Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sofija dakako da šansa za trudnoćom postoji. Pričekajte izostanak menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Larica, bez ljutnje ali vam neću više odgovorati.

Mihaelica

Cijenjeni doktore lijepi pozdrav!Puno toga me muči, pa ću probati skratiti koliko je moguće. Da krenem redom:37 mi je godina,2002 i 2005 god,dvije uredne trudnoće i normalni vagi ali porodi.Nakon velike želje za trećim djetetom slijede problemi:2010 god,vanm aterična trudnoća sa odstranjenjem lijevog jajovoda,6 mj.kasnije nova trudnoća sa missed ab u 17.tj.trudnoće,i sad prije mjesec dana ponovo nažalost missed ab u 15.tj.trudnoće.Prije par dana na uzv nakon kiretaže doktorica je rekla da je ostalo nešto krvi u maternici i da joj se čini da imam miom submukozni,19 mm u prednjoj stijenci koji se dijelom utiskuje prema kavumu.Pošto nije bila sigurna,zanima me dali je moguće da je to ostao neki ugrušak nakon kiretaže pa da je zamjenila sa tim,jer do sada u ovoj trudnoći nitko nije uočio nikakav miom,i ako slučajno i postoji taj miom,dali je moguće sa njim zatrudniti.Molim vas što mi je činiti,imam jako veliku želju za još jednim djetetom.Oprostite na dugačkom postu,lijepi pozdrav i hvala unaprijed na vašem odgovoru.

Cailin

Postovani, decko i ja prakticirali smo vaginalni, pa analni seks bez zastite, prilikom cega je svrsio u mene. Menstruacija mi kasni 5 dana. Da li je moguca trudnoca? Znam da su teoretski sanse male posto je bio analni seks, ali jednostavno se ne mogu umiriti. sad

blabla17

Postovani, danas mi je 33.dan ciklusa, mjesecnica mi je neredovita no inacu ju dobijem u rasponu od 28.-30. dana. Imala sam odnose s deckom bez zastite ali nije ejakulirao u mene iako postoji mogucnost da se nije dovoljmo dobro obrisao poslije sto me i plasi. Imala sam neke simptome pmsa ali nikako da dode, mozda i kasni zbog vrucina, promjene vremena, sto da radim? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mihaelica savjetujem da napravite uzv nakon iduće menstruacije. Ako je uzrok miom savjetujem njegovu ablaciju. Ako to nije onda savjetujem malo širu obradu s obzirom na habitualne pobačaje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kailin prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blabla napravite test za svaki slučaj.

MimaN92

Postovani, u aprilu mi kasnilo i imala sam odnose i dobila sam 40.dan to spada 30.april, od tad sve redovno dobijala od 30-33 dana kako i dobijam, jul trebala dobiti od 31 jula do 2 avgusta jer tako spada 30-33dan.Sa 1.na 2.javili se bolovi kao da trebam dobiti i ujutru 2.avgusta pojavila se svijetla krv i mislila sam to je to krenuce i dobicu i nista u toku dana,danas je 3avg.i 34 dan i nista ali grudi mi osjetljive i nekad se javi bol u donjem stomaku i da naglasim da nisam imala odnose mjesec-dva...Ne znam sta se desava, svasta mi pada na pamet jer me brine to sto mi je april mjesec kasnio toliko a radila sam tad testove i bili su negativni...Pozdrav

carliy117

Poštovani,
početak zadnje menstruaciju je bio 27.07., nakon toga 02.08 imali smo nezaštićeni spolni odnos gdje je svršio u mene, zanima me kakve su šanse za trudnoću?
Ciklusi traju otprilike 30 dana.
Hvala

Mihaelica

Puno Vam hvala na odgovoru cijenjeni doktore.Možete li mi još samo reći ako se stvarno radi o submukoznom miomu i učini se ablacija,da li ona može oštetiti maternicu,i dali bi bila moguča trudnoća,nakon toga?I još bi vas pitala dali je moguće,da se nakon dvije normalne trudnoće sada pojavi trombofilija,jer sam dosta čitala o njoj da ona zna izazivati spontane,a moj ujak boluje od toga.Hvala vam još jednom,lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mima pričekajte još koji dan da nastupi krvarenje. Ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Carliy prema opisanom mala jer je ciklus pravilan i na trideset dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mihaelica, albalcija neće oštetiti maternicu. Svakako napravite testove za trombofiliju.

Mihaelica

Cijenjeni doktore puno Vam hvala na vašim odgovorima.Želim Vam puno sreće u vašem daljnjem besprijekornom radu,i sve najbolje.Lijepi pozdrav!

Anafigo

Postovani doktore,
vec sam vam nedavno pisala..
Zadnja m bila je 8.7., opetovani odnos prekinuti snosaj bio je 19.7., a lh trakica pocela dosta tamniti 24.7. i tada mi ih je ponestalo i nisam do kraja utvrdila dal je doslo tad do ovulacije.
31.7. sam dobila svijetlo smedji iscjedak, dan poslije toga sam primjetila na toalet papiru malo smedje i svjeze krvi. To se nastavilo slijedeca 3 dana, nosila sam tampone jer sam u to vrijeme krenula na godisnji, pa zbog plaze tamponi. U strahu sam da je to implantacijsko krvarenje. Prestalo jedan dan, i jucer se opet malo pojavilo. Jutros, prva mokraca, radila sam test koji je negativan, no mene i dalje muci to oskudno i kratko smedje crveno krvarenje.. Mislite li da je test sada vjerodostojan? Ciklusi inace uredni 28 +- 1 dan..
Hvala Vam,
Lp

somebody1

Menstruaciju sam dobila 15.07. 30.07. sam imala spolni odnos bez zastite i decko je svrsio ajmo reci pola u mene. Po proracunu, to bi mi trebali biti plodni dani? Pa me zanima, kolike su na temelju toga sanse da ostanem trudna?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mihaelica, hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anafigo, ponovite test za 2-3 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Somebody, šanse su oko 20 posto.