Da li je moguca trudnoca??

Kathy21

zaboravila sam jos navesti da imam bijeli gusti iscjedak kao sto dobijem poslije menstruacije. jos me zanima ima li mozda kakve veze sa nasljedstvom da se nemaju simptomi u ranoj trudnoci?

milicvandam1995

Dobar dan doktore,imam jedno pitanje,naime imao sam odnos bez zastite sa devojkom dan nakon zavrsetka njene mestruacije,mensturacija joj je koliko toliko rednovna uglavnom je dobija krajem meseca.Odnos smo imali 3 puta zaredom,prvi put dok nisam osetio da cu da svrsim pa smo onda napravili pauzu oko dva tri minuta i tako jos dva puta,ni jednom nisam svrsio,da li je moguca trudnoca zbog presemene tecnosti ili tako nesto,nisam osetio da mi ide presemena tecnos.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s nasljeđem. Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

larica12355

Hvala doktore, na brzom odgovoru sada manje brinem no jos uvijek mi nije jasno to krvarenje sredinom mjeseca . Imam 16 godina i vec 4 godine menstruaciju no ovo mi se dogadja prvi put . Doduse bilo je i prethodni mjesec ali puno manje nego ovaj . Ovaj put je trajalo od 15-17 dana ciklusa . I nije mi jasno izbocenje na donjem dijelu trbuha . Voljela bih kad bi mi mogli navesti druge moguce uzroke . Unaprijed hvala vam .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o periovulacijskom krvarenju. Ne trebate brinuti.

Samsunggalaxynote

Sa djevojkom uvijek imam zasticen spolni odnos. Jednom smo nakon prvog puta uskoro poceli bez zastite al to nije trajo duze od 20 sekundi nakon cega smo koristili kondom. Nije redovna sa menstruacijom inace. Sad joj kasni nekih 5 dana i zali se na glavobolju i osjecaj da ce povracat koji joj dodu tijekom dana medjutim nije povracala. To traje mozda neka dva dana. Kolka je mogucnost za trudnocu?

cohorcs

Postovani
Djevojka i ja smo htjeli imati odnos i ja sam jednom penetrirao u nju ali nije doslo do ejakulacije ... zanimame dali je moguce da dode do trudnoce jer njoj menstruacija kasni 2 dana ...

ravenheart 12

Poštovani, je li moguće da sam trudna? Naime, dečko i ja se koristimo metodom prekinutog snošaja i plodnih i neplodnih dana. Da budem preciznija mjesečnicu sam imala 7-12.4,5.-10.5, 6.-10.6., i trebala bih je dobiti 7.7.. 1.7. smo imali odnos dvaputa, mozda u razmaku od pola sata. Znam da su to neplodni dani, neki kazu da je nemoguce zatrudnjeti tijekom njih, dok drugi kazu da jest. Zanima me je li moguce da je ipak doslo do oplodnje? Naime, trenutno smo u drugome gradu i nemam tu ni lijecnika opce prakse, a kamoli ginekologa, a vjerujem da je za kucni test jos mozda prerano, pa je li moguce da sam nekim cudom tako zatrudnjela? Ps. Inače imam problema sa gustom krvi i nekom vrstom antitijela, te sam lezala dosta dugo u bolnici na odjelu ze genetiku i metabolizam, u nalazima mi stoji strog nadzor u trudnoci. Brinem se ako sam i zatrudnjela, mogu li roditi bolesno dijete i hocu li uopce moci iznijeti trudnocu do kraja? No, prvenstveno me zanima mozete li po ovim podatcima o mjesecnicama reci je li moguca trudnoca? Zahvaljujem Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samsunggalaxy prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cochors ne radi se o trudnoći dakako prema opisanom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ravenheart, ne vjerujem da znate računati plodne i neplodne dane. Zaključujem to prema postu koji vrvi od neznanja i needuciranosti.
Savjetujem da poradite na zaštiti ako ne želite trudnoću. Da li ste trudna to ćete znati tek iza 7.7 ako vam ne dođe menstruacija.

sara1234

Je li moguca trudnoca ako me decko zadovoljavao te sebe dirao (ne znam je li imao sperme ili ne, ali hipotetski gledano?) te opet mene? U meduvremenu mi je dotaknuo ruku.. Da napomenem da sam nevina te da mi je bio plodan dan, i toliko sam u panici i pod stresom posto imam neke simptome (proslo je dva tjedna od tada) i svaki dan mi je muka 24 sata, te imam pojacan iscjedak (trebala bi dobiti menstruaciju 8.7) te cesto podrigujem, mozda su umisljeni simptomi ili zbog stresa no svejedno sam zabrinuta.
Ispricavam se na dugackom tekstu, i hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća. Savjetujem vam edukaciju prije nego što stupite u odnose.

sara1234

Postovani, educirana sam no po raznim forumima citam kako je prenosenje sperme preko prstiju cest problem, pa me uhvati panika i automatski mi se svi simptomi pojave (pretpostavljam da je PMS).
Hvala vam puno na odgovoru, umirili ste me happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

slavoljupka

bok,imam 20 godina i stupila san u odnos nakon pauze manje od 1 godine.pijem logest vec 4 mjeseca i prvu pilulu sam pocela piti 1.7 nakon 7 dana pauze . 3.7 sam imala spolni odnos s tim da najvise sto sam ikad zakasnila s pilulom je bio 1 sat.nismo koristili kondom a ni on nije svrsio u mene vec vani... po izracunu tada mi nisu bili ni plodni dani ali dali postoji ikakva mogucnost trudnoce jer sam inace panicar i uzasno me strah.. hvala na odgovoru unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako uzimate pilule neće doći do trudnoće.

nixy1234

Postovani ,
Imala sam odnose s deckom po prvi put. Nismo koristili zastitu , no cim je himen probijen on je penis izvukao. Nije bilo ejakulacije i trajalo je par sec. To je bilo tocno na 14. Dan ciklusa , znaci na ovulaciju. Mjesecnice su redovne.Sada na 19. Dan ciklusa osjecam umor i vrtoglavice tj zamracenje pred ocima nakon naglog ustajanja , no to se znalo cesto dogadat na ovakve vrucine s obzirom na izljecenu anemiju. Dali postoji mogucnost za trudnocu , ako da , da li je rizik trudnoce velik?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanome rizik je jako malen, više teoretski.

Laricaa

Poštovani,ja i decko nismo imali spolne odnose ovaj mjesec,no nakon samozadovoljavanja on je svršio sastrane,moguce je da je kap al samo kap ostala na ruci, sve je to obrisao ručnikom . Nakon 10-tak min on me tom rukom zadovoljavao i stavio prste u rodnicu.bili su mi plodni dani.jel je moguća trudnoća?