Da li je moguca trudnoca??

Laricaa

Poštovani , danas ujutro sam dobila menstruaciju,popodne sam bila sa dečkom i imali smo spolni odnos ali on nije svršio u mene. Dvije tri minute kasnije on je svršio sa strane i sve je bilo uredu.. Oko dva sata kasnije on je iso mokriti i nakon toga smo mi imali opet odnos i nije ejakulirao u mene. Da li postoji mogućnost jer mi danas bio prvi dan menstruacije? Hvala na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je ciklus redovit na godišnjoj razini neće doći do trudnoće.

Laricaa

Pa jucer sam ju dobila i nije ni svršio u mene i menga mi traje nekih 6,7 dana jel onda moguća trudnoća?

Laricaa

Pa poštovani, menga mi traje 6/7 dana kako je onda moguća trudnoća s tim da nije ni svršio u mene?

Nr

Dobar dan...imala sam nezasticeni odnos 20.6 i dobila sam menstruaciju 21...stim da je bio prekinuti snosaj...18.7 radila sam test bio je negativan...i 20 sam dobila menstruaciju...sad me zanima jel postoji mogucnost trudnoce

Laricaa

S tim da su mi ciklusi ne redoviti variraju od 35 do nekih 40 dana mozda i vise ali menga mi uvijek traje 6,7 dana.. I decko nije svršio u mene jedino sto smo imali jedan odnos pa dva sata poslje opet drugi, ali on je mokrio između ta dva odnosa.. Hvala na odgovoru happy

blabla17

Postovani,radila sam test za trudnocu 5.dana kasnjenja ocekivane mjesecnice,test je bio negativan ali mjesecnice jos nema vec tjedan dana,da li je moguce da je rezultat bio lazno negativan s obirom da nije raden s prvim jutarnjim urinom? Unaprijed hvala

Ksifo123

Postovani,imam 23 god,i redovne menstruacije koje dobijam na 30/32 dana.Zadnju menstruaciju sam imala 4. juna,pa zatim 2.jula,ciklus mi traje 5,6 dana i uvek je bolan i imam oblino krvarenje.U zadnjih par meseci desava se da mi se javi smedji iscedak dan pred menstruaciju,i odmah sutra dobijem ,medjutim ovog meseca sam trebala da dobijem 2.avgusta,tog jutra me je probudio nenormalan bol u jajnicima,malo vise u desnom,popila sam tabletu za bolove ,al bol nije prestajao,bilo mi je toliko lose da sam se znojila,tresla se ,i kad sam otisla u hitnu povracala sam,dali su mi infuziju i diklofen za bolove,nakon cega sam se osecala bolje.Problem je sto sam odmah tog trenutka dobila ali crnu menstruaciju,koja je trajala 2 dana zatim se javila opet braonkasta menstruacija,koja je bila oskudnija.To je trajalo 4 dana ,i juce mi se pojavila sveza krv ,ali je kasnije nestala,mislila sam da je konacno dosla mesntruacija prava,ali od toga nista...Danas opet imam smedji iscedak na ulosku,koji je vrlo oskudan.Imala sam odnose bez zastite 12og jula,zatim 17og i 18og,s tim sto je decko svrsio u kondom ,kondom smo proverili ,bilo je sve okej i regularno,dakle nije bilo ejakuliranja u mene ,samo jednom kad smo koristili kondom.Takodje sam imala sve simptome pms-a,bolne grudi itd,to je sve sad nestalo kad mi se pojavio taj iscedak.Da naglasim da mi se on javio tacno na vreme kad sam trbala da dobijem 2.avgusta.i bas sam uplasena jer mi se ovo nikad nije desilo,niti sam ikad imala toliko jake bolove sa nesvesticom,da li je po vama moguca trudnoca sa svim ovim simpotomima koje sam imala ? Izvinite na preopsirnosti!

Ksifo123

Nadam se sto brzem odgovoru :/ pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Larica odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nr ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blabla ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ksifo napravite test na trudnoću.
Još bi se moglo raditi o upali jajnika ili cisti na jajniku.

Ksifo123

Hvala Vam na odgovoru,jos me zanima koje su procentualne sanse za trudnocu? Znam da je u teoriji moguca trudnoca,svakako cu uraditi test iako ne sumnjam na to toliko,samo me plase ovi jaki bolovi i boja menstruacije,a zaboravila sam da VAm napomenem da u prethodnom ciklusu,u julu,sam imala blag bol u besici i peckanje,nesto nali na upalu besike,imala sam nagon za mokrenjem,ali nisam obracala paznju na to jer je ubrzo i prestalo kad je proso ciklus.Sta Vi mislite o tome koliko trebam da brinem i da li sto pre da odem kod ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogući uzrok boli svakako može biti i upala mjehura.

zabrinuta22895

Postovani doktore molim Vas za pomoc.. Zadnja menstracija mi je pocela otprilike 5.7 i trajala je 5 dana a inace mi nije bas redovit ciklus. Naime prije dva tjedna smo ja i decko imali odnos. Prvo me oralno zadovoljio te smo se ljubili i prilikom ljubljenja dok je bio na meni,vrh penisa je dotaknuo podrucje ispod klitorisa ali bez penetracije u rodnicu,znaci samo dodir 2-3 sekunde, ejakulacije tada jos nije bilo. Odma sam se pobrisala na tom mjestu te je decko stavio kondom i doslo je do snosaja. Kao i uvijek koristimo zastitu i uvijek "izvadi" prije ejakulacije iako koristimo zastitu.. Kondom nije puknuo. Zadnja 4 dana imam blagu temperaturu,blage mucnine i malo me bolio desni jajnik i donji dio trbuha a danas mi je bilo malo smeckastog iscjedka. Zanima me da li je ikako moguce da je na opisani nacin doslo do trudnoce? I jesu li ovo simptomi pms-a?? Inace uvijek po pmsu znam da cu uskoro dobiti..Mislim da imam mucnine jer sam pod stresom i strasno sam zabrinuta i samoj sebi stvaram groznu paniku,jedva da jedem i spavam..Nadam se brzom odgovoru i puno Vam hvala unaprijed!!

Luana88

Pozdrav,inace imam redovite cikluse i uglavnom tokom spolnog odnosa koristimo zaštitu, zadnja menstruacija mi je uranila i trajala je svega 2 dana negdje oko 1.7 do 3.7 Ako mjerim po toj menstruaciji vrijeme kašnjenja nove koja bi se trebala nadam se desiti ovaj mjesec - kasni mi 8 dana te sam 2 testa sprovela i oba su negativna , dali ce menstruacija doci i zasto je nema ??? anovulacija??

Ksifo123

Hvala na odgovoru,puno ste mi olaksali happy Zabrinuta,slucajno sam procitala tvoj problem i evo odgovoricu ti dok ne dobijes strucan odgovor,trudnoca je nemoguca dok ne dodje do penetracije,cak i kad decko svrsi po tvom polnom organu jer spermatozoidi nemaju bas tu moc da uskoce u matericu i da te oplode big-smile Ne zelm da se pravim pametna,ali sam malo u cudu kad imate odnose ,a ne znate neke osnovne stvari,mada svako ima pravo da pita ako nesto ne zna,normalno...Nemas brige,nek ti doktor potvrdi,to je teorijski nemoguce,jedini nacin da ostanete trudne je da neko ejakulira u vas i da onda najbrzi i najuporniji spermatozoid dospe do jajne celije i da vas oplodi,teorijski je moguce i da ne dodje do ejakulacije ali da ostane od prethodne po koji spermatozodi i da dospe u matericu prilikom sledeceg odnosa,ali to su vrlo male sanse,ja cak nisam cula u praksi da se to nekom desilo da je na taj nacin ostao u drugom stanju.Tako da devojke samo opusteno,pozdrav ! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta ovim načinom neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Luana ne radi se ontrudnoći. Doći će svakako. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.