Da li je moguca trudnoca??

mirela21

Postovani,
Zadnju mjesecnicu sam imala 03.01 i zbog veceg ciklusa sam trebala dobiti oko 6.02 međutim kasni mi vec 8 dana. Zadnji odnos sam imala 22.01. metodom prekinutog snosaja sa ejakulacijom vanka. Od nedjelje otkad sam trebala dobiti osjecam simptome povecanih grudi, umorna sam i stomak je tvrđi i okrugliji ali mislim da mi takvi i inace budu simptomi prije menstruacije. Danas popodne sam napravila kucni test na trudnocu koji je bio negativan. Zanima me da li je vec i ovaj popodnevni test poprilicno siguran da nisam trudna i pricekam menstruaciju ili da napravim i jutarnji test?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Pričekajte menstruaciju za koji dan.

dangerous12

Zdravo..
Da vas pitam, imala sam po prvi put seksualni odnos prošli mjesec. Nije bilo ejakulacije niti bilo čega sličnog. Samo je vrh penisa ušao, i prokrvarila sam i odmah smo prestali. Da li je moguće da sam trudna? Jako sam zabrinuta.

Imeprezime

Postovani!
Imam 18. godina. Menstrualni ciklus mi traje 30 dana (od 01.-01.). Prvi spolni odnos imala sam 08.11. 7 dana nakon tj. 15.11. pri spolnom odnosu meni i decku je pukao kondom te je ejakulirao u mene. Nakon 12 h popila sam ella one pilulu. Sljedecu menstruaciju dobila sam 03.12 i zatim 03.01. Na 7. dan ciklusa (9.01.) ponovno nam je pukao kondom te je ejakulirao u mene, ja sam 24 sata nakon popila ella one pilulu. 05.02. dobila sam krvarenje tj mjesecnicu. Inace mi menstruacija uvijek traje 7 dana, prva cetiri veoma obilna i bolna krvarenja, zatim dva dana umjereno i zadnji dan gotovo nista. Ovaj mjesec menstruacija mi traje vec 8. dan te su samo prva dva dana bila obilna i bolna a ostalih 6 umjereno i bezbolno. Kod ginekologa nisam jos nijednom bila, narucena sam 05.03. no strah me cekati do tad. Postoji li ikakva mogucnost trudnoce? Molim Vas hitan odgovor! sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dangerous niste trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imeprezime ne radi se o trudnoći imali ste uredno menstruaciju i sad imate menstruaciju koja još traje.

helpMe0

Poštovanje,
Nadam se da ce sada biti sve uredu sa account-om svaki put napravim aktiviram postavim temu i kasnije ne mogu pristupiti njemu.
Unaprijed, oprostite za nestrucne izraze, i gramaticke greske ako ih bude.
Dobila je menstruaciju, sve je proslo kako treba, 7-8mi dan poslije imamo nezasticen odnos (31.1; 1.2) , ejakulacija se desila iznad vagine ( ravni dio ispod stomaka), ali se nesta spustilo niz vaginu i do samog ulaza u nju(ali posto se ulaz "zatvorio" jer je plovilo bilo izvan nje nije nista uslo u nju vjerovatno). Ubrzo je "počišćeno" peskirom (rucnikom). Eh sada pitanja: 1. da li je moguce da zena zatrudni bez ejakulacije unutar vagine; 2. da li je trudna posto je krvarila 2-3 dana poslije odnosa, ali rekla je da joj se ne cini kao da je menstruacija, a ja procitah da je to jedan od simptoma trudnoce? To krvarenje joj je proslo nakon 3dana odprilike; 3.ako je zena trudna, koliko dugo treba da prodje od oplodnje do prvih simptoma trudnoce; 4.ako se 15ak dana poslije odnosa, ode kod ginekologa, koji su moguci nacini abortusa ?

Eh sada neke cinjenice, sto se tice ostalih simptoma ne osjeti nista, mokrenje nije postalo cesto ( nije se povecao broj izlazaka u wc u odnosu na prije), hrana joj ne smeta koja do sad nije. Povratila jeste u cetvrtak (12.1) ali je putovala u jednom smjeru 2,5h, i u drugom 2,5h pa je mozda do toga. I jos jedna molba - da li su bili plodni dani ili ako mozete jos neki podatak da podijelite ako se odnos desio odprilike 7 dana od zavrsetka menstruacije ?
Oprostite na "ogromnom" post-u, ali se nadam da ce vam ovi detalji pomoci pri preciznijem i tacnijem komentarisanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače ne brinite. Trudnoća nije moguća u vašem slučaju. Educirajte se.

helpMe0

Hvala vam mnogo.
mah, jedno je znati neke podatke, a drugo je kada legnete navece i onda mozak krene : "pa mozda" "pa postoji mogucnost" itd itd itd..
Ugl, predpostavljao sam da bez ejakulacije unutar vagine nije moguca oplodnja, ali zbog ovog detalja da je doslo do ulaza u nju nekoliko sam se puta zapitao " a sta ako" ..
Uglavnom, trudnoća nije moguća.
Hvala vam, mnogo vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

helpMe0

Samo jos jedno pitanje.
Zbog cega je moglo doci do ovog krvarenja koje se desilo drugi dan poslije odnosa, a trajalo 3-4 dana odprilike ?
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno kontaktno krvarenje ili periovulacijsko krvarenje.

cocacolaaa

Postovani,
Pisala sam Vam jucer, ali iz nekog razloga poruka se nije prikazala. Dakle, zanima me da li su tri testa za trudnocu (primastick), sva tri s negativnim rezultatom, 100% pouzdana ako su radjena mjesec i po nakon nezasticenog odnosa (koji se desio na zadnji plodni dan ciklusa)? U zadnje vrijeme osjecam mucninu (najvise ujutro, ali se javlja i u toku dana i navecer), bol u ledjima, grudima i jajnicima, a menstruacija treba nastupiti tek za dvije sedmice. U medjuvremenu sam imala dvije menstruacije, bar se nadam da su prave, ali su obje trajale samo dva dana (inace traju 7 ili 8) i bile mnogo slabije nego inace. Imam li razloga za brigu? Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako.

aquarius001

Postovani,
Januarsku mjesecnicu sam imala 13.1. i trajala je do 18.-19.1.Sexualni odnos sam imala 24.01. ciklus mi inace traje od 28 do 32 dana (najcesce predje 28 dana). Odnos jeste bio nezasticen, ali partner nije ejakulirao u mene. Da napomenem da od tog dana nismo nikako imali odnose. Mjesecnica je trebala doci 11.2. medjutim sada je 15.2.i nje jos nema. Zadnjih sedam dana me lijevi jajnik ziga i takodjer imam bolove donjem trbuhu. Grudi me bole isto tako i ceste glavobolje. Razdrazljiva sam. Da li je moguca trudnoca ili je ipak u pitanju neki drugi poremecaj hormona s obzirom da imam candidu species oko 3-4 godine?

Dejan Šakoronja, dr. med.

A da prvo napravite test? Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Blendi2323

Poštovani, zanima me da li je moguća trudnoća ako smo imali spolni odnos bez zaštite i kada je trebao ejakulirat izvadio ga je van, no mene zanima da li je moguće da sam ostala trudna zbog predejakulata ili tekućine koja izlazi konstantno, tokom odnosa? Da napomenem da mi plodni dani kreću za 2 dana.

bobica97

Nikada do sada nisam imala spolni odnos . Zadnju mentruaciju sam imala 20.01. iu veljači je nisam imala uopste . Poslije te menstruacije decko mi je gurao suhi prst u vaginu nekoliko puta ... Mnogo se plasim trudnoce , i danas i juce me je bolio trbuh kao kad treba da dobijem , ali mi ide samo neka rastezljiva sluz ... Molim Vas odgovorite mi da li sam trudna ako nisam imala spolni odnos vec mi je decko gurao suhi prst ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blendi, od predejakulata da od sluzi ne. Pročitajte topic o predejakulatu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bobica niste trudni. Educirajte se i vi i ostali koji postavljaju ovakva pitanja.