksualne odnose.

Zineld

Znaci doktore mogucnost trudnoce je minimalna?

marija018

poštovanje...ovako imala sam odnos 6.8 i sve je uslo u mene...9.8 sam dobila menstruaciju obilnu sa nekim ugruscima trajala je do 11.8 navecer prestala..inace traje 5 dana i boli me kad idem pišat neki cudan osjecaj i idem na wc svakih 20min dali je moguca trudnoca s obzirom na menstruaciju?? hvala unaprijed

marija018

Da nadoveezem taj osjecaj je ko da ce mi maternica ispast van

Jellena091

Postovani, vec mesecima pokusavam da ostanem u drugom stanju, ciljano u vreme ovulacije, ali nista. Imam dg mikrociste na jajniku, i pre par meseci sam lecila kandidu. Poslednja menstruacija kasnila je 4 dana i bila vrlo oskudna, sa malo krvarenja a vise braonkastog sekreta, nepuna dva dana. Stomak me je boleo prvog dana, kao i obicno. Osecam se malo cudno, menjam raspolozenje i povecan mi je apetit, nisam radila nikakve testove a gin.pregled sam zakazala za nekoliko dana. Ali nestrpljiva sam, da li je moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Larry prema opisanom ne radi se o trudnoći.
Pričekajte koji dan da nastupi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zineld ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marija ne radi se o trudnoći. Pritisak koji imate je vjerovatno od upale mjehura.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jelena ne radi se o trudnoći. Potrebna je obrada ukoliko ne dolazi do trudnoće.

nekilik

Moja djevojka i ja smo imali odnos 5.8. bez zastite.Gotovo pa 100% sam siguran da nista u nju nije uslo,jer smo na vrijeme stali,ali mene zabrinjava tekucina koja se pojavljuje prije prave sperme.Naime ona je jos uvijek djevica,ovo je bio prvi spolni odnos,tako da je to ostala jos uvijek,nismo islo mnoogo,gotovo pa nikako.Zanima me moze li ostati trudna ako nisam svrsio u nju,samo od onoga prije..Jedna,dvije kapi tekucine prije sperme su mozda ostale tu.Sto se simptoma tice jos nista konrektno,smedji iscjedak jedan dan i mucnina dan poslije..osim toga nista. hvala na brzom odgovoru

jekagavra

Postovani imam jedno nedoumicu. Juce sam bila kod ginekologa. Pregledala me je uz sondom. Sa sonde je levom rukom skinula kondom od devojke pre mene, a desnom stavila novi. Medjutim dok mi je uvacila sondu,levom rukom (zaprljanom od starog kondoma) mi je pritiskala genitalije. Sad se bojim, sta ako je devojka pre mene zarazena nekim bakterijama? Ili je nedaj Boze imala odnos pre dolaska ginekologu,pa ova meni na taj nacin prenela tudje spermatozoide. U panicnom sam strahu! Da li ovakav pregled moze imati posledice kao sto su zaraza ili trudnoca?
Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nekilik , ne bi se ponavljao. Naći ćete odgovor u podtopicu o predejakulatu. Šansa svakako postoji no nije velika.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jekagavra, ne budite paranoična. Šansa za trudnoćom ne postoji.

misbiribis

Doktore jutros sam radila kucni test babyrapid. Bio je negativan, odma se pokazala crvena crtica na C. Sacekala sam 5 min i nista se nije promjenilo. Stomak me i dalje boli i grudi a meni kasni vec 9 dana. Jel nisam prerano uradila test? I sta mislite jel mogu biti mirna sto se trudnoce tice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam menstruacija kasni i test je negativan, ne radi se o trudnoći.

sweet_me

Postovanje
udata sam i imam jedno dijete. Nisam mogla zatrudniti odmah, zbog prolaktina koji je bio tri puta veci nego sto treba. Nakon tri godine, nismo jos spremni za drugo dijete, uvijek pazimo prilikom odnosa, ali smo neku vecer ipak riskirali i isli do kraja. Meni odredjivanje plodnih i neplodnih dana nije jasno, a uz to sve i nakon poroda mi nije redovna menstruacija, par mjeseci zna doci na isti datum, onda sljedeci put kasni do 8 dana ili pozuri koji dan. Imam i dva mioma.
Pa ovako...u julu mi je menstruacija bila 28., ttraje 4 dana...odnos "do kraja" smo imali 11.08.2014. godine ( u 22h )....Vikela pilulu sam popila 24h poslije odnosa...ne osjetim nikakve promjene :/ da li je moguce da je doslo do zaceca? Kada bi mogla ocekivati djelovanje pilule? Ovo mi je prvi put da sam uzela pilulu i to na svoju ruku :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vidjet ćete da li je djelovala kad vam dođe menstruacija.

malamara1

Dobar dan. Imam problem. Pijem lindinette 30 već skoro godinu dana. Seksualno sam aktivna. Ne baš često ali opet. Prvu tabletu sam trebala popit 16.7, no ja sam je popila tek 17. Jer sam na sezoni i nije ih bilo za uzeti. Međutim ginekologica mi je rekla da ne uzimam dvi tablete odjednlm već samo jednu. To sam i napravila i imala sam odnos 30.7 zadnji put, nije svrsio u mene. Pazimo se sta se tice toga. Menstruaciju sam dobila redovno 8.8 i trajala je normalno kao i uvijek do utorka, a u srijedu sam krenula s novim pakovanjem. No danas mi se pojavio smeđi isjedak. I citajuci po internetu to je znak rane trudnoce. Da li je to moguce? Pomoc!!!!!