Da li je moguca trudnoca??

rossonero999

Zanima me ovako..u tjedan i pol dana djevojka i ja smo imali tri puta odnos i to sa zastitom..sva tri puta je na vrijeme "vadjeno" cak i prije reda...kasni joj par dana a test smo obavili odmah nakon dva dana i negativan je,da li je moguce da ikako zatrudni?

lena12

Poštovanje,
Nakon nekoliko dana tokom kojih sam imala pojačano lučenje sekreta sa blagim tragovima krvi, menstruacija mi ovaj mjesec kasni. Zadnji odnos sam imala 26.februara i nakon toga sljedecu menstruaciju 9.marta, dakle ovaj mjesc je izostala, kasni nekoliko dana. Uradila sam test jucer i bio je negativan. Zadnja 2-3 dana osjecam bolove u predjelu jajnika, vise na desnoj strani, citala sam puno na internetu o vanmatericnoj trudnoci pa ne znam da li se to moglo dogoditi. Moram napomenuti da sam zadnje 2-3 sedmice se pridrzavala neke dijete, ishranu sam smanjila, pila sam dosta tecnosti i zelenog caja, pa ne znam da li je i to moglo uticati na poremecaj ciklusa, koji inače traje 28-30 dana, i rijetko se dešava da kasni.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rosonero prema opisanom ne radi se o mogućnosti trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lena prema opisanom ne radi se o trudnoći.
O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima da se ne ponavljam.

mawa_mima

Postovani, menstruaciju sam imala 22.2. a spolni odnos bez zastite 14.3. kratko je trajalo te nije bilo ejakulacije..zatim sam 17.3. opet dobila menstruaciju..malo ranije nego inace ali sad mi kasni..a inacr mi ciklus traje 26-28 dana i nikad ne kasni..zanima me vase strucno misljenje da li je moguce da se radi o trudnoci..unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju.

rossonero999

Poštovanje,
Ovako 3.4. smo djevojka i ja imali dva spolna odnosa sa zaštitom i čak na vrijeme vađeno (u razmaku od sat-sat i pol....6.4. opet sve isto(mislim na zaštitu i ..) ali samo jedan odnos..Menstruacija joj je trebala doći 8.4. ali joj i dan danas kasni...10.8. smo pravili test "dnevni" i pokazao je negativan..međutim mene i dalje kopa jer je danas 23.4. a ona još nije dobila,jel moguće da je kojim slučajem trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan i imali ste odnose uz dobru zaštitu dakako da se ne radi o trudnoći.

rossonero999

Koji je razlog onda tolikog kašnjenja?
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima da se ne ponavljam.

-J-

Postovani zanima me dali se moze zatrudnjeti od predejakulta? I kada predejakulat se javlja?? Hvala

maja.maja

Poštovani,

Imam 20 godina i u posljednjih 3-4 mjeseca mjesečnice su mi redovite i uredne. Zadnju mjesečnicu dobila sam 30.03. i trajala je do 03.04., te sam 05.04. imala spolni odnos. Pri tom spolnom odnosu koristili smo zaštitu, no kondom je puknuo. Prekinuli smo s odnosom čim smo osjetili, te on nije ejakuirao niti slično. Zanima me postoji li šansa za trudnoću s obzirom da mi mjesečnica kasni 1-2 dana, ili je možda to kašnjenje povezano sa trenutačnom virozom i stresom oko potencijalne trudnoće?

Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

J ovdje je svako drugo pitanje o predejakulatu. Prvo prevrtite forum pa se opet javite kad se malo educirate i ako bude nejasnoća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće( majamaja)

Samsunggalaxynote

Djevojka mi je prije 10 dana imala mjesecnicu i imali smo odnose od tada.. zasticeno, koristen kondom, nije bilo ejakulacije unutra.. medjutim sad ponovo pronalazi tragove krvi dole.. nije sigurna jel mjesecnica jer joj je zadnja nedavno bila.. moze li to biti nekakv znak trudnoce ili je nesto drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je krvarenje pd odnosa ili periovulacijsko krvarenje. Ništa zabrinjavajuće.

MimaN92

Postovani,
Imala sam menstr.24.03.i imala ne zasticen odnos 15.04.Dobijam svakih 28 ili 33 dana i ovaj mjesec (april)nisam dobila menstr.i kasni mi,danas je 38 dan od poslednje menstr.Juce sam radila test i negativan,danas uradila jutarnji i iato neg.Grudi mi osjetljive na dodir,pojavi se bol u jednom pa u drugom jajniku kao kad treba da dobijem ali nista.Razmisljam o tome svaku sekundu a i imala sam ispit da li je to moglo da utice tj.nervoza...I da li i kada da ponovim test jer se plasim trudnoce, kraj mjeseca a ja nisam dobila...Izvinite na opsirnosti...
pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako sa stres može odgoditi nastup menstruacije. Ne radi se o trudnoći svakako prema opisanom.

putnik8

Poštovani zanima me dali je moguća trudnoća situacija je sljedeća..dakle ja i cura smo imali nezaštićen spolni odnos u srijedu(29.4.) ona ocekiva menstruaciju u nedjelju(3.5) ..izvadio sam ga na vrijeme, prije odnosa temeljito oprao..ali me muci onaj predejakulat..unaprijed hvala na informaciji. Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.