Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dorotea prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Edysa ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miss sunshine uzmite pilulu za dan poslije ukoliko ne želite trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Podstrahomstalno prema opisanomšansa za trudnoćom postoji no nije velika.

Edysaa

Hvala Vam puno na odgovoru !
Pitanje sam postavila jer danas, 8 dana pred menstruaciju imam vrlo osjetljive grudi sto se inace nije desavalo.
Drugih simptoma trudnoce nema.
Lijep pozdrav

miss_sunshine19

Iako je odnos bio zaštićen, bez ejakulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bio zaštićen onda ne treba pilula za dan poslije.

nikmi23953

Poštovani, posljednja menstruacija bila je 25.12. u trajanju od 5 dana. Ciklus je od 28-35 dana. 07.,14 i 15. 01. imala sam nezaštićen spolni odnos bez  ejakulacije. 28.01. sam napravila test i rezultat je bio negativan. Simptomi za vrijeme PMS-a nisu uvijek prisutni, ali obično su to bolne grudi. Prije tjedan dana je bila bol u leđima i bubrezima, a sada su malo bolne grudi, no međutim menstruacije još uvijek nema. Postoji li mogućnost trudnoće iako je test pokazao negativno?! Hvala

Postovani, imam nekoliko pitanja. Kupala sam se s deckom i svrsio je u vodu ja sam nekoliko sekundi bila u vodi a zatim sam izasla van, dali je moguce da mi je spermij usao u vaginu? Zatim imali smo nezasticeni spolni odnos ali to je trajalo oko minutu jer se nisam htjela zezat s tim, dali je moguce da zatrudnim od predejakulata ili kako se to vec zove, valjda znate na sto mislim. P.s zadnja mjesecnica mi je bila 8.1 i trajala je do 15.1, kada su mi onda plodni dani?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikmi ako ste ga dobro napravili ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Esmamedved od vode ne no od odnosa nakon toga postoji šansa jer jje dio ejakulata zaostao u spololivu muškarca.

cvijet16

Postovani,

Ponovno vam pisem jer sam zabrinuta u iscekivanju menstruacije.. Menstruacija je trajala od 5.1. Do 10.1. U zadnjih nekoliko mjeseci ciklus je 28 dana.

Prosli cetvrtak 21.1. zadovoljavala sam a s deckom (ali nije bilo spolnog odnosa), on je na kraju ejalkuirao po mojoj i njegovoj ruci jer su obje bile kod njegovog spolnog organa. Nakon toga, odmah smo otisli u kupatilo i ja sam oprala ruke, a on je uzeo toalet papir i otkinuo papira te je obrisao svoju ruku i bacio taj prljavi dio u wc skoljku. Za nekih 15min otprilike ja sam isla u wc da piskim, te sam uzela papira i obrisala se po mom spolnom organu. Mene muci sljedece - obzirom da je rukom od sperme dirao papir, a ja sam se za 15ak minuta brisala, da li je moglo ostati sperme koja bi brisanje mogla dospjeti do rodnice, tj.da li je moguca trudnoca ?
Nekoliko dana imam bolove u stomaku, da li mogu biti predznak nadolazece menstruacije ?
I na dosta foruma sam procitala da se te mogu koristiti i 4 dana prije ocekivane menstruacije, ja sam ga uradila u cetvrtak 29.01. i bio je negativan .

U iscekivanju vaseg odgovora, koji ce me nadam se koliko toliko smiriti, srdacno vas pozdravljam.

adele23

Poštovani,
odnos je bio 4. dan ciklusa, prekinuti nezasticeni.
Postoji li mogućnost trudnoće i je li rano napraviti test
na trudnocu, dosadasnji ciklusi su 30,31,33,45,38,31.

Opet ja, rekli ste da je moguca trudnoca jer je dio ejakulata zaostao u muskom spolovilu, ali nezasticeni odnos imala sam ujutro a kupali smo se navecer( tada je svrsio u vodi ) dali je jos uvijek moguca trudnoca onda?
I zanima me dali je opcenito moguce zatrudnjeti od predejakulata ( vodice koju muskarac ispusta tokom seksa ) jer sam procitala da ona sadrzi malu kolicinu spermija pomjesano s urinom

oktam

Poštovani,
Imala sam nezaštićeni spolni odnos 36. dan ciklusa, odnosno to je bio dan očekivane menstruacije. Sada, tjedan dana nakon toga menstruacija jos nije dosla a svi uobicajeni simptomi PMS-a bili su prisutni. Prije dva dana pojavio mi se smećkasti iscjedak.
Ciklusi mi traju od 32-45 dana. Stalno sam pod stresom zbog ispita na fakultetu, a i ova situacija mi dodatno stvara nervozu.
Mislite li da postoji mogućnost trudnoće?

Lijep pozdrav

cvijet16

Zelim da ispravim neke gramaticke greske na pitanju:

1.da li je na papiru moglo ostati sperme koja bi nakon 15min brisanjem po spolnom organu mogla dospjeti do rodnice ?
2. Koristila sam test za trudnocu 29.01.i bio i negativan, tj.4 dana prije ocekivane menstruacije

Pozdrav...

Shimi1102

Poštovani,
imao sam odnose sa curom 7 puta u mesecu, svaki put sa zaštitom, nijednom se nije desilo da kondom pukne, uvek sve proverimo, par puta smo imali odnose 2 puta za jedno veče, posle prvog ejakuliranja uvek sve obrišem i opet stavim zaštitu, nikada bez, cura je dobila menstruaciju ali malo čudnu, nekoliko dana pre nego što je trebalo da dobije peckalo ju je, kasnilo je jedan dan, pojavila se samo tačka braon boje i više ništa nije išlo do sledećeg dana kada joj je vrlo malo curilo i opet stalo, posle nekog vremena je počelo opet curiti, nije stajalo ali curi jako slabo, oskudno, a ona inače ima jake cikluse, zabrinut sam jer sam čitao o "lažnoj menstruaciji", želim da napomenem da je ona taj mesec bila nešto bolešljiva (prehlada, grip), a njen lekar je na osnovu urina video da postoji neka bakterija u vagini, pila je lekove i mislim da je to prošlo, zanima me Vaše mišljenje, da li je menstruacija poremećena zbog te prehlade, bakterije, zbog lekova ili šta je u pitanju, postoji li šansa o trudnoći, baš sam zbunjen i zabrinut. Hvala i svako dobro.

miskan

Poštovani, imam manje vise redovan ciklus. Poslednji sam imala 13.01., sve je bilo u redu. Naime, nakon toga,tj u poslednjih oko 7dana imam bolove u donjem dijelu stomaka. Dakle cjeli taj dio stomaka me tupo boli, zajedno sa jajnicima koji nekad sjevnu,posebno desni. Sta bi to moglo biti ? Jos nisam posla kod ginekologa,tek za tri dana imam zakazano. Imala sam nezaštićene dnose sa dečkom, uvijek smo pazili. Jako se plašim da nije nesto ozbiljno tipa trudnoća ili vanmatericna... Ne znam, samo sam preplasena. Krsta me stalno bole ali to je vise hronično postalo sto se i ledja tiče. Molim vas pomozite nekako. Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cvijet neće doći do trudnoće. Ne trebate brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Adele neće doći do trudnoće. Neplodni je dan nije bilo ejakulacije.