Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Esmamedved ako su odnosi bili daleko jedan od drugog tada je šansa mala teoretska.
Od predejakulata šansa postoji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oktam mislim da ne. Doduše ciklus vam previše oscilira i neki put se čovjek iznenadi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Shimi vjerovatno se radi o menstruaciji. Zbog upale, prehlade, uzimanja lijekova može oscilirati trajanjem i izgledom i intenzitetom.

cvijet16

Postovani,

Prateci ciklus u posljednih nekoliko mjeseci danas bi dobila menstruaciju jer je 28 dana od prvog dana prosle menstruacije.
Nisam je dobila jos uvijek. Radila sam danas test gravignost ultra i bio je negativan, no mene brine zasto nema menstruacije ?

I imama grceve u stomaku vec par dana.. Jako sam nervozna u iscekivanju.

Oprosti na uznemiravanju, ali mi treba vas odgovor i savjet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Pričekajte koji dan da dođe.

Brinetq123

Postovanje, vec sam vam pisala.
Ciklusi su mi trenutno 33 dana. danas mi je bio 13. dan ciklusa, a to kao jos nije plodno. Imala sam ponovno seks bez zastite 4 puta, ni jednom nije u mene. Da pijem tabletu za dan poslije? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plodni je dan. Ako sumnjate da je bilo ejakulacije uzmite pilulu za dan poslije.

Zabrinutatinaa95

Naime dns tocnije prije sat ipo vremena ja i moj partner smo imali odnos s kondomom no kondom je pukao i mi nismo sogurni jel na vrijeme izvadio najveci problem u svemu tome sto je meni bas dns tj prije sat ipo taj dan bila ovulacija.
Zadnju menstruaciju sam imala 20.01 sad me zanima ako popijem tabletu za dan poslije oce li djelovati??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite pilulu za dan poslije ako ne želite trudnoću.

Zabrinutatinaa95

Pisala sam vam maloprije.
Zamolila bi Vas za samo jos jedan odg rekli ste mi da popijem tabletu za dan poslije no nesto mi nije jasno ja sam Vam bila rekla da se odnos desio na dan ovulacije i ja sam odmah sutradan popila ellaone nakon 18 sati sad dali ta tableta odgada ovulaciju ili isto tako sprecava oplodnju tj dali to znaci da nece djelovati jel u uputama pise samo da odgada ovulaciju

oktam

Poštovani,
Pisala sam Vam prije par dana u vezi kasnjenja menstruacije.
Ciklusi su mi neredoviti, u zadnjih godinu dana najkraci je bio 31 dan, najduzi 39 dana. Prije se je znalo dogoditi da mi pokoji ciklus bude i po 55 dana.
Zadnja menstruacija je bila 20.12.2015. , nezasticeni spolni odnos je bio 24.01.2016. tj. na dan kada je trebala nastupiti menstruacija. Simptomi PMS-a bili su prisutni od tog 24.01. - 30.01. Tada sam dobila neki smećkasti iscjedak koji je bio oskudan, znaci samo kada se obrisem papirom. Jucer ( 05.02.) je taj iscjedak postao obilniji i izgleda kao jako slaba i oskudna menatruacija, i ne curi stalno ( nije pun ulozak u toku cijeloga dana). Danas skoro ništa.
Test na trudnocu nisam napravila jer nije jos proslo 14 dana od odnosa, a i ne znam da li ga sad mogu raditi dok imam ovo krvarenje.
Ginekologa sam zvala i tek sam narucena za tjedan dana.
Možete li mi , molim Vas, reći što bi to moglo biti jer ja sam već pomalo luda od ove cijele situacije.
Da napomenem, nikakvih simptoma trudnoće nemam (grudi, mucnina, mirisi i sl.
Hvala Vam unaprijed na odgovoru i razumijevanju i oprostite na poduzem postu happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa nije sigurna zaštita. Ako ste istu uzeli šansa za trudnoćom nisu velike.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oktam napravite test. Taj smeđi iscjedak neće utjecati na rezulat testa.

ljetna oluja

Doktore molim Vas za Vaše misljenje... Naime imala sam 1. avgusta odnos bez zastite, 2 puta za redom sa razmakom od pola sata, ali nije ni jednom svrsio unutra.. Eh, poslije toga sam imala menstruacije svaki mjesec (nesto manjeg intenziteta), ali sam osjecala probadanja u desnoj strani stomaka, i isla sam kod ginekologice 28. decembra. Ona je na pregledu rekla da nisam trudna, ali da imam KAO neku cistu, ne na desnom jajniku nego kao pored (opisala je kao ako imam balon zakacen za konac..eh sad kao taj balon je jajnik, a cista je kao zakacena za taj konac - oprostite na ovako preformulisanom opisu).. Dala mi je tablete Primolut-Nor 5 mg, i poslije toga sam u januaru dobila menstruaciju. Sad u februaru mi kasni... i posto sam citala o izvanmatericnoj trudnoci, da li je moguce da doktorka nije dobro vidjela, da se ne radi o toj cisti nego o izvanmatericnoj trudnoci. Znaci ako je odnos bio 1. avgusta, a pregled 28. decembra da li bi mogla definitivno znat da se radi o izvanmatericnoj trudnoci, ili je moguce da je licilo na neku cistu. i da li je normalno da se u izvanmatericnoj trudnoci imaju menstruacije - znaci uvijek u ocekivano vrijeme menstruacije, ne u sredini ciklusa, ali nesto manjeg intenziteta. Molim Vas recite mi Vaše misljenje, da li da opet odem na ginekoloski pregled.
Da napomenem, doktorica kada me pregledala nekako je to brzo odradila.
Hvala Vam unaprijed.

oktam

Poštovani,
Jutros sam na prvu jutarnju mokracu napravila test na trudnoću Gravignost Mini koji je pokazao negativan rezultat. Test sam ispravno napravila.
Iscjedak je jucer presao u lagano krvarenje ali je to jos uvijek preslabo za pravu menstruaciju ( u toku cijeloga dana jedan nepuni ulozak). Mislite li da se mogu pouzdati u rezultate testa? I o čemu bi, po Vašem mišljenju, bila riječ ako isključimo trudnoću?

Hvala Vam na odgovorima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oktam naravno da se ne radi o trudnoći. Iscjedak je možda od ciste, rezultat anovulacije, upale, i sl. Odavde ne mogu znati.
Posjetite ginekologa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ljetna oluja, ako ovaj ciklus niste bila spolno aktivna onda se ne radi o tudnoći niti materničnoj niti vanmaterničnoj.

oktam

Poštovani,

Hvala Vam na odgovoru.
Sljedeći tjedan svakako idem na pregled.

Lp

Andrija112233

Pozdrav.
Nedavno ste mi rekli da je trudnoca nemoguca..

Međutim nedavno mi je djevojka dobila "zuti" iscjedak.
Prvi put joj se javlja a do sada joj je bio bijeli.
( Mislim da je zbog tog sto je bila nevina te sam probio himen te mozda na neki nacin zbog toga nastaje )

Imala je malu mucninu NAVECE ali kaze zbog tog sto nije rredovno jela te ujutru je bilo sve okej.

Takođe je imala bolove u donjem dijelu LEĐA ali takvo sto joj se desavalo zbog bubrega ( ima probleme sa njima ).
Da li je trudna?

Da li trebamo uraditi nalaz za trudnocu, sex smo imali 3.2. '16 a njoj se mens zavrsila 31. ( a pocela 27 )
Mladi smo i ne zelimo jos bebu.

Takođe da li treba uzeti tabletu protiv trudnoce ili nesto drugo ?

bubamara_5

Postovani doktore,
menstruacije: 17.10, 11. mjesec nisam imala, 16.12. Imala odnose na pocetku nezasticene, zatim sa prezervativom. Radila dva testa, oba negativna, menstruacije i dalje nema. Grudi su mi bolne, prije 10-ak dana jedan dan obilan iscjedak, nalik bjelanjku, ali nikakvog drugog simptoma menstruacije nema. Papa i brisevi uredni. O cemu se radi?