Da li je moguca trudnoca??

Poštovani, već sam vam pisala. Evo i ovu menstruaciju (već treću) sam dobila na vrijeme. Inače traju 4-5 dana. Međutim jako sam paranoična i imam veliki strah od trudnoće i pročitala sam u par navrata da su neke dobile 'menstruaciju' i imale je čak i do trećeg..četvrtog mjeseca trudnoće (te osobe uporno tvrde da je u pitanju bila prava menstr.), pa me zanima konkretno za lažne menstruacije koliko su drugačije u odnosu na pravu? S obzirom da mi je drugi dan (uloške moram mjenjati na svako dva sata najmanje). znači li to da su definitivno isključene i lažna menstr.i trudnoća? Pročitala sam takodje da su lažne menst.puno oskudnije i da zahtjevaju samo dnevne uloške.

Unaprijed hvala

Koliko primjetim, ovaj put je treći dan ujedno i zadnji, a uvijek traje 4-5 dana. Ali s obzirom na sve prethodno sto sam napisala,ne znam da li ima razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

trinity000

Poštovani,
Imala sam nezaštićeni odnos s dečkom tokom menstruacije, bio mi je 5.dan. Zanima me kolika je mogućnost trudnoće, uzevši u obzir da su mi ciklusi redoviti.?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni su dani i neće doći do trudnoće.

vesppuci

Poštovani,
Ako možete odgovoriti na pitanja u kratkim crtama samo najvažnije:

1. Da li je sigurnije imati odnos u luteinskoj fazi ( 10-ak dana poslije ovulacije iliti 2-3 dana prije sljedeće menstruacije) , ili je pak sigurnije u folikularnoj fazi prije ovulacije?

2. Koliko živi jajašce žene i da li je moguće oploditi jajašce u vrijeme kasne luteinske faze tj 2-3 dana prije menstruacije?

3. Znam da je moguće zatrudnjeti gotovo svaki dan kroz ciklus, no ja prakticiram odnose poslije ovulacije tj bas u spomenutoj luteinskoj fazi, da li griješim što se toga tiče?

-Svaki odnos mi je zaštićen kondomom (pazimo stvarno oboje), no u slučaju da pukne kondom želim biti što je više moguće sigurna da neće doći do trudnoće ukoliko se radi o seksu u odmakloj luteinskoj fazi, koja je koliko ja znam neplodna.

Hvala najljepša!

Dejan Šakoronja, dr. med.

1, sigurnije je u sekrecijskoj fazi
2.živi samo 24 sata
3 ne griješite.

maslinica

Postovani,
cijeli mjesec sam imala nezasticene odnose, narocito u vrijeme ovulacije, ako se zna kad je ona bila. inace imam redovne cikluse, ovaj mjesec mi kasni, sad vec 7 dana, a pred 5 dana sam vadila hormon beta hcg i bio je 1, postoji li mogucnost da je ovaj mjesec okasnila ovulacija, pa test iz krvi jos nije tocan. test na trudnocu, prvi dan kasnjenje je takodjer bio negativan. poslijednji ciklus je bio 28.8.
hvala!

marelica2

Postovani,
Meni je prije 2 god ustanovljen PCO (na ultrazvuku jajnici bili znatno povecani,hormonalna pretraga : 17-hidroksiprogesteron 3.1
LH 13.94
Prvu menstruaciju sam dobila s 15 god ifucu tek godinu dana nakon a dalje vise nisam imala menstruacije uopce zato sam pocela piti belaru zatim i estrofem u 6tom mjesecu sam prestala s terapijom da se napravi pauza priceka 6 mjeseci i ponove pretrage
Spolni odnos sam imala 18.6 znaci tada belaru nisam pila spolni odnos je bio nezasticen premda decko nije ejakulirao u mene
napravila sam test za trudnocu kupljen u ljekarni clearblue i bio je negativan prije 2 tjedna
Menstruacije u 7mom mjedecu nakon prestanka uzimanja bellare nije bilo samo gusti smedi iscjedak jedan dan, u 8mom i 9tom mjesecu niti menstruacije niti iscjedka nije bilo
Mene zanima dali je moguce da sam trudna bezobzira na negativan test jer sam procitala da test kod osoba s policisticnim jajnicima moze biti lazan? S obzirom da imam osjecaj da mi je trbuh napuhnut
I da li je moguce da nikakve menstruacije ni iscjedka nema mozda zbog istih razloga zbog kojih sam i pocela piti belaru a to je da ja sana od sebe ne mogu dobit menstruaciju bez dodatnih hormona i terapije

