Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mitar vrtimo se u krug. LP-.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Medo opetovanim odnosima šansa za trudnoću postoji. Nije velika no en može se isključiti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pomocpotrebna ne radi se o trudnoći. Nakon završetka krvarenja sugeriram UZV i pregled da se ustvrdi koji je uzrok tog neurednog kravrenja.

Lillie

Poštovani,

zadnja menstuacija je bila 25.5.2016. Prvi i nezaštićeni odnos je bio u periodu između 2. i 5.6.2016. s ejakulacijom van mene u pravo vrijeme, kao i uvijek. Drugi odnos je bio u periodu između 9. i 12.6.2016. te je u početku bio malo bez zaštite, a kasnije normalno sa zaštitom i sve je bilo bez problema.

Negdje u periodu nakon 6.6. sam u jednom danu imala obilan žuti iscjedak, malo jače žute boje. To je tada i prestalo. Od 14.6. do otprilike 21.6. sam imala obliniji smećkastocrveni iscjedak nalik oskudnoj menstruaciji, raznorazne konzistencije i s ugrušcima, trajao je kao što se vidi skoro tjedan dana, a meni inače prava menstruacija toliko traje. Međutim, ja nisam sigurna o čemu se može raditi. Ovih dana osjećam bolove u predjelu jajnika te u donjem dijelu trbuha i leđa, a i primjetila sam blijedosmeđi oskudni iscjedak, koji pomalo naginje ka žućkastom, ali prave menstruacije nema kao 25.5. Bolove u grudima zasad ne osjetim niti bilo koje od ostalih simptoma PMS-a.

O čemu mislite da se radi? Možda anovulacijski cikus ili prehlada? Je li moguće da su to predznaci trudnoće? Napominjem da sam bila dosta pod stresom zbog završetka fakulteta.

Unaprijed hvala na odgovoru!

postman

Poštovani doktore,
djevojka mi ima redoviti ciklus,prosli je bio 27.5., inace bude oko svakog 27 ili 26.Rizičan odnos smo imali 21.6,a njoj mjesečnica kasni.Mislimo oboje da joj nisu bili plodni dani jer joj je mjesečnica dosta redovita.Danas je 1.7 jos nije dobila. tj kasni joj a imala je stresan 6 mjesec zbog ispita.Zanima me Vase misljene o kasnjenju mjesečnice i postotak trudnoće.
Hvala na razumijevanju!
Lijepi pozdrav

postman

I jos da vam napomenem da je prije 27.5 mjesečnica bila 27.4 tj dosta joj je redovna

natalius

Oprostite, mene zanima nesto... zelim se educirati...
Na pr. ako muskarac ejakulira po vanjski dio spolovila zene, dali ejakulat se moze nekako slije i sam udze u rodnicu, pritom da nije bila penetracija, i tako da se ostvari trudnocu?
Hvala puno!

mih235

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 18.06.2016. Krvarenje traje 5 dana a ciklus 28 dana. Spolni odnos bez zastite sam imala 26.06. iako nije ejakulirao u mene. Dva dana nakon toga sam dobila temperaturu i bolne grudi, također me boli u donjem dijelu leđa i trbuha. Radila sam test na trudnoću ali bio je negativan. Da li je moguće da simptomi trudnoće nastupe ovako rano?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Mit@r

Mozete li samo da nam kazete kolike su sanse da je ostala trudna? I da li moze da se desi da joj kasni zbog nervoze i sresa, posto je ovih dana polagala prijemni na fakultetu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lille prema opisanom morali bi uskoro dobiti menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postman mislim da se ne radi o trudnoći jer kad ste imali odnos bili su neplodni dani. O ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Natalius u teoriji moguće u praksi šanse za trudnoćom su male.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mih o kakvoj trudnoći govorite. Prvo vam mora kasniti menstruacija. Ne trčite pred rudo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mitar nemojte više. LP.

janko1234

Poštovani,

imao sam nezaštićen odnos s djevojkom 14.05.2016. Dva sata nakon odnosa je popila EllaOne pilulu za dan poslije.

Do današnjeg dana još uvijek nije dobila menstruaciju. I inače ima neredovite menstruacije, ali ne s ovolikim kašnjenjem. Prije sat vremena je napravila test na trudnoću i bio je negativan. Je li moguće da je test bio lažno negativan s obzirom da je rađen u 19.00 sati, a ne ujutro i s obzirom da je tokom dana pila puno tekućine?

Vortex123

Postovani, u zadnjih godinu dana ciklusi mi traju od 32-39 dana, izuzetak je bio rujan kada je trajao 28 dana, dakle dosla mi je menstruacija otprilike tjedan dana ranije pa je slj ciklus trajao 45 dana, dakle tjedan dana kasnije. Od tada opet 32-39 dana. Mjesecnica mi je dosla 13.06 a nezasticeni odnos je bio 18.06, jesu li to sigurno bili neplodni dani?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Janko ne radi se o trudnoći. Možda pcos. Sugeriram da se javi na pregled i UZV.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vortex ne mogu se odrediti plodni dani po ni jednoj formuli jer ciklusi na godišnjoj razini previše osciliraju.

janko1234

Poštovani,

Samo da se nadovežem na moj zadnji upit. Zadnju menstruaciju je dobila početkom 5. mjeseca.

Lijep pozdrav,
Janko

Jastuk24

Postovani pisao sam vam vec ja mislim 29.06 o mojem problemu i ako ga se jos sjecate jos sam u strahu naime cura mi jos nije dobila menstruaciju a rekli ste da je sansa za trudnocom mala i nema nikakvoh simptoma trudnoce
Cura mi ima mononukleozu jeli moguce da zbog toga kasni ili da ju uopce nece imati hvala pozdrav