Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pavi netočno. Sigurnost je pravilnim korištenjem gotovo apsolutna.

umbrella1

Nije ni oprana ruka ni obrisana maramicom, nego se samo osusilo na ruci samo od sebe. Da li to mijenja situaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

-J-

Postovani, zadnju mjesecnicu sam imala 29.3 a odnos 6.4. Koristili smo metodu prekinutog snosaja. Zanima me dali su to jos uvjek bili neplodni dani i dali je trudnoca moguca? Hvala.

keti567

Zadnju menstruaciju imala sam 15.3. ciklusi mi inace traju 30 dana, nekad dan dva kasnije znam dobit. 15.3 pila sam antibiotik za upalu mjehura i linex kapsule, no ipak sam dobila gljivice, zatim sam na svoju ruku uzela canesten kremu i to je prošlo već drugi dan korištenja canestena. spolni odnos imala sam 5.4, te nam je pukao kondum, i mislimo da je dio ejakulata iscurio. mene sad zanima jel postoji šansa za trudnoćom. i rekla bih da nisu bili plodni dani jer sam 2.4 imala ovulaciju (znam prema prozirnom iscjetku i bolovima) a jajašca prežive do 24 sata, no ipak me zanima stručno mišljenje. jer dva dana poslije spolnog odnosa mi je opet krenuo bijeli iscjedak i bolovi u donjem dijelu trbuha. također dan ovulacije 2.4 +14 dana daje 16.4 kada bi mi i prema ciklusima od 30 dana trebala doći menstruacija

Bebica84

Poštovani,
U februaru prošle godine smo imali spontani pobačaj u šestoj nedjelji trudnoće. Godinu dana pokušavamo, ali bezuspješno, a prvi put smo uspjeli iz prvog pokušaja. Bili smo na pregledu i svi nam kažu da je s nama sve u redu. Da li je to normalno?

zabrinutajako

Postovani,
redovno koristim Diane 35 kroz 2 godine,zadnja mjesecnica je bila 7.3. te sam trebala ponovno dobiti 4.4.,medjutim 3.4. pojavio se smedji iscjedak i ostale dane do danas vrlo slabo krvarenje koje se pojavljuje samo na tamponu , kad koristim higijenske uloske nems ni traga,jucer sam primjertila gustu masu sa primjesama krvi na tamponu..zabrinuta da nisam jedna od tisucu koja unatoc kontracepciji ostane trudna,posjetila sam gin. ambulantu,medjutim dr. nije bilo pa mi je sestra dala test..pojavila se samo jedna crta,zatim sam test danas ponovila isto samo jedna crta..znaci po njemu nema trudnoce..osjecam povremene bolove u donjem dijelu stomaka kao i kod mjesecnice,i imam svrbez grudi 2 dana..inace s deckom imam nezasticene odnose,jer vjerujem kontracepciji koju redovno i pazljivo koristim.. koje pitanje je: sto bi sve to moglo biti ovaj mj,inace imam obilne mjesecnicd u trajanju 7-8 dana..
dal je trudnoca ipak moguca? ili da ovo dlano krvarenje smatram mjesecnicom za ovaj ciklus? oprostite na dugom postu..i unsprijed hvala na odgovorima..

Dejan Šakoronja, dr. med.

J vjerovatno plodni no ako nije bilo ejakulacije neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bebica, ako ne dolazi do trudnoće krenite vi i partner sa obradom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinutajako naravno da se ne radi o trudnoći.
Ovo smatrajte menstruacijom.

-J-

Zaboravih napisat da mi je razmak izmedu ciklusa na. 30 dana a mjesecnica mi je trajala 6 dana. Jesu to plodni il neplodni dani. Zbunilo me malo to

keti567

Zadnja menstruaciju imala sam 15.3. ciklusi mi inace traju 30 dana, nekad dan dva kasnije znam dobit. 15.3 pila sam antibiotik za upalu mjehura i linex kapsule, no ipak sam dobila gljivice, zatim sam na svoju ruku uzela canesten kremu i to je prošlo već drugi dan korištenja canestena. spolni odnos imala sam 5.4, te nam je pukao kondum, i mislimo da je dio ejakulata iscurio. mene sad zanima jel postoji šansa za trudnoćom. i rekla bih da nisu bili plodni dani jer sam 2.4 imala ovulaciju (znam prema prozirnom iscjetku i bolovima) a jajašca prežive do 24 sata, no ipak me zanima stručno mišljenje. jer dva dana poslije spolnog odnosa mi je opet krenuo bijeli iscjedak i bolovi u donjem dijelu trbuha. također dan ovulacije 2.4 +14 dana daje 16.4 kada bi mi i prema ciklusima od 30 dana trebala doći menstruacija

anči3119

Poštovani,
molim vas što prije odgovorite.
Dakle, imam 17 godina i dečka s kojim imam spolne odnose. Svaki puta koristimo prezervative i provjerimo jesu li puknuli i nikada nisu. Oboje se plašimo mogućnosti od trudnoće pa bih vas htjela upitati je li moguće da sam trudna ako kondom nikada nije puknuo (barem koliko smo uočili), nikada nije ejakulirao u mene iako uvijek koristimo zaštitu, i ja sam mjesečnicu dobila na vrijeme, točnije dva dana prije, ali uvijek mi urani dan, dva ili kasni dan, dva. Čini mi se kao sa je normalna i količina krvi i sve da je u redu, ali imam simptome trudnoće. Učestale mučnine, najčešće ujutro, ali i preko dana, česta slabost i vrlo sam osjetljiva ja mirise. Svi su mirisi istančani i bude mi muka i od toga.
Molim Vas, je li moguće da sam trudna i da se radi o "lažnoj menstruaciji"?

Dejan Šakoronja, dr. med.

J odgovorio sam vam. Početak plodnih dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Keti prema opisanom mislim da ne bi trebalo doći do trudnoće. Dani su neplodni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anči ne umišljate si , ne radi se o trudnoći.
Ima jedno stanje koje se zove pseudocijeza, tj. umišljena trudnoća. Pazite da ne zaglavite s takvim stanjem.

lena12

Poštovanje,
Prije neki dan sam vam objasnila svoju situaciju, (zadnji odnos sam imala 26.februara, nakon toga menstruaciju 9.marta. Zadnja 3 dana imam pojačano lučenje sekreta koji je smeđe boje, sa blagim tragovima krvi, podsjeca na ono što bude pred kraj menstruacije. Da li je moguća trudnoća ili ipak nešto drugo), Naime još nisam dobila menstruaciju pa ne znam imam li razlog za brigu, da li je moguća trudnoća.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je. Napravite test za početak.

nokia555555

Postovani,

zadnje tri menstuacije su mi bile 2.1., 8.2. i 9.3. imala sam odnos 22.3. ( 14 dan menstruacije). Koristili smo metodu prekinutog snosaja i decko je svrsio 10ak sekundi nakon sto ga je izvadio. Pred kraj treceg mjeseca imala sam jaku upalu mokracnog mjehura i bila sam na antibioticima. Menstruacija mi kasni 2 dana, nemam skoro nikakve simptome nadolazece menstruacije osim sto su mi grudi malo natecene. Ne znam da li postoji mogucnost trudnoce ili mi menstruacija kasni zbog upale koju sam imala. Zanima me Vase misljenje. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne. No napravite ipak test za svaki slučaj.