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maslinica ne radi se o trudnoći.uskoro ćete dobiti menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marelica ne radi se nikako o trudnoći kod vas.

kraljica1

Postovani. Menstruaciju sam imala od 10. do 14. 9. a spolni odnos 20.9. oko 23 sata pri kojem je pukao kondom i decko svrsio unutar mene. Escapelle tabletu sam popila nakon 49 sati i jos nisam dobila izazvano krvarenje. Imam li razloga za strah da sam trudna il jos uvijek mogu cekat to krvarenje. I da ciklus mi traje 28. dana. Jeli po svemu moguca trudnoca s obzirom da su mi bili plodni dani i skoro tri dana prije ovulacije? Hvala na odgovoru prije svega.

kraljica1

E da zaboravila sam napomenit da sam dan dva iza uzimanja escapelle bila dosta prehladena i oducih dana imala veliku nuzdu (ne proljev osim nakon 5,6 dana nakon uzimanja tableta sto sam imala jednom samo) pa neznam jel to moze utjecati na djelovanje tablete. I danas je 9 dan. Jel imam razloga za brigu i strah? I ako imam nakon koliko mogu napraviti test ako je potreban. Hvala

Postovani,
menstruacija mi je zavrsila 28.9. A 30.9.sam imala peting sa deckom. Medjutim, on je svrsio vani, ali se nije obrisao niti bilo sta, a zatim je doslo do trljanja, dodirivali su nam se spolni organi. Mozda oko 5 min. Ne znam da li se zadrzavao oko ulaza u rodnicu, ali znam da nije doslo do ikakvog prodiranja, sasvim sigurno.nakon nekog vremena, tacnije nakon 10ak min, sam se obrisala vlaznom maramicom, a zatim i isprala. Nevina sam. Pitanje je, da li sam bila u neplodnim danima i postoji li mogucnost trudnoce?
Zahvalna do neba!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kraljica šansa za trudnoćom je mala. Uz escapele menstruacija ponekad zna kasniti do tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marjana ne postoji šansa za trudnoćom.

kraljica1

Vec je 9 dana proslo i nisam dobila izazvano krvarenje tabletom ni nista.

VAGA14

poštovanje,
zadnju menzis imala sam 10.09 .14 a odnos 20/21 .09 kada je bilo i ovulacijsko vrijeme.naime,partner je svršio van mene...međutim zadnjih dana imam osjećaj kao da ću dobiti menzis....naime prije 5 mj.spontani i kiretažu ...
hvala....

Tajanaa18

Poštovani
Zadnju menstruaciju prije odnosa sam imala 19.6. Odnos sam imala 26.7 (tad sam već trebala dobiti ali mi je kasnila zbog promjene klime očito), parter nije ejakulirao u mene ali sam popila za svaki slučaj escapella tabletu nakon 50 sati jer nismo zaštitu imali. Izazvanu menstruaciju sam dobila nakon 4 dana od uzimanja pilule, dakle 1.8 , bila je slaba i trajala je samo par dana. Drugu menstruaciju sam dobila nakon 47 dana (krenila sam tjedan dana prije piti vitex kapsule na biljnoj bazi koje bi pomogle da dobijem), trajala je samo 4 dana. Neka dva tjedna prije negoli sam dobila počela sam dobivati akne po obrazima i bradi i imala jak apetit ali nikakve bolove. Također kad sam dobila nisam imala bolove.
Zbunilo me što mi je tako jako kasnila menstruacija i sad još te akne. Jel moguće da mi se zbog escapelle poremetio ciklus i hormoni ili je moguća trudnoća?
I da napravila sam dva testa. Jedan nakon 6 tjedana od odnosa, clearblue compact i pokazao je jednu crticu. I nakon devet tjedana još jedan gravignost mini i on mi je također samo jednu crticu pokazao. Jel bi trebala otići kod ginekologa da mi i on utvrdi da nisam trudna ili je 100% sigurno da nisam big-smile. Imam i velik apetit ali mislim da je to sve u mojoj glavi jer sam paničar big-smile. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kraljica, javite se na pregled.