Da li je moguca trudnoca??

Zdravo,da vas pitam..Koliko dugo mogu opstati zapravo spermatozoidi na vazduhu?Znači svršio je sam i eto ispušio cigaru,dok se obukao valjda je obrisao ruku od sperme(nije bila vlažna više)i posle nekih 10minuta je mene zadovoljavao prstima.Menstruacija samo što je završila bila,bio je 7 dan ciklusa.Ima li šansi za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalva slažem se s mišljenjem kolege. No prije menstruacije ne možete ništa sa sigurnošću tvrditi.
Ako će vam kasniti menstruacija napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ipapic ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vampir, nema šanse za trudnoćom.

ipapic111

Poštovani,

Hvala na odgovoru.

Jasno mi je da nalaz ukazuje na nepostojanje trudnoće.

Moje pitanje je bilo da li postoji mogućnost trudnoće unatoč takvome nalazu. Dakle, je li teoretski moguće dobiti takav rezultat iz nekoga razloga (sporija reprodukcija beta hcg-a, celijaklija koju imam ili neki treći razlog...), a da se ipak radi o trudnoći.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.

Tristana

Postovani...
Zadnjih par mjeseci imam neredovne mjesecnice. Zadnju mjesecnicu imala sam 12.8. I kasnila je 10 dana te je trajala 6,7 dana. Nezasticeni odnos sam imala nakon zavrsetka mjesenice. Radila sam 2 testa( bez obzira sto je prerano) s tim da je prvi pokazao negativno ali sam nakon par sati opet provjerila isti test i bio je pozitivan. Sutra sam ponovno radila test i bio je negativan. Pitanje je, ako ponovo radim test prije ocekivane mjesecnice kolike su sanse da mi pokaze tocne rezultate? Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test napravite u vrijeme očekivane menstruacije. Nikako ne prije, jer nije validan.

Nogometas

Poštovanje,
Djevojka i ja smo imali zadnji odnos prije 2-3 mjeseca koji je bio od pocetla do kraja zašticen kondomom, al nakon sto smo sve obrisali i odlezali pola sata krenuli smo na oralno zadovoljavanje i ostalo i mozda nam se u jednoj situaciji vrh penisa i vagine dotaknuo. No, ona je nakon toga imala dvie mestruacije i obje su dosle na 24 dan i trajale po 5 dana kao i inace. Mene zanima jel ikako moguce da su obje lazne kao sto pisu po internetu da cak i 5 ih moze biti laznih, i takoder mozemo li nakon svega biti sigurninod trudnoce jer vec 3 mjeseca smo u apstinenciji?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, ne radi se o trudnoći.

MajaPavl

Dečko i ja smo imali odnose prije tjedan dana. 4 dana poslije bila je ovulacija..Koristili smo kondom i dečko nije svrsio al je bilo predejakujata.skinuo je kondom i počeo me zadovoljavati prstima.poslije je svrsio i obrisao to maramicom,i mislim da me je išao zadovoljavat (ne sjećam se točno). Kolika je mogućnost da ostanem trudna ako je dečko imao malo sperme na prstima i to mi prenio u rodnicu ? Jel postoji mogućnost trudnoće ako dečko prođe prstom preko vagine (bez da stavlja prst unutra)? Prošlo je već tjedan dana a ja imam ove simptome- povećan apetit,cesta potreba za mokrenjem (skoro pa svakih sat,sat i pol) ,bol u desnom,ponekad i lijevom jajniku,osjećaj pritiska na mjehur (mokraca mi je normalne boje i mirisa tako da nije upala),pojačan bijeli iscjedak koji ima kiselkast miris,blaga mucnina (ali to je vjerovatno uzrokovano stresom-inače imam nervozu želudca)..
Da li je to trudnoća? Menstruaciju bi trebala dobiti za 10 dana. Strašno se bojim. Znam da ne smijem jer ako nisam trudna,moze mi kasnit od stresa pa cu onda tek pomislit da jesam. I da li mogu već drugi tjedan prije menstruacije napraviti test za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa ne postoji.

Pozdrav.. zanima me je li moguća trudnoća s obzirom da je djevojka 8.9.(39. dan) prema kalendaru trebala dobiti menstruaciju a danas je 17.9 (47.dan) i još ništa ... Djevojka ima problem sa policističnim jajnicima. Spolni odnos još nismo prakticirali, jedino handjob i igranje rukama sa spolnim organima. Djevojka je još uvijek djevica (18godina), ali himen je elastičan i nije pukao nakon ubacivanja 2 prsta u kanal rodnice (3-3.5cm širina prstiju). Napominjem da je djevojka susretana sa istim problemom prije naše veze(ja sam prvi partner) te da je najduži period čekanja bio nakon 95.dana ali s obrzirom na naše igrice(gore navedene) postoji strah od neželjene trudnoće. Također djevojka se žali na kratkotrajne bolne i podražljive bradavice i dobar apetit što može biti znak trudnoće ali i PMS-a. Primjetio sam da je djevojka pod malim stresom, ne pretjeranim, ali dovoljno da utječe na ponašanje oraganizma. Ili je moguća infekcija ako smo slučajno prenijeli bakteriju iz anusa u vaginu?
Molim za detaljan odgovor jer smo upoznati sa ovim stvarima ali ipak me brine toliki izostanak menstruacije
Hvala na razumijevanju ! Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače ne radi se o mogućnosti trudnoće. Vama savjetujem da se dobro educirate prije nego što stupite u spolne odnose.

Gile95

Poštovani...
Da li je moguća trudnoća gutanjem sperme? I postoji li mogućnost za trudnoću,ako je u vagini ostalo malo sperme,a cura je sledeći dan dobila menstruaciju. (odnos 1 dan prije menstruacije)
Unaprijed hvala!

ibrahim123321

postovani doktore ja i moja djevojka smo imali zasriceni odnos i sa prekinutim snosajem.I prije odnosa na nekoliko dana smo prehladjeni oboje bili i poslje osnosa nismo ozdravili.Nakon.2 dana od odnosa zalila mi se sa da je pece na ulazu u vaginu. a poslje toga nakon 2 dana da stalno.mora ic u wc a mestuaciju je trebala dobit 25.8 i kasnilo joj je 4 dana i dobila.je obilnu i normalnu kao i uvjek al sad se zali da je boli u dnu stomaka s ljeve strane i da je boli prije neg sto trebadne obavljat malu nuzdu i smanji se bol poslje obavljanja nuzde i onda poslje opet zaboli. prestao ju je bolit stomak i nagon za stalnim mokrenjem prije 3 dana a bolio je stomak s ljeve strane 3 dana i ne zali se na nikave bolove. Dali postoji mogucnost da je trudna ili je upitanju upala mokracnih kanala ili besike? S postovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gile nije moguće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ibrahim radi se o upali moraćnih puteva. Neka se javi svom obiteljskom liječniku.

majek2

Poštovani, ciklus mi obično traje 28 dana, a posljednju sam menstruaciju dobila 24. Kolovoza. Imala sam odnos 6.rujna. Suprug je koristio kondom. Već par dana osjećam bolove u grudima i osjetljive su mi bradavice. Bol je jača neke dane, neke dane slabija. Danas sam, dakle, 18. rujna napravila test kojije negativan. Jesam li ga radila prerano i ima li šanse da je, unatoč zaštiti, došlo do trudnoće,?
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano je za test, no prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.