Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju.

ta

Postovani doktore, vec ranije sam vam pisala. Naime, imam neredovne menstruacije, policisticne jajnike i poremecaj polnih hormona. Uvijek imam zasticene odnose (kondom + prekinut snosaj). Zadnja menstruacija je bila 16. 07. U nedjelju sam primila injekciju progesterona, ali jos nista. Danas sam i test uradila, poslije podne i bio je negativan. Koliko je test pouzdan s obzirom da nije bila prva jutarnja mokraca? Strasno sam se zabrinula, ne znam sta da radim. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Uskoro će uslijediti prijelomnom krvarenje. Ne brinite.

maja139

Poštovana, 26.8. sam imala spolni odnos pri čemu je kondom puknio i dečko je svršio u meni, a taj dan sam trebala dobiti menstruaciju. Inače imam neredovite cikluse i još ju nisam dobila. Mogu li ostati trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako su vam ciklusi redoviti.

Marii

Poštovanje, Znaci imala sam spolni odnos 17.6 (nisu bili plodni dani) ja i decko smo koristili zastitu ali ja svejedno nisam sigurna, imala sam mjesecncu o 8-10. 7. i onda sam 26.7 dobila ponovno i imala normalnih 7 dana. da li je moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Imali ste menstruaciju.

janaj0705

Poštovani,
Javila sam Vam se ranije.

Imala sam dva nezaštićena spolna odnosa s razmakom od pola sata 31.7.
U prvom se odnosu ejakulacija dogodila izvan mene. U drugom odnosu do ejakulacije nije niti došlo te je odnos prekinut vrlo brzo.

Predzadnja je menstruacija bila 6.7., a zadnja je bila dva dana nakon toga odnosa, točnije 2.8.
I sad sam trebala dobiti prije dva dana, ali nisam.

Menstruacija mi danas kasni već drugi dan. I inače kasni po dan ili dva, najviše tri ili dođe dan ranije... Znači ciklus mi traje oko 27, 28 do 30 dana.

To je bio jedini spolni odnos koji sam imala u srpnju te u ovom mjesecu nisam imala spolni odnos jer je dečko odsutan.

Pod ogromnim sam stresom oko toga tijekom cijelog kolovoza iako je prošla menstruacija došla na vrijeme (dan ranije). I dalje sam pod stresom, jer znam da je moglo ostati sperme u kanalima, jer smo imali dva odnosa u razmaku od pola sata. Ne pomaže mi činjenica ni to što se odnos dogodio u neplodnim danima, dva dana prije menstruacije, odnosno 26. dan ciklusa.

Rijetko kad imam PMS simptome pa se ne mogu niti na njih pozvati. Par mjeseci imam simptome, par mjeseci nemam... Zadnjih nekoliko mjeseci nemam simptome (na sreću ili na žalost). Jedino imam simptome u plodnim danima, odnosno u vrijeme ovulacije. Tada me bole izuzetno bole jajnici. Tako je bilo u u sredini kolovoza, odnosno 14., 15., 16. kolovoza.

Zbog čega menstruacija kasni? Nadam se da je od silnog stresa oko toga hoće li doći (i nadolazećih ispita).

Mateja0507

Poštovani,
imala sam spolni odos s dečkom za vrijeme plodnih dana, nismo koristili zaštitu on je svršio izvan mene
zanima me kolike si šanse za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Janaj ne znam od čega vam kasni. Nisam vidovit.
Vjerovatno stres, ispiti i slično.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mateja ako ste sigurni oboje da nije bilo ejakulacije u rodnici, onda neće ni doći do trudnoće.

jecaww

Postovani ...imam dilemu pa ako mi mozete pomoci.. Zadnju menstruaciju sam imala 27.6.2014 sto je jako dugo proslo a inace su mi redovne menstruacije.... danas sam radila test i bio je negativan nazalost. Menstruaciju nisam dobila a od simtoma sam imala bol u ledjima i blagi bol u jajnicima a sada samo mi grudi rastu i stomak mi je malo vidljiv...dali je rano jos ili je nesto drugo u pitanjuP Hvala unapred..

ta

Potovani doktore, ja se izvinjavam sto opet pisem, ali jos uvijek sam uplasena, a vi ste strucna i ujedno ljubazna osoba, pa vam se obracam. Danas mi je 49. dan ciklusa, jos uvijek nisam dobila. U petak sam bila kod doktorice, radila mi je ultrazvuk i rekla da imam veliku cistu na desnom jajniku, 71x46 mm. Oba jajnika su bez vodeceg folikula. Endometrij je debljine 12 mm, sekretorni, ivice pravilne. To je bilo 11 dana nakon zadnjeg odnosa koji je bio zasticen (kondom + prekinut snosaj). Test koji sam radila prije toga je bio negativam. Medjutim, doktorica je rekla da pricekam koji dan i da opet uradim test i ako bude neativan da pocnem piti dabroston, 5 dana po 3 tablete. I zadnjih dana imam puno sekreta koji je gust. Ja bih da vas pitam da li je moguce da doktorica nije mogla vidjeti trudnocu 11 dana nakon odnosa i da li je prerano da uradim test 15 dana nakon zadnjeg odnosa? Jos bih da vas pitam nakon sto popijem tablete koliko vremena treba da bih dobila menstruaciju? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jecaw ne radi se o trudnoće. Uskoro ćete dobiti menstruaciju. Više sreće drugi ciklus.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ta ne radi se o trudnoći. Uskoro će nastupiti menstruacija. Ista ne dolazi jer imate folikularnu cistu na jajniku i ona je uzrok kašnjena.

jecaww

Hvala puno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Leptir-20

Poštovani,
tri dana prije menstruacije (21.08.) imala sam odnose s dečkom (sva tri dana). Tokom odnosa smo koristili kondome (nisu pukli niti jednom), osim jedanput kada je ejakulirao vani.
Ciklus mi je redovan 28-30, a traje 6 dana. Posljednja menstruacija je bila 24.07-29.07. Tijekom prvog dana posljednje menstruacije bila sam na moru, kupala sam se (uz korišenje tampona i redovno mijenjanje istih tokom izlaska iz vode). Menstruacija mi kasni 11 dana, to se dosada nije događalo, no pod popriličnom dozom stresa sam uzrokovanom ispitima i trenutnom situacijom kašnjenja. Test za trudnoću nisam radila.
Koji je uzrok kašnjenja i postoji li ikakva mogućnost za trudnoću?
Unaprijed hvala i srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom se ne radi o trudnoći.
O uzrocima kašnjenja menstruacije pročitajte u prijašnjim postovima.

maja139

Postovani,menstruaciju sam trebala dobiti 26.8. (utorak), ali imam neredovite cikluse pa je to uobicajeno. No zbog zabrinutosti (zbog nezgode,javila sam se 28.8) sam u subotu napravila test za trudnocu i pokazao je da nisam trudna. Sad me zanima jesam li ga mozda prerano napravila ili je test ipak dobro pokazao? Kada bi bilo dobro da ga ponovim?