Da li je moguca trudnoca??

magistarka

Poštovani doktore,

Imam redovne cikluse na svakih 27-30 dana. Momak i ja imamo nezaštićene odnose u vrijeme neplodnih dana ( s obzirom da mi je menstruacija redovna, vodim se pravilima izračunavanja plodnih i neplodnih dana). Zadnju menstruaciju sam imala 3.06., a zadnji nezaštićeni rizični odnos 3 dana zaredom, tačnije u utorak, srijedu i četvrtak, odnosno 21.06, 22.06 i 23.06. Pa me zanima jesu li mi to bili neplodni dani, prateći dosadašnji kalendar ispada da jesu, ali sam opet malo skeptična, te bih Vas zamolila za odgovor i stručno mišljenje. Hvala Vam puno unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neplodni.

natalius

Hvala Vam na odgovor, to znaci da ne treba da brinem oko mogucoj trudnoci ako je ejakulat obrisan?

Poludela123

Postovani doktore.mene zanima da li je lazna menstruacija propracena pms.om.grudi su mi bile bolne i kako je menstruacija dosla tako je bol prestala.menstruacija je kadnila 5dana ali je dosla i trajala je 4dana.ali je mene i dalje strah da nije bila lazna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Natalius odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poludela odgovorio sam vam na mjestu gdje ste prvotno postavili pitanje.

Poludela123

Hvala vam doktore

Mit@r

Postovani, imam jednu nedoumicu. Devojka i ja smo imali odnos 12 dana ciklusa, njoj menstrualni ciklus traje u proseku oko 30 dana, koji dan dan gore dole. Odnos je bio ne zasticen,tj. malo specifican. Nismo koristili zastitu, gurao sam glavu od penisa i mozda nekad malo vise, sve vreme sam drzao rukom stezao koren penisa kako ne bi nesto izaslo. Na kraju sam osetio da cu svrsiti izvadio penis i posle 3-5 sekundi svrsio. Da li ima sanse za trudnocu i da li su tada bili plodni dani,posto po njenom kalendaru nisu bili?

pomocpotrebna

Postovani, imam jedno pitanje. Prije par dana sam imala odnos sa momkom za vrijeme ovulacije, koristili smo zastitu (kondom) i sigurni smo da je sve u redu proslo. danas nakon par dana znaci, sam imala veoma veoma malu sukrvicu sa bijelosmjedjim icjedkom. Ako sam imala tu sukrvicu 10tak dana prije menstruacije koja treba slijediti, znaci li to da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mitar dani su plodni. Ako ne želite trudnoću ovo nije najbolji način ni odnosa niti zaštite.
Navedenim odnosom može postojati šansa za trudnoćom zbog ev. predejakulata.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pomocpotrebna, ne radi se o mogućnosti trudnoće prema opisanoj situaciji.
Sukrvica je posljedica odnosa ili ovulacije nikako ne i trudnoće.

Mit@r

Kolike su to sanse? Da li se desava u praksi da dodje do trudnoce od predejakulata? I ako mozete da mi kazete kako je moguce da su bili plodni dani,posto po aplikaciji koju ima plodni dani su pocinjali tek za dva dana,a ovulacija bi dosla tek za 6-7 dana po tom kalendaru? Kako vi racunate plodne dane?

natalius

Mit@r evo ti pomoc...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklusi se gledaju na godišnjoj razini i ima više formula za izračun plodnih dana po raznim autorima.
Npr;Knaus i Ogino;
U formulu se stavi NKC i NDC; (dakle najkraći ciklus na godišnoj razini i najdulji ciklus na godišnjoj razini)S time da na godišnjoj razini oscilacije ne smiju biti veće od 10 dana.

Knaus metoda; 1.plodni dan računa se po formuli NKC-15-2 a zadnji NDC-15+2
Ogino metoda formula; 1 .plodni dan NKC-18 a zadnji NDC-10.
Eto kod vas je najkraći ciklus trajao 28 a najduži 35 dana. Dakle oscilacije su unutar 10 dana.
Po OGINO formuli 1.plodni dan vam je 10.dan ciklusa a zadnji 25.dan ciklusa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hvala Natalius.

Jastuk24

Postovani imam pitanje veoma sam zabrinut
Naime cura i ja smo se malo igrali tocnije ona sa mojim spolnim organom sok smo bili obuceni i ona me je rukama dovela do vrhuncan i ja sam svrsio nakon nekog vremena pitala me hocemo li probati sex i ja sam znao da je moguce ostanak sperme na penisu pa sam otisao do kupaone i nategnuo kozicu i sa vodom oprao cijeli penis i spermu unutar kozice i sve i nijr je vise bilo kako se meni cinilo nakon toga sam se vratio i stavio sam ga u nju na par sekundi no nju je bolilo i odustali smo moje je pitanje ovakvo sutra treba dobiti menstruaciju no nije ju bolio trbuh nego samo grudi naime ona trenutacno ima mononukleozu pa dali je moguce da ce zbog stresa kasniti ili je trudna unaprijed hvala na pomoci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je mala.Vjerovatno će uskoro dobiti menstruaciju.

Mit@r

Hvala, Natalius.
Postovani doktore, da li bi ste mogli da mi odgovorite kolike su sanse da je trudna? Da li se desava u praksi da se od predejakulata zatrudni? Trebala je da dobije juce, ali jos uvek nije, mozda joj je ovaj period bio stresan zbog fakulteta pa zbog toga kasni. Sta da radimo?

Medo1402

Doktore dečko i ja smo imali odnos bez zaštite i prije nego što je on ejakulirao smo stavili zaštitu i on je ejakulirao u zaštitu te smo nakon sat vremena imali još jedan snosaj bez zaštite i ejakulirao je van mene dok je još barem 2 minute mastrubirao.
Menstruacija mi je zadnja sva mjeseca došla 5. u mjesecu tako i onako nije vrijeme za menstruaciju još no jeli moguće da sam trudna?

pomocpotrebna

"Postovani, imam jedno pitanje. Prije par dana sam imala odnos sa momkom za vrijeme ovulacije, koristili smo zastitu (kondom) i sigurni smo da je sve u redu proslo. danas nakon par dana znaci, sam imala veoma veoma malu sukrvicu sa bijelosmjedjim icjedkom. Ako sam imala tu sukrvicu 10tak dana prije menstruacije koja treba slijediti, znaci li to da sam trudna?"

Postovani hvala vam na odgovoru, i opet ja!
Znaci jutro nakon te veceri dobila sam menstruaciju. Uranila je 10 dana. Uredno krvarim vec 2 dana ali sa malo jacim bolovima u stomaku sto nije uobicajeno za mene. Vec par godina od kad imam menstruaciju, vecinom je redovna i bez bolova. Da li je ovo normalno da mensturacija urani ovoliko puno, jer sam citala na internetu da uranjeno krvarenje isto moze biti znak trudnoce. Hvala na odgovoru!

nini232

Poštovani, imala sam nezasticeni spolni odnos 27.6 na prvi dan menstruacije i dečko je ejakuirao u mene. Menstruacija mi traje oko 5 dana, a ciklusi variraju nekad 23, 25 dana zadnji je bio 28 dana. Kolika je šansa da sam ostala trudna?