Da li je moguca trudnoca??

dita0108

Poštovani,
zadnja mjesečnica bila mi je 1.1.,2014 i trajala je 5 dana.Naime planiram trudnoću te sam imala nezaštićeni odnos sa ejakulacijom ,15,17 ,18 .11. tad su mi rebali biti plodni dani.dans ili sutra bi mi rebala doći mjesečnica a nemam nikakvih siptoma nadolazeće ili pms.Zanima me dali već mogu napraviti tesrt za trudnoću i kolika je šansa za isto ako nemam nikakvih simptoma.
Unaprijed hvala

denilo

Da,razumijem. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dita, sutradan napravite test. Bez obzira što nemate simptoma. Mnoge žene i nemaju ranih nespecifičnih znakova trudnoće.
Nekima jednostavno kasni samo menstruacija.

tik tak

Poštovani,
ciklusi si mi inače 30-31 dan a u studenome mi je menstruacija došla 17.11 što je tri dana prije znači 28 dan i trajala je 6-7 dana, dogodila se situacija 30.11 da je prilikom odnosa kondom ostao u meni (pun) kojeg sam odmah izvadila van iz rodnice i bio je pun ali postoji mogućnost da je nešto iscurilo van, kolika je šansa da sam ostala trudna s obzirom da nisam sigurna kad je trebala nastupiti ovulacija. Da li je mogućnost trudnoce velika, glupo ali se desilo, oprostite na glupostima kojima vas zamaramo

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako niste sigurni da li je dio ejakulata iscurio u rodnicu uzmite pilulu za dan poslije. Dani su plodni i šansa za trudnoćom svakako niej mala.

fingersalad88

Postovani,rizican odnos (prekinuti snosaj) je bio 22.11.,a zadnja menstruacija 11.11. Grudi me bole zadnjih tjedan dana (i inace me bole u pms-u).Danas sam radila test za trudnocu i bio je negativan,ali se ja nekako jako brinem zbog tog odnosa.Mislite li da su ovo simptomi pms-a ili trudnoce? Takoder,pojavilo mi se i par pristica na licu.Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam kasni menstruacija a test je negativan onda se ne radi o trudnoći.
No ako ste test prerano radili tj. prije vremena očekivane menstruacije onda je isti nevjerodostojan

petrica00

Poštovani,
imam neredovan ciklus koji se zadnjih 9 mjeseci(5 ciklusa) ustalio na oko 50 dana, a zadnja mjesečnica mi je bila 20.11. Krajem 11. i početkom 12. mjeseca sam imala nezaštićen odnos s partnerom gdje je on ejakulirao u mene. 3.12. sam počela osjećati laganu bol u grudima, sličnu onoj kakvu obično osjećam neposredno pred mjesečnicu. Do danas su mi grudi postale jako osjetljive, bolne i malo nabreknute iako nema nikakvih naznaka da bih trebala dobiti mjesečnicu.
Postoji li mogućnost da sam trudna ili je riječ o nekom poremećaju?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa svakako postoji no malo je vjerovatna. Ciklus od 50 dana nije normalan i vjerovatno se radi o anovulacijskom ciklusu i pcos.
Savjetujem pregled, obradu i terapiju vašeg poremećaja.

vanessa30

Postovani, spavala sam sa deckom za vrijeme plodnih dana.nije svrsio u meni..obrisao se i nastavili smo sa odnosom
Drugi dan sam popila tabletu escapelle. Vec me 3 dana bole jako grudi i vide mi se zile jako. Dali je moguce da tableta nije djelovala?

meredith95

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila 4.11, trajala je uobicajeno 6 dana. Medjutim, dva dana nakon zavrsetka menstruacije pojavio mi se svijetlo smedji iscjedak u trajanju od tri dana i cim je prestao pojavio se vrlo taman smedji iscjedak koji se pojavljuje svaki dan odtada. Nije preobilan ali definitivno nije ni oskudan. Menstruaciju sam trebala dobiti jucer. Prosli tjedan sam se zabrinula i shvatila to ozbiljno buduci da iscjedak dugo traje istim intenzitetom i dosada nisam osjecala nikakvu bol. Prvi puta sam posjetila ginekologa koji mi je rekao da mi jajnici pocinju liciti na policisticne. Imam 20 godina i redovne odnose s dugogodisnjim deckom tako da mislim da mogu iskljuciti spolne bolesti, nemirna sam i nisam sigurna da li mogu iskljuciti trudnocu buduci da sam imala odnose 3 dana prije ovulacije i 3 dana nakon. Mozete li mi reci nakon koliko se tjedana na UZV moze vidjeti da li je doslo do zaceca,te da li je takav duzi taman iscjedak koji dosada nikad nisam imala uzrokovan mozda samo mogucim policisticnim jajnicima? Takodjer zadnja dva dana osjecam probadanje u jajnicima,iskljucivo navecer,osobito u lijevom jajniku. Moze li to mozda znaciti izvanmatericnu trudnocu ili implantacijsko krvarenje,te ako ne,nadam se da sam dala dovoljno podataka da mozda naslutite o cemu je rijec.

Lijep pozdrav i hvala na vremenu

petrica00

Zahvaljujem se

Postovani doktore!
MOLIMO VAS za pomoc! Djevojka i ja smo 29.11 i 3.11 imali nezasticeni spolni odnos sa prekinutim snosajem,a ona menstruaciju ocekuje 22.12.Poslje sedam dana nakon prvog odnosa govori kako osjeca mucninu i jutarnju i vecernju,da osjeca nadutost trbuha,grudi je bole i mnoge druge simptome.Inace je histericna osoba,ali strah postoji sada i kod mene,da li je moguce da se simptomi pojave tako brzo,ili je vise umisljeno od njenog straha(ujedno nam je 29.bio prvi spolni odnos tokom 3 godine veze)?Da li se test na trudnocu moze uraditi prije menstruacije,jer do 22.12 oboje cemo puknuti od brige.MOLIMO VAS ZA ODGOVOR,UNAPRIJED HVALA !

ivkaplava

Poštovani
dosta sam u panici pa vas molim za odgovor i strpljenje sa mnom.
Imala sam menstruaciju 12.11. a ciklusi su mi od 24-27 dana. Sad je vec 29. dan ciklusa. Imala sam zasticeni odnos kondomom 29.11. Taj dan iza odnosa sam primjetila na wcu da mi sluzi prozirna tanka i dugacko se razvlacila ali nisam sigurna da li je od napaljenosti ili zakašnjele ovulacije, koja je trebala biti 7 dana prije kada sam primjetila da mi je vlazna i nabubrena vagina. Bila su dva odnosa s kondomom oba puta u razmaku sat vremena i sa svrsavanjem van vagine u kondom. Bojim se da li je moguce da se sperma prenese na drugi kondom nakon sat vremena i onda u rodnicu mozda preko ruku ili ako ostane na penisu pa kad navlaci drugi kondom ?
i može li se ovulacija pomaknuti za 7 dana i koja je razlika između sluzi napaljenosti i ovulacijske sluzi?

Dubrovcanka95

Poz.
Zadnju mjesecnicu imala sam 7.11.,a spolne odnose sam imala 18.11.
Mjesecnica mi kasni vec 4 dana,ali sam bila prehladena i pod poprilicnim sam stresom zadnjih mjesec dana. Sve osjecam normalno kao da cu dobiti,ali nikako da dobijem. Dali je moguce da kasni zbog stresa ili postoji nekakva mogucnost da sam trudna?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mare, simptomi nisu povezano s mogućom trudnoćom. Test tek ako joj kasni menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivka ako ste sigurnu u zaštitu onda se ne trebate brinuti oko trudnoće.

ivkaplava

Hvala vam na odgovoru ali mozete li mi reci da li je moguce da se sperma prenese na drugi kondom nakon sat vremena i onda u rodnicu mozda preko ruku ili ako ostane na penisu pa kad navlaci drugi kondom ?

Može li se ovulacija pomaknuti za 7 dana?

Koja je razlika između sluzi napaljenosti i ovulacijske sluzi?

meredith95

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila 4.11, trajala je uobicajeno 6 dana. Medjutim, dva dana nakon zavrsetka menstruacije pojavio mi se svijetlo smedji iscjedak u trajanju od tri dana i cim je prestao pojavio se vrlo taman smedji iscjedak koji se pojavljuje svaki dan odtada. Nije preobilan ali definitivno nije ni oskudan. Menstruaciju sam trebala dobiti jucer. Prosli tjedan sam se zabrinula i shvatila to ozbiljno buduci da iscjedak dugo traje istim intenzitetom i dosada nisam osjecala nikakvu bol. Prvi puta sam posjetila ginekologa koji mi je rekao da mi jajnici pocinju liciti na policisticne. Imam 20 godina i redovne odnose s dugogodisnjim deckom tako da mislim da mogu iskljuciti spolne bolesti, nemirna sam i nisam sigurna da li mogu iskljuciti trudnocu buduci da sam imala odnose 3 dana prije ovulacije i 3 dana nakon. Mozete li mi reci nakon koliko se tjedana na UZV moze vidjeti da li je doslo do zaceca,te da li je takav duzi taman iscjedak koji dosada nikad nisam imala uzrokovan mozda samo mogucim policisticnim jajnicima? Takodjer zadnja dva dana osjecam probadanje u jajnicima,iskljucivo navecer,osobito u lijevom jajniku. Moze li to mozda znaciti izvanmatericnu trudnocu ili implantacijsko krvarenje,te ako ne,nadam se da sam dala dovoljno podataka da mozda naslutite o cemu je rijec.

Lijep pozdrav i hvala na vremenu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivka plava malo vjerovatno. O ostalim pitanjima se malo pozabavite forumom ovdje gdje je gomilu istih ili sličnih pitanja pa se javite nakon toga ako bude nejasnoća.