Da li je moguca trudnoca??

majek2

Kad bi bilo najbolje napraviti test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vrijeme očekivane menstruacije ili nakon nekoliko dana kašnjenja.

majek2

Danas sam menstruaciju trebala dobiti i test je negativan. No primijetila sam da su mi bradavice mnogo tamnije, mozda to nema veze s trudnoćom. Pokušat ću i u petak test. Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

marija375

Poštovani,
Prvi odnos sa deckom sam imala 15.07., prvi menzis nakon toga sam imala 18.07. I trajao je 5 dana, a inace u proseku mi traje 6-7 dana. Poslednji dan sam imala smedji sekret. Ovaj mesec mi kasni vec 5 dana. Izmedju ove dve menstruacije imala sam gljivice koje sam izlecila u roku od 5 dana. Da li postoji mogućnost za trudnocom s obzirom na menstruaciju 3 dana nakon odnosa?

zele

Postovani, prije 3 tjedna imala sam s deckom prvi put seksualne odnose, bili su mi neplodni dani imali smo kondom i nije doslo do ejakulacije. No zanima me da li se moze zatrudnjeti od bijele tekucine koju ispusti ili mozda kod prstenjacenja ako mu je na prstima ostalo sperme. Inace mi je mjesecnica redovita ali sada kasni 3 dana i imam bijeli gusti iscjedak...uvijek mi narastu grudi i bole me ali sada nisu. Da li mjesecnica kasni mozda radi toga sto mi je to prvi put da sam stupila u odnose? Trebam li praviti test za trudnocu, koje je vase misljenje? Ima li razloga za brigu? Hvala puno!

Dea096

Imam pitanje..
Pijem kontracepcijske pilule "Belara" vec nekoliko mjeseci. U utorak 22.9 sam zaboravila uzeti pilulu i to sam primjetila tek u srijedu 23.9 kad sam isla uzimat pilulu za taj dan oko pola 9 navecer, popila sam obje. To je drugi tjedan uzimanja pilula. U subotu 19.9 sam imala odnos s deckom i svrsio je u mene, pa me zanima da li postoji sansa od trudnoce i da li da krenem odmah na novu kutiju ili da napravim sedmodnevnu stanku?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marija, ne postoji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zele, ne može. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dea neće doći do trudnoće. Blister do kraja a onda pauza sedam dana. Dakle uobičajno.

Pupi99

Poštovani!

Imam sljedecu situaciju:
Zadnja menstruacija je bila 29.08. I dobijem svakih 30 ili 31 dan, nikada nisam dobila ranije.
Imala sam nezasticene odnose 11.09. i 13.09.
22. i 23.09. sam dobila cudno krvarenje smede boje vrlo oskudno popraceno laganim grcevima u trbuhu.
Danas vise nema nista ni krvarenja ni bolova.
Menstruaciju treba da dobijem za 5,6 dana.. da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je moguća trudnoća.

majek2

Poštovani, danas mi je 19. dan od posljednjeg odnosa, menstruacija mi kasni jedan dan. Uradila sam test i negativan je. Mislite li da je otklonjena mogućnost trudnoće ili da uradim test opet za dva dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test napravite u vrijeme očekivane menstruacije.

majek2

Jesam, ciklus mi je obično 30 dana, a danas mi je 32. dan.

moni26

poštovanje,

mjesecnica mi kasni 11 dana,prije tri dana sam bila kod ginekologice, ona nije vidjela nikakav "problem", što može biti uzrok kašnjenju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kasni vam menstruacija, test je negativan, dakle ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

Nikiii74748596

Postovani, trebala bi ic vadit hormone stitnjace (T4 i TSH -nisam sigurna da li sam ispravno napisala ovaj hormon) da li moram napomenut da pijem yaz odnosno da li di vadenje hormona utjece na yaz i njegovu djelotvornost ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.

Kron

Poštovani,

21.10. imao sam spolni odnos u kojem je došlo do ejakulacije. Djevojka ima relativno redovite cikluse od oko 32 dana, te je 21.10. imala 4. dan ciklusa, također, menstruacija traje oko 5-6 dana. Kako sam saznao, spermiji mogu preživjeti do 7 dana, što je koliko sam shvatio extrem.
Pri ciklusu od 32 dana, plodni dani trebali bi početi oko 14. dana ciklusa, što bi isključilo mogućnost trudnoće, tako nešto kaže i kalendar koji vodimo.
Možete li mi reći je li potrebno uvjeti i pilulu za dan poslije ili to nije potrebno?

Hvala i lijep pozdrav.