Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne žive sedam dana, neplodni su dani i ne treba pilula za dan poslije.

dboki

Postovani,
30.08 sam popila ekapele pilulu posle 5 dan sam imala izazvano krvarenje a menstruacija mi je dosla 22.09 ali bas kasno skoro da je poceo i 23, dva dana ranije nego prethodnog meseca kada je pocela 24tog, obicno mi je na svakih 29-31 dan, s tim da mi je samo u martu i aprilu bila na 37 dana posle redovna, a ovog meseca sam imala 14tog nezasticen odnos, ali decko je ejakulirao van mene, dakle sada ne znam da li da pratim ciklus od 22 na 23 ili od 24tog, jos nisam dobila, a grudi su mi osetljive na dodir i uvecane, imam li razloga za brigu, da li ce uskoro doci menstruacija?
Unapred hvala

alanis

Pozdrav.

Inače imam redovne cikluse od 29-31 dan. I menstruacije u trajanju 6 dana.
Posljednju menstruaciju imala sam 27.09. Naime, imala sam spolni odnos s dečkom 17.10,(koristili smo zastitu), a odmah sutradan (18.10)dobila sam menstruaciju .
Zanima me dali je moguća trudnoća i dan prije menstruacije (iako sam ju dobila 7 dana prije)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

dboki prema opisanom mislim da će vam uskoro doći menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Alanis nije moguća, ako je to krvarenje dosita bilo menstrualno.

dboki

Postovani,
jutros sam uradila test i bio je negativan. Da li to znaci da je sve u redu da nisam sigurno trudna, ili je jos rano da test pokaze pravo stanje?
Puno Vam hvala na odgovoru.

adele23

Poštovani,

budući da sam paničarka jedva se suzdrzavam postaviti ovo pitanje
iako znam kako i na koji nacin se može zatrudnjeti, ali postoji zrno sumnje...
Naime, djevica sam i dosad sam samo imala oralni sex i peting...medutim,
menstruacija mi kasni 3 dana, zadnja je bila 20-24.9 s tim da san prvi dan
povracala i imala jake bolove u trbuhu, ciklus inace traje 32 dana i nekad se
dogodi da kasni 1-2 dana najvise...sad me zanima je li sve u redu, ako je
njegov penis bio u doticaju s mojom vaginom, možda je usao svega 1cm,
nikad nije svrsio nigdje osim u usta..nisam sigurna je li bilo ikakve tekucine
dok su nam organi bili u doticaju i dok su njegovi prsti bili u mojoj vagini

unaprijed zahvaljuem i ispricavam se na poduzem postu

adele23

i još da napomem zadnja 2 dana sam prehlađena pa bi li to mogao biti razlog kasnjenja menstruacije

hvala i i ispričavam se na još jednom postu

Dejan Šakoronja, dr. med.

dboki odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Adele ne radi se o mogućnosti trudnoće prema opisanom. Menstruacija će nastupiti uskoro.

Petraa1996

Postovani doktore, imam pitanje. Dakle, situacija je sljedeca: Decko i ja smo se međusobno zadovoljavali, ali nije bilo spolnog odnosa. Zanima me mogu li ostati trudna ako je on nekim slucajem na prstima imao one prozirne sluzi s penisa (bilo je par kapljica sluzi na penisu) i zatim prste stavio u moju vaginu? Nakon toga sam primjetila crvene kapljice na donjem rublju, te mislim da mi je mozda ostetio himen prstima. To je bilo u 9. mjesecu, imala sam mjesecnicu u 10. mjesecu, ali je bila oskudna i smeđe boje, no to mi se znalo i prije događati. Sljedecu mjesecnicu trebam dobiti za 14 dana. Primjetila sam da sada imam nekakav smeđi iscjedak, ne razumijem zasto. Imam blage bolove u donjem dijelu trbuha i neke blage mucnine, no nista pretjerano, moze li to biti od stresa i straha od trudnoce jer sam uzasno paranoicna? Oprostite na duzem postu. Unaprijed hvala na odgovoru!

malamara1

Poštovani!

Zadnja menstruacija mi je zavrsila 6.10, imala sam spolni odnos 9.10 i 17.10, pijem kontracepcijske pilule lyndinette 30 već više od godinu i nešto dana. Ne koristimo kondom već ali koristimo metodu prekinutog snošaja. Menstruaciju trebam dobiti 31.10, ali već od jučer 24.10 imam bolove u leđima, nogama. Jučer mi je bila povećana temperatura, danas nije. Imam neke polugrčeve u trbuhu, žile na grudima su mi skroz raširene i grudi me nekad znaju na dodir bolit. Da li postoji šansa da sam trudna ili? Molim vas pomozite. Hvala

Petraa1996

Da se ispravim, sljedeca mjesecnica treba doci za 8 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Petra, trudnoća nije moguća na taj način. Sugeriram da se educirate i da nemate uopče odnose dok se bolje ne upoznate s tim stvarima.
Ostanite na ovoj razini "odnosa" na kojoj ste sada.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malamara niste trudna. Ne brinite. Nastavite dalje s uzimanjem pilula prema shemi.

Mala Mimi

Postovani,da li je moguce imati menstruaciju kroz citavu trudnocu? Naime,gledala sam emisiju koja se zove nisam znala da sam trudna gdje su djevojke svih 9 mjeseci imale menstruaciju,nisu imali nikakvih simptoma i stomak im nije rastao te su se sasvim normalno porodile ali su bile iznenadjene jer nisu uopste znale da su u drugom stanju. Ta emisija me stvarno uplasila i ne znam sta da mislim. Menstruaciju sam dobila 12. januara a sa momkom sam imala odnose 24. januara,nakon odnosa menstruaciju nisam dobila u februaru,kasnila mi je te sam 6. marta dobila menstruaciju. Od marta pa nadalje sam svaki mjesec dobijala menst. nekada tacno kad trebam nekada mi je kasnila par dana ali sam imala redovno svaki mjesec. Menstruacije su bile obilne i bolne i trajale su 6 do 7 dana kao i obicno. Sada sam dobila 16. oktobra 3 dana mi je poranila,ali nakon menstruacije poceo me zigati lijevi jajnik .Zanima me da li je moguce da sam u drugom stanju s obzirom da mi je menst. izostala u februaru ? Naravno nisam imala nikakvih simptoma. Mozda ovo pitanje zvuci glupo ili smijesno ali sam zaista zbunjena od kako sam pogledala tu emisiju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Takvo što ne postoji. Ne znam gdje samo gledate takve "znanstvene emisije"?

Mala Mimi

Ta emisija ide na TLC kanal. I ja sam bila zbunjena kada sam vidjela pa sam vas morala pitati. Hvala vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Pripro1234

Postovani
Imam pitanje
Je li moguca trudnoca ako smo cura i ja imali nezasticen spolni odnos 5 dana nakon ovulacije, ali smo koristili metodu prekinutog snosaja?
Unaprijed hvala