Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jastuk, moguće je.

natalius

Postovani oprostite sto gnjavim al vec pocinjem da ludim od brigu... Samo vi mozete da mi pomozite...
Naime mjesecnica je trajala 6-7 dana, na 10 dan ciklusa imala sam zasticen spolni odnos al decko nije mogao da ejakulira u kondom. Zatim skinuo je kondom i se samozadovoljavao pri cemu je ejakulirao na moj stomak ispod pupka. Osjetila sam dio ejakulata na klitorisu i stidnih usana al za nekoliko sekunda sam to obrisala sa peskirom. Dalje vise nije bilo odnosa. Nisam osjetila da se nesto slilo po vagini al mislim da nije. To je bio jedini 'rizican' odnos...
Znam da ste mi vec odgovorili i hvala vam, al molim vas da mi recite jel ima potrebe da panicarim, u strahu sam zbog mogucnosti trudnoce. Prevrtila sam sajt, nasla sam vase odgovore da se to rjetko desava u praksi, da nije moguce, da ne treba pilula za dan poslje itd itd...
Puno hvala unaprijed! LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte više. Vrtimo se u krug. LP.

ruza555

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila 17.6., menstruacija mi je trajala 4-5 dana, redovita je, 27-30dana. Spolne odnose imam nezasticene, ali nije nikad svrsio u mene. Zadnji spolni odnos imala sam 21.6 i 24.6. Od 26.6. Pa sve do sada Imam bolne grudi, i bol u jajnicima, ucestalo mokrenje. Inace, pred menstraciju imam takve simptome. Nikad prije nisu bili ovako ranije. Zanima me dali sam trudna i kad mogu napraviti test za trudnocu, buduci da mi menstruacija treba doci oko 16.7.
Hvala, lijep pozdrav

strahipanika2

Poz!
Imala sam odnos sa deckom prije 4 dana,to nam je bio prvi spolni odnos. Do onda smo bili oboje nevini,s obzirom da mislimo da smo i sada jer nismo dosli do himena,nismo isli do kraja. Prvi puta smo pokusali bez zastite,imali smo odnos svega jednu minutu,mozda i malo manje,ali u trenutku kad je on izvadio penis na vrhu je bilo kao malo sperme,on tvrdi da nije ejakulirao jer nije nista osjetio pri tome,ali nekad mu sperma zna curiti sama od sebe pa se bojim da je to zapravo bila sperma. Kad smo to primjetili odmah sam obrisala i poslije toga smo se isli kupati u bazen. Mislili smo da nije nista. Ali meni je 3 dana nakon odnosa procurio smedi iscjedak nakon cega sam procitala da je to prvi simptom rane trudnoce. Imam manje bolove u donjem dijelu stomaka. Sad se jako bojim da si necu umisliti jos neki simptom jer mi menstruacija dolazi tek za 12 dana. Jako se bojimo jer smo premladi,nismo jos spremni za bebu. Mogu li ostati trudna nakon svega?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ruza mislim da se ne radi o trudnoći. Test na trudnoću najranije u vrijeme očekivane menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Strahipanika ako je došlo do ejakulacije šansa za trudnoćom postoji. Isvjedak je ili od odnosa ili posljedica ovulacije.

ruza555

Postovani, hvala Vam na odgovoru. Rekli ste da nemislite da je u pitanju trudnoca, pa bih Vas jos samo molila ako biste mi mogli odgovoriti zbog cega imam takve simptome kao da bi svaki trenutak mogla dobiti menstruaciju? Inace imam takve bolove u jajnicima, grudima nekih 5dana prije menstruacije a sada ni je ovako od 26.6 pa evo sve do sada, a trebala bih dobiti oko 16.7. jos uvijek nije prestalo. Nemam nikakve ciste na jajnicima,niti ikakvih problema. zdrava sam. Redovnu menstruaciju, jedino bolnu prvih dva tri dana. Nikada mi ovako nije bilo pa me zanima koji je onda uzrok tome? Hvala jos jedanput, nadam se da ne postavljam glupa pitanja. Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati zbog čega imate takve smetnje. Nespecifične su pa ne možemo znati od čega su.

ivic2

Poštovani, mjesečnica mi kasni 4 dana no imam bolove u donjem dijelu trbuha i bijeli iscjedak zadnja 3 dana, imala sam spolni odnos kada nisu bili plodni dani, no dva puta je decko svrsio u isti kondom, on nije pukao ali me zanima da li je moguce da je sprema iscurila kroz otvor kondoma i da li je moguce da je doslo do trudnoce. LP, hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni sto posto u to što ste napisali onda sam ja isto toliko posto siguran da se ne radi o trudnoći.

har345

Pozdrav. Sinoc sam imao odnos s djevojkom prvi put nevina je. Ona je bila gore tako da je sjela na moj penis medutim nije doslo do probijanja himena barem nije bilo tragova. Imao sam kondom i ejakulirao u kondom medutim sperma se slila niz penis po stomaku i oko testisa pa je doslo do dodirivanja sa vagino medutim samo sa vanjskim dijelom. Da li je moguce da zatrudni ? Hvala unaprijed

hansy

Poštovanje,evo ovako imam 18 godina tek nedavno sam stupila u prve spolne odnose. Ne mogu reci da ne znam dovoljno o tome ali trenutno trebam strucnu pomoc,ovako zadnja menstruacija mi je bila od 18. do 24.6.,zadnji spolni odnos sam imala 3.7. bez zastite,moji ciklusi su neredoviti i stvarno je tesko odrediti kad su mi plodni dani ili kada mi je ovulacija,iako vodim kalendar za svaki slucaj.Prema kalendaru sljedeca menstruacija bi trebala biti za 16 dana,znam da ne kasni trenutno ali brinem se postojili li ikakva sansa da zatrudnim? Decko i ja smo imali spolni odnos tu vecer u dva navrata,ejakulirao je i prvi i drugi put ali van mene. Znam da mi sada preostaje samo cekanje menstruacije pa ako ce kasniti da uradim test ali nekakav savjet molim,imam li razlog za brigu,jel ikako moguce da sam 3.7. bila u plodnim danima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Har prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hansy svakako šansa postoji. Mladi ste i neiskusni, opetovani odnosi, plodni dani. Dovoljno.

har345

Hvala na odgovoru. I jos sam zaboravio navesti da je u fazi neplodnih dana. Pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda neće doći do trudnoće.

Mitrovica

Molim vas da mi odgovorite... imala sam spolni odnos s partnerom, pravilno smo koristili kondom, međutim menstruacija mi kasni dva tjedna. Nemam nikakvih simptoma da ću dobiti osim napuhnutosti i prištića. I prošla menstruacija mi je kasnila dva tjedna. Spolni odnos je bio 3-4 dana prije plodnih dana, jesam li trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije i sigurni ste u zaštitu onda se ne radi o trudnoći
O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o toem.

ttt888ttt

Poštovanje....reda radi samo da pitam. Zadnju menstruaciju dobila 20.06. i tralaja 5 dana. Naredna dva dana nakon kraja menstruacije imali nezaštičeni odnos, znači 6 i 7 dan novog ciklusa. Inače menstruacije uredovne, ciklusi traju 27 ili 28 dana a samo krvarenje 4 do 5 dana. Nikad bikakvih zdrastvenih problema imala a ni izrazito bolne menstruacije. Zanima me samo da li postoji mogućnost trudnoće, tj. da je eventualno postojala mogućnost da nastupi trudnoća. Da li se mogu držat računice plodnih i neplodnih dana pošto su ciklusi uredovni i nemam nikakvih zdrastvenih problema. Hvala