Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni su dani. Možete se držati određenih formula za izračun plodnih dana.

Nelsi44

Dali mogu ostat trudna ako sam imala peting s deckom u moru.on je imao bokserice i kupace hlace ja takoder kupaci sam imala. Ako je ejakulirao postoji li mogucnost da probije moju i njegovu odjecu i ostanem trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.

natalius

Dali je vjerodostojan test o trudnoci (osjetlivost 10mlu/ml) uradzen 19 dana nakon odnosa u vrjeme ocekivane menstruacije? Dali nesto mjenja ako je test uradzen na treci jutarnji urin? Rezultat je negativan. Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerodostojan je.

Nelsi44

Pozdrav.pitala sam vas gore vezano za trudnocu. Menstruacija mi je bila zadnja 26.06 i trajala je 3 dana inace mi je redovita.i danas me boli stomak kao da stvari trebam dobit..dali sigurno nemam razloga za brigu inace mi je redovna i uredna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

AnaGabric123

Poštovani zadnja menstruacija mi je bila 12-18.06. Sa dečkom sam imala nezaštićene spolne odnose u kojima smo prakticirali prekinuti snošaj tj svrsavanje van mene. Ciklus mi je 27.28 dana međutim danas mi je 4. dan da mi kasni. Jučer sam napravila test za trudnoću i pokazao se negativan. Jel onda postoji mogućnost za trudnoćom ili?

acere5

Poštovanje,
curi mi kasni menstruacija 13 dana, zadnju je dobila 30.5.. ciklusi su joj inace 28-29 dana.. prosla menstruacija joj je kasnila isto ali 7dana.
Imali smo spolne odnose sa zastitom nakon menstruacije, a prije menstracije smo imali bez zastite.
Prije mjesec dana je bila na pregledu znog bolnih menstruacija i dobila je neke tablete koje je morala na vecer stavljat u spolni organ zbog neke upale.
Dali je moguca da menstracija toliko kasni zbog te upale ili je moguca trudnoca ?
Zadnja 4 dana ju boli donji dio trbuha, ko i inace kada ju treba dobiti ali jos nije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je test negativan.

Olivera2104

Poštovani,

vec duze citam ovaj forum i djelomicno nadem odgovore na svoje pitanja ali sada mi nijedan ne pomaze. Imam 18 godina i nikad nisam imala problema s menstruacijom ali otkada sam pocela imat spolne odnose svaki mjesec je drugacije. Imam decka vec godinu dana i imamo redovite spolne odnose ali svaki mjesec je drugaciji menstrualni ciklus. Nekada traje 32, sto mi je recimo prosjecan ciklus, a ponekad traje 29, pa 37, 39 jednom je trajao i 44 a nisam imala nikakve odnose. Posto ne koristimo zaštitu, (kao zastitu od trudnoce koristimo tehniku prekinutog snosaja) uvijek me strah da nisam trudna. Uvijek se tjesim da je neki vanjski cinitelj imao utjecaj na kasnjenje menstruacije (prehlada, stres od skole, promjena klime, gubitak kilograma..). Sada imam dilemu dobila sam menstruaciju 11.07. uz jake bolove gdje sam skoro se ispovracala, a menstrualni ciklus mi je trajao 39 dana i imala sam spolne odnose za vrijeme plodnih dana kako mi je izracunala aplikacija Moj kalendar, ali nigdje ne nalazim komadice odnosno kao neke uguske koje sam prije nalazila u proslim menstruacijama, a cula sam da ako tih "komadica" nema da je moguca trudnoca, sad me zanima da li da se zabrinem za trudnocu ili je neki drugi problem u pitanju?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ne koristite aplikacije za plodne dane jer vama ciklusi previše osciliraju i to nije dobra metoda izračuna.

Iness0010

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 9.6. i trajala je nesto duze nego inace, kojih par dana. U meduvremenu sam imala nezasticene odnose i danas mi je vec 35. dan ciklusa i nisam jos dobila menstruaciju. Radila sam test prije cetiri dana jer su mi ciklusi inace 28 dana i pravilni, i bio je negativan.
Je li ipak moguca trudnoca ili je neki drugi uzrok?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je test negativan. O ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima.

acere5

Poštovanje,
curi mi kasni menstruacija 15dana, zadnju je dobila 30.5.. ciklusi su joj inace 28-29 dana.. prosla menstruacija joj je kasnila isto ali 7dana.
Imali smo spolne odnose sa zastitom nakon menstruacije, a prije menstracije smo imali bez zastite.
Prije mjesec dana je bila na pregledu znog bolnih menstruacija i dobila je neke tablete koje je morala na vecer stavljat u spolni organ zbog neke upale.
Dali je moguca da menstracija toliko kasni zbog te upale ili je moguca trudnoca ?
Zadnja 4 dana ju boli donji dio trbuha, ko i inace kada ju treba dobiti ali jos nije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za početak neka napravi test na trudnoću. Kad to napravi vi se ponovno javite.

djevojka987

Postovani,
mentruacija mi je redovita i sve je u redu s njom i ciklusima, no zanima me da li je moguca trudnoca ako sam imala spolni odnos s deckom ,bez prezervativa , na prvi dan krvarenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako su vam ciklusi redoviti na godišnjoj razini. neplodni su dani.

leeeahlee

Poštovani, mjesečnicu sam dobila 04.07., uranila je 4 dana prije nego šta je trebala doći. Završila mi je 10.07. 11.07. sam imala nezastičen spolni odnos i dečko je ejakulirao malo u mene. Jel moguća trudnoća?

Marina26

Poštovani,molim za pomoć. Već par dana imam žuti iscjedak i svrbež pa sam danas ujutro otