Da li je moguca trudnoca??

Mihaelica

Cijenjeni doktore lijepi pozdrav!Ja sam vam nedavno pisala u vezi moja dva missed abortusa,od kojih je zadnji bio prije mjesec dana u 15.tj.trudnoće.Na kontroli nakon kiretaže nađen mi je submukozni miom od 19 mm,za koji još nisu ni sigurni da li je to miom,i bilo je ostalo još nešto krvi u maternici.Prvu menstruaciju nakon kiretaže dobila sam točno za mjesec dana,i ono što me brine je to šta je menstruacija trajala samo 2 i pol dana.Možete li mi reći dali je to normalno,i dali postoji mogućnost da ovo ipak nije miom,jer sam čitala da su kod mioma dosta dugotrajna menstruacijska krvarenja?Unaprijed hvala na Vašem odgovoru,lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da nije miom. Pričekajte koji ciklus pa će se isti objektivizirati.
Napravite 3d UZV.

Mihaelica

Puno Vam hvala doktore na odgovoru,lijepi pozdrav!

inspiron7110

Poštovani,

Zadnja menstruacija je bila 11.07. sa trajanjem od oko 6 dana. Menstruacija još nije došla, a zadnji odnos je bio 01.08., na 15tak sekundi bez zaštite, kasnije smo koristili kondom. Ejakulacija je bila vani, u kondom, znači prekinuti odnos sa ejakulacijom vani u kondom. Trenutno cura nema iscjetka, malo osjeti smetnje u trbuhu te zadnja dva dana paničarimo. Ima li mjesta panici?

Hvala, pozdrav

Laricaa

Poštovani danas mi je 10 dan ciklusa i ja i moj decko smo odlučili imati odnos ali je bio nezaštićen.on nije svršio u mene nit je bio blizu toga,inace ciklusi su mi duži i ovulacija mi nebi trebala sad biti zapravo. Sto vi mislite jel je moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Inspiron, nema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Larica ako nije bilo ejakulacije, neće doći do zrudnoće.

nikolina2234

Doktore, da li je moguca trudnoca ako imam policisticne jajnike i ako vec 3 mjeseca nisam imala menstruaciju? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala ali se ne može skroz odbaciti. Ponekad se i kod PCOS-a pojavi ovulacija.

Ksifo123

Postovani doktore,ne znam da li se secate mog problema,pisala sam pre ned dana u vezi moje bolne i cudne menstruacije koja je bila oskudna ovog meseca sa jakim bolovima da sam dospela do Hitne.Rekli ste mi da uradim test na trudnocu ,uradila sam ga juce i test je negativan ,takodje ste rekli da moze biti u pitanju cista ili upala jajnika.Ja imam povremene mucnine ,mada to pripisujem stresu ,i bolove u donjem delu ledja,tj kao da me zabole bubrezi povremeno i desni jajnik,osecam da nesto nije bas kako treba,sta mi predlaze dalje ,posto je test negativan ,provera hormona ? Posto zelim da uradim pregled pre sledeceg ciklusa koji je za nekih 10ak dana.Srdačan pozdrav!

antonia7

Postovani,
sa deckom iman redovan spolni odnos vec 4god, koristimo zastitu, u predigri cesto probamo bez zast svega nekoliko sek., men. ciklus mi skoro pa nikad nije jednak. uglavnom sad mi kasni 12dana. radila sdm 2 puta test za trudnocu, oba puta sa prvom mokraćom i oba puta je bio negativan (prima stick)postoji li mogucnost da je rezultat netocan.
Bole me grudi, i osjecan bol u jajnicima, ali nd trenutke!
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ksifo naravite UZV pregled za početak.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Antonia ne radi se o trudnoći. o ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

mala maza123

Dobar dan,postovani doktore.
Imam jedno pitanje,mozda je malo glupo. U poslednje vreme ciklusi si mi nisu bas najredovniji(setaju,nekad 31dan,nekad 38,42,29),a obicno mi je trajalo 31 dan,pretprosli mesec je kasnila 12 dana.prethodni ciklus je trajao 29 dana,sto si se nikad nije desilo od kada sam prvi put dobila menstruaciju. Dan pre ciklusa(28 dan) sam imala polni odnos,koji je bio zasticen,ali mi je partner zavrsiopo ledjima i odmah obrisao,posle cega sam odmah otisla da se okupam i sedela sam u kadi dok sam se tusirala,e sad mene brine da li je moguce da su spermatozoidi dospeli u vaginu na taj nacin? I 15 i 16 dana ovog ciklusa sam primetila krvavi iscedak,pa me strah da bi to moglo biti implantacijsko krvarenje.. Hvala vam unapred sto cete odvojiti vreme za mene i moj problem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom ne postoji u navedenoj situaciji. Vama savjetujem edukaciju jer to je lijek protiv neznanja.

Laricaa

Doktore,zanima me mogu li ostati trudna ako sam imala nezaštićen odnos u plodnim danima,decko je izvadio cak 2,3 minute prije svršavanja pa me zanima mogućnost zbog preejakulata? Hvala na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće a 2-3 minute prije ejakulacije nema ni predejakulata.

Ksifo123

Postovani doktore,ja se stvarno izvinjavam ako sam dosadna,ali zakazala sam pregled kod ginekologa za sl. nedelju ko sto ste mi i rekli,tj da odradim UZV,ali danas mi se javio braon sekret,vrlo malo,na papiru i vise ga nema...inace mi je ovih dana jaci sekret zbog ovulacije,pa me zanima da li to moze da bude znak ovulacije ?Do sad mi se desavalo samo da imam jaci sekret,ali nikad nije bio braonkast,inace mi je 18ti dan ciklusa,a dobijam redovno na 31-32 dana.Ne mogu da cekam do sl nedelje,jer tek tad idem na pregled,a ovo me sada plasi po malo...Kao sto sam i rekla radila sam test na trudnocu pre 3,4 dana koji je negativan,a sl. ciklus bih trebala da dobijem 3.septembra.Pozdrav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte do sljedećeg tjedna.

lucija2410

Pozdrav
Prije tjedan dana, 19.8. sam imala odnose, inace menstruaciju dobivam izmedju 18-22, al zadnji put sam ju dobila 4.8. jer sam isla na more, te uvijek kad odem dobijem zbog promjene klime, zavrsila mi je oko 12.8, i sad sam opet dobila 25.8., kasnila je jer ocito sam ju imala i na pocetku mjeseca. Prije negoli sam dobila zadnju menstruaciju u maternici osjecam po prvi put koda se nesto desava unutra, kao kad zeludac kruli od gladi tako i ja Imam osjecaj u maternici, krv mi je jako svjetla i slabo ide, sad ne znam zbog cega je tako, s obzirom na odnose u kojem nisam koristila nikaku zastitu, sad kolika je vjerovatnost mogucnosti trudnoce, jer sam citala da i nakon zaceca zena moze dobit prvu menstruaciju,ako je odnos netom prije menstruacije pa kasnije ostane trudna, postavljam ovog pitanje zbog brige sto osjecam u maternici nesto vec tri dana pomalo. Unaprijed hvala na odgovoru..