Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja ako je ciklus redovit nije nužna pilula za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Viki čekajte menstruaciju radi se o probojnom krvarenju, možda ovulacijskom.

Barbara106

Poštovani!

Imala sam odnos (zadnji) za novu godinu, dakle 1.1., poslije nove godine nisam imala odnose. Mjesečnica je došla 7.1., a ovaj mjesec još nisam dobila mjesečnicu, znači kasni mi nekih 11 dana. Bila sam na kontracepcijskim pilulama do prije dva mjeseca radi nedostatka hormona, prošli mjesec sam dobila a ovaj ne. Trudna nisam pošto sam dobila 7.1. menzis, znači da mi menstruacija izostaje zbog hormona?

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima. Previše je uzroka i ovakvih pitanja, da se ne ponavljam.

LeahM52

Postovani,
Sinoc smo decko i ja imali nezasticeni odnos, no on nije ejakulirao (kad bi bio blizu izvadio bi i pricekao). Dakle nije doslo do ejakulacije tokom cijelog odnosa uopce. Meni je to 7./8. dan ciklusa, a uvijek imam redovite (28 dana). Je li moguca trudnoca? Trebam li uzeti pilulu za dan poslije?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom, ne trebate.

Aleks1990

Postovani,zadnji dan ciklusa mi je bio 16.2 menstruacija uvek imam redovno na svaka 24 dana,ja i moj decko smo sinoc imali odnose i on je ejakulirao u mene pa me zanima sa li postoji mogucnost da ostanem u drugom stanju. Hvala unaped!

Jelena999

Poštovanje,

pokušat ću biti kratka:

imala sam menstruaciju 27. 12., nakon koje je uslijedio spolni odnos s prekinutim snošajem 8. i 14. dan ciklusa. 25 dan ciklusa uočavam crvenkastu kapljicu krvi, nakon čega krvarenje staje. 23.01. dobivam menstruaciju, koja traje nešto kraće, ali svejedno 3 dana nekog ok intenziteta i još koji dan slabijeg, smećkastog iscjetka.

Nakon te menstruacije, nije više bilo spolnih odnosa, no evo još nisam dobila novu menstruaciju. Ciklus mi zna varirati koji dan, 26, 28 ili 30 dana.
Jučer me uhvatila iznenadna mučnina popraćena nagonom za povraćanjem. Ovaj mjesec bila sam pod jačim stresom.

Možda je pitanje skroz bespredmetno, no sada se preispitujem što ako je prošli mjesec, unatoč tom krvarenju, ipak ranije došlo do trudnoće?

karlica_123

Poštovani,
Menstruaciju sam imala 4.1., a 22.1. sam imala nezaštićeni spolni odnos. Nakon toga, dobila sam menstruaciju 31.1. (menstruacijski ciklus mi je redovan, svako 28 dana), imala sam obilne iscjedke nakon zadnje menstruacije i bolove u donjem dijelu trbuha. Zamima me postoji li mogućnost trudnoće jer znam da postoji mogućnost "lažne menstruacije" zbog implatacije zametka.
Hvala unaprijed, Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jelena ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Karlica prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći jer ste imali urednu i redovnu menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Aleks nebitno je kad vam je bio zadnji dan menstruacije, jer se gleda uvijek prvi dan menstruacije. Zadnji dan menstruacije nekom je 4. dan a nekom 8.dan ciklusa.
Ako je došlo do ejakulacije sugeriram pilulu za dan poslije.

cokoloko1

Dali je moguca trudnoca ako sam svrsio djevojci po tajicama? Ali veliku kolicinu ejakulata..i koliko dugo mogu prezivjeti spermatozoidi nakon svrsavanja,hvala lijepo na odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedenim načinom neće doći do trudnoće.

cokoloko1

Samo jos jedno pitanje. Koliko dugo mogu prezivjeti spermatozoidi na zraku? Zahvaljujem vam se.

Aleks1990

Hvala vam puno na odgovori i isto me zanima posle ejakulacije kada bih mogla da uradim test na trudnocu? Da li je bolje da cekam do sledeceg ciklusa ili bih mogla to da uradim i ranije i kada otrpilike? Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Aleks nakon 2 tj od odnosa.

Saricka0610

Poštovani,

Svaki vikend imam odnose s dečkom. Ne koristimo zaštitu, ali smo izrazito oprezni, te svršava izvan mene, točnije ode u toalet. Zadnju menstruaciju sam imala od 25.01. do 29.01.
Prema menstrualnom kalendaru danas (22.02) bih trebala dobiti menstruaciju.. Imam bolove u donjem dijelu trbuha, jako sam živčana, sve mi smeta i imam jako veliku želju za čokoladom..
Ali sam jutros primjetila žućkasti iscjedak na gaćicama i pročitala na internetu da je to znak trudnoće pa sam malo zabrinuta..

Da li je riječ stvarno o trudnoći ili mogu mirno čekati menstruaciju? Nadam se brzom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Žučkasti iscjedak nije znak trudnoće. Ako vam menstruacija ne nastupi kroz par dana savjetujem da napravite test na trudnoću.

viktoris

Devojka i ja imali smo neku vrstu predigre i nasi organi su se trljali... svrsio sam po njenoj zadnjici a potom sam je ocistio. Da li postoji mgucnost za trudnocom. Devojka treba da dobije ovih dana i ima bolove i sve medjutim ima strasan utisak da je trudna jer se plasi da su sperma ili presemena tecnost usle u vaginu. Medjutim penetracije nije bilo.
Svestan sam da nije toliko moguce ali mislim da bi je vas odgovor smirio