Da li je moguca trudnoca??

danny12

Postovani
15.3. Sam dobila zadnju menstruaciju.traje mi uvijek 6 dana a ciklus mi je 29 dana. Uvjek redovna.
Posto sam se za zastitu odlucila za pilule tako sam ih pocela koristit 5.dan menstruacije(19.3).
10.dan koristenja pilula sam imala odnos gdje je svrsio u mene.Sad se bojim od trudnoce,vec tri dana imam lagana krvarenja,ginekolog mi je rekao da je to normalno kad se pocmu pile uzimat da dodje do prijevremenih krvarenja.pille sam nastavila koristiti.Dali je moguce da to krvarenje znak da sam trudna?dali je moguce dan poslje odnosa da se pokazu odma takvi znakovi trudnoce?Bojim se jer sam 2 puta ostala trudna svaki put od samo jednog odnosa!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je mala ali se ne može isključiti jer ste pilule počeli uzimati peti dan i niste imali sedam dana dodatne zaštite.

lena12

poštovanje,
zadnji odnos sam imala 26.februara, nakon toga menstruaciju 9.marta. Zadnja 3 dana imam pojačano lučenje sekreta koji je smeđe boje, sa blagim tragovima krvi, podsjeca na ono što bude pred kraj menstruacije. Zanima me da li imam razloga za brigu, da li je moguća trudnoća ili ipak nešto drugo
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da će nastupiti menstruacija za koji dan.

rossonero999

Koliko je moguce da cura zatrudni ako smo koristili kondom,znaci u veceri dva odnosa u razmaku od sat vremena? Mislim kolika je vjerojatnost da "nekim"slucajem ostane trudna? Pitam jer se nisam dodatno brisao.Znaci nakon sat vremena navukao novi i nastavio.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, neće doći do trudnoće.

pavi2

ovako..jucer sam imala odnose s deckom bez zastite on je ejakulirao u mene ali kaze da je samo jako malo skoro nista i jako se bojim da ne bih ostala trudna pa vas zelim pitati koliko je to posto moguce..i usput u plodnim sam danima menstruaciju trebam dobiti 16.4. nakon koliko da napravim test jer me to uzasno muci a dugo jos imam do menstruacije..hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema tu malo ili puno! Ako želite točno odgovoriti izrazite se u mililitrama ejakulata.
Savjetujem pilulu za dan poslije.

netko123

Postovani! Menstruaciju sam imala 13.3.i trajala je 3dana. Ciklusi mi traju 30-33dana.nikad manje. Imala sam nekoliko spolnih odnosa 21. I 22.3. Prekinuti snosaj.21
jedan odnos ali uz prekide a 22. 3 odnosa uz prekinuti snosaj.prilikom odnosa 22. decko je svrsio po meni pa sam se uhvatila za spolovilo da ne bi nesto uslo i primjetila sam kako mi tece po ruci nakon cega sam se odmah oprala. Sigurni smo da ejakulacije nije bilo unutar.ali svejedno se brinem. Primjetila sam da me grudi bole kad ih dotaknem.danas sam imala prljavo bijeli(zuckastobijeli)iscjedak i bolove u jajnicima.dal mislite da bi se trebala brinuti?kad mogu napraviti test?mjesecnica bi mi trebala stici za tjedan dana medutim jako se brinem.hvala Vam unaprijed!

iwannaa123

Pozdrav doktore zanimalo bi me vase misljenje i moj problem je sljedeći . Menstruaciju sam imala 28.2 i uglavnom dodje do 31 dana nije bas neredovita ali tu i tamo dodje kasnije . Spolne odnose nisam imala ali imala sam peting , decko je svrsio na moju ruku i vjerujem da sam obrisala ali kroz petnaest minuta isla sam na wc i obrisala se istom rukom pa brinem da nije sperma usla u vaginu , isto tako za vrijeme prosle menstruacije svrsio je na moja prsa ali sve smo obrisali pa sumjam da postoji sansa za trudnocu . Ugavnom nakon toga od panike napravila sam i test nakon 6 dana kašnjenja zato sto sam osjecala neke simptome pms-a koje prije nisam imala i bradavice su mi se ispupcile i potamnile . test sam napravila prvim urinom drzala 3 sec i bio je negativan , pa me zanima je li test pouzdan . Nakon toga sljedeci dan sam dobila menstruaciju i veoma je oskudna (3.4) , drugi je dan poprilicno se osjecam naduto i imam bolove sto uglavnom imam samo prvih par sati menstruacije . Temperatura mi je pala ali grudi su jos uvijek poprilicno osjetljive . Brinem se poprilicno pod uzasnim sam stresom iako nemam neke osnove za to . DRugi dan mi je menstruacija inace veoma obilno a sad je svijetloruzicasta jedva da je tu . MIslite i da postoji sansa za trudnocu ? Unaprijed hvala .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Netko, test u vrijeme menstruacije a ne nikako prije. Šanse za trudnoćom postoje jer ste imali mnogo odnosa bez zaštite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iwana nema šanse za trudnoćom. Educirajte se.

marinastaci

Postovani vec sam vam prije pisala, uglavnom imala sam odnos tijekom plodnih dana i doslo je do puknuca kondoma odmah sam iduci dan popila tabletu i rekli ste mi da sam je popila tabletu ella one prije ovulacije i da nebi trebalo doci do trudnoce medutim meni je danas 31 dan ciklusa tj kasni mi 3 dana, ali nakon prvog dana od izostanka menstruacije sam isla napravit test koji se ispostavio negativan i to sa prvim jutarnjim urinom. Jel se trebam sto brinuti ili je moguce da kasni zbog te tablete? Jer test sam platila 50 kn pa mislim da je kvalitetan i 98% tocnosti ima. Sad do cega je moguce da kasni? Unaprijed hvala na odgovoru happy

plavicvijet

Pozdrav,mjesecnica mi kasni vec dva dana..nikad mi ne kasni,uvijek dode prije zakazanog datuma na mom menstruacijskom kalendaru.. tjedan dana poslje prosle mjesecnice sam imala spolni odnos s deckom,ali koristili smo kondom i nije svrsio u mene nego je izvadio penis..znam da nekad mjesecnica moze doci kasnije,ali me svejedno strah.. jucer sam imala lagane bolove,ali nista..neman ni iscjedak..mislite li da sam trudna?

pavi2

Postovani!
Ejakulata je bilo manje od 1 mililitar da li je to dovoljno za oplodnju? I nakon koliko vremena se uocavaju simptomi trudnoce? Koliko sperma moze prezivjeti u tijeli zene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina kasni zbog pilule za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pavi žive tri dana i više. Savjetujem pilulu za dan poslije.

umbrella1

Postovanje! Da li je moguce zatrudniti ako se 14. dana ciklusa u vaginu gurne prst na kojem je bilo ejakulata, osusenog 2-3 min? Postoji li ikakva sansa buduci da su bili plodni dani? Zahvaljujem.

pavi2

Postovani!
Ispricavam se na smetnji ali moram znati.
Ovako cula sam da od kontracepcijskih pilula neke zene mogu ostati neplodne da li je to istina i koliko su te pilule pouzdane?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umbrela što znači osušen ejakulat nakon tri minute? Mislili ste ako se ejakulat obriše s prsta na nakon toga se nakon par minuta prst stavi u rodnicu?
Ako je to onda neće doći do trudnoće.