Da li je moguca trudnoca??

helpMe0

Poštovanje,

Postavio sam već iznad pitanje na koje ste mi odgovorili i utješili me/nas. Njoj sada kasni oko 6-7 dana... Da li iz gore opisanog slucaja mozete reci koji bi mogao biti razlog kasnjenja? I da li Lekotam moze da utice takodjer na kasnjenje menstruacije ?

Lijep pozdrav.

helpMe0

Da li bih mogao dobiti odgovor molim vas ?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Helpme o uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

kelebek

Menstruaciju sam dobila 11.03 a prije toga 3 testa su mi bila negativna ali mi je menstruacija kasnila 2 mjeseca,i da imam redovne odnose ali iskljucivo s zastitom,pa me zanima posto cesto idem na wc, da li je moguce da test pokaze lazno negativno zbog policisticnih jajnika? I sta bi ste mi vi preporucili kako da uredim menstruaciju jer je prilicno ne redovna?
Hvala

Ja i djevojka smo imali sex bez zastite za vrijeme plodnih dana sinoc,svrsio sam izvan,da li ipak postoji mogucnost trudnoce iako nisam svrsio unutra ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kelebek ne radi se o trudnoći. Zbog pcosa i neredovitih ciklusa savjetujem uzimanje kontracepcijskih pilula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Korisnik šansa postoji od predejakulata ali je mala.

Stella07

Postovani, zanima me mogucnost trudnoce, 17. Dan menstrualnog ciklusa (Koji inače traje 28 dana) sam imala seksualnim odnos bez ejakulacije unutar rodnice, nakon 10-15 min. Smo imali odnos ponovno takodjer bez zastite, metodom prekinutog snosaja. Menstrucija kasni vec 5 dana, imam povremene bolove u donjem dijelu abdomena i bolne i otecene grudi. unaprijed Vam se zahvaljuje na odgovoru. S poštovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći no ipak napravite test.

Sasaf

Zanima me da li je moguća trudnoća ukoliko nije došlo do potpune penetracije? Dakle njegovo spolovilo je samo vrhom uslo u vaginalni otvor. Pri tome himen nije probijen i nije došlo do ejakulacije. Brine me presemena tecnost jer odnos nije bio zasticen. Takodjer,ciklus je neredovan i ovaj mesec je izostao. Unapred hvala.

Stella07

Hvala Vam Postovani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sasaf prema opisanom nije moguća.

stojelijepo

Imam 16 godina i imala sam spolni odnos 22.03., menstruaciju sam dobila 13.03. i završila mi je 18.03., i neredovita je. Kondom je pukao(sa strane), a on je svršio. Da li je moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, ako je dio ejakulata završio u rodnici.

Mateja0507

Postovani,
Imala sam dva nezasticena spolna odnosa u razmaku od 2 sata uz to da je partner urinao prije drugog odnosa
Zanima me kolika je sansa za trudnocu uz pretpostavku da se radilo o plodnim danima?

blabla17

zadnja mjesecnica mi je bila 7.3.-12.3,ciklus mi traje u rasponu od 27-32 dana te imam sindrom policisticnih jajnika. 16.3. sam imala odnos pri kojem je pukao kondom i decko je ejakulirao u mene. u zadnje vrijeme imam simptome slicne pms-u; bolove u donjem dijelu leda, u jajnicima, imam velike promjene raspolozenja i nervozna sam. kolike su sanse da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mateja šansa postoji, ali nije velika.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blabla šansa svakako postoji. Ako vam kasni nekoliko dana napravite test.

Zaja

Postovani,
Odnos nisam imala nekoliko mjeseci. Mjesecnicu imam rednovno s obzirom sto mi je u januaru kasnila 10 dana ali to je radi promjene klime bilo.
Sada me zanima osjetim na trbudu da je veci a mjesecnica je bila svakog mjeseca uradila sam i test radi sigurnosti test je pokazao negativno. Dali je moguce da i pored mjesecnice da trudnoca bude. Na trbuhu nekako prumjetim da je veci.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. No ipak savjetujem uzv ginekološki i uzv abdomena da se isključe i drugi uzroci