Da li je moguca trudnoca??

Grom123

Poštovani, Prije dva dana, nakon što je prvog puta dečko svršio u kondom, ponovno smo nakon pol sata imali odnos. Tada je navukao kondom, ali je shvatio da ga je stavio naopačke (na krivu stranu), pa ga je skinuo i ponovno navukao na pravu stranu. Zanima me da li je moglo od prvog puta na penisu ostati sperme pa preko kondoma, prilikom njegovog okretanja, dospjeti u moju rodnicu? Danas, dva dana nakon odnosa, sam dobila menstruaciju. Da li svejedno postoji mogućnost da sam ostala trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema situaciji koju ste opisali neće doći do trudnoći.

Maya1234

Poštovani,
situacija je sljedeca. Zadnja menstruacija je bila od 31.10. Do 4.11. Zanima me da li je moguce da dode do trudnoce ako je decko svrsio po vanjskom dijelu spolnog organa i prstima prenio spermu u vaginu odmah nakon svrsavanja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U teoriji postoji ako veliki dio ejakulata prenese u rodnicu. Tada je trudnoća moguća.

bebaboooooom

Poštovani, zadanja mjesecnica bila mi je 13.10. imala sam spolne odnose sa ejakolacijom 25.10. i 30.10. što su po mojim racunanjima to bili plodni dani. Mjesecnica mi se stabilizirala zadnjih 6 mjeseci da dolazi na 28 dan ciklusa. Jucer sam trebala dobiti mjesecnicu ali nisam. Imam bolne grudi ali ne jako samo me nesto sa bocne strane malo bole. E sad moje pitanje je kad bi ja mogla raditi test za trudnoću da li je rano da sutra u jutro radim test i što vi mislite da li sam trudna ili samo to ja sebi izmisljam u glavi neke znakove trudnoće koji i nisu tako jako izrazeni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je svakako moguća. Napravite test sutra ujutro.

Josip17

Postovani ,
Ispricavam se zbog ovakvih pitanja no ipak bi htio biti siguran
Nakon sto san ejakulirao , obrisa sam prste te nakon par minuta prestenjacio curu, pa me zanima moguca li je trudnoca ako je ostalo na prstu malo,ali bas malo(neprimjetno), a bili su joj plodni dani
Hvala na razumjevanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći trudnoće.

gigi-d

Poštovani,
Inace imam neredovite menstruacijske cikluse (par mjeseci budu donekle uredni pa onda menstruacija zakasni i tako ukrug). Imam aplikaciju koja mi unatoč tome predviđa dolazak menstruacije, a s dečkom sam spavala kada mi je po tom kalendaru kasnila već 5-6 dana. Odnos je bio bez zaštite, no i bez ejakulacije. Sada je 14-i dan kako mi menstruacija nije došla i pitam se je li moguće uzeti u obzir trudnoću?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Pustite aplikacije jer ako je ciklus neredovit ne možete računati plodne dane.

Majaba167

Izvinite sto Vas pitam slicna pitanja. Ali eto volila bi da mi odgovorite posto sam panicar. Zadnji menzes sam imala 14.10. Odnose sa deckom sam imala 6.11,7.11,8.11. Ali uvijek prije odnosa mozda 30 sekundi bude u meni bez kondoma i odmah ga stavimo poslije toga. Naravno uvijek provjerimo. Poslije toga si i operem i obavim malu nuzdu. Sada sam trebala dobiti 13.11., ali vec mi kasni 7-8 dana. Imam bolne grudi, akne i bolne grceve u donjem dijelu stomaka na trenutke. Hvala unaprijed na odgovoru.

Majaba167

Izvinite zaboravila sam dodati da smo 7.11 imali dva puta odnos u razmaku 2 sata, isto tako 30-ak seku.di bez zastite. Prije 2-3 dana sam uradila test navece i bio je negativan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne vidim problem. Uskoro će nastupiti menstruacija.

babylips83

Poštovani doktore,

Da li ce test na trudnocu pokazati lazan rezultat ako se uradi preko dana a ne odmah ujutro?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće dati krivi rezultat.

nivandic

Postovani doktore, ja i decko smo nedavno bili nesto intimniji, a inace nikad nisam imala spolne odnose. Imali smo analni seks i nije doslo do njegovog direktnog ulaska u rodnicu, i sigurna sam da je ejakulirao izvan nje. Medutim, nasa spolovila su se dodirivala izvana kada je na njegovom penisu moguce bilo predejakulata, a nije koristio kondom. Ciklus mi oscilira 33-35 dana, zadnje menge su 8.8, 11.9 ,20.10 pa ne mogu sa sigurnoscu reci jesu li s 14. na 15.11 bili plodni dani. Zanima me kolike su sanse da sam ostala trudna, sad nemam mucnina, ne bole me dojke, ne mokrim cesto, nemam promjene apetita, njuha niti raspolozenja, samo osjecam nekako pucketanje u donjem dijelu stomaka i imam nekakav vodenasti iscjedak i zbog toga sam zabrinuta jer mi iscjedak nije nikada tako obilan a pucketanja mi se znaju dogoditi dan prije menstruacije a ova traju vec 3 dana. Molim vas za brz odgovor i unaprijed se zahvaljujem happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Opisanom situacijom trudnoća ne dolazi u obzir.

ninch

Poštovani!
Ciklusi su mi inace redoviti 28-29dana, no ovaj mjesec menstruacija mi kasni 4 dana, ali imam simptome kao sto su bolne grudi te grceve u donjem dijelu trbuha. Zadnji spolni odnos sam imala 10.dana ciklusa, ali je bio zaštićen, ali zbog kašnjenja menstruacije sumnjam u to. Zadnjih dana pojavio se bijeli iscjedak. Molim Vas, recite mi da li su to simptomi menstruacije ili je moguća trudnoća?

BunnyLelly

Postovani,

Zadnja mjesecnica bila je 2.11., ciklusi su mi redoviti i traju uvijek tacno 26 dana. Nezasticen spolni odnos imala sam 10.11.
Do ejakulacije nije doslo, no zanima me da li je zbog duzine trajanja odnosa moglo da se desi da je u sluzi bilo spermatozoida?? Takodjer, na dan ocekivane ovulacije pojavila se blaga sukrvica na toalet papiru skoro nevidljivo. Uz to, imam pojacan iscjedak te bolove u donjem stomaku. Sigurnosti radi, uradila sam test na trudnocu 17.11. I bio je negativan no ne znam da li je bilo prerano za takvo sto!

Hvala

she123

Postovani,
zanima me da li je moguce odmah osjetiti razne simptome trudnoce par dana poslije ili sam si ja to ipak umislila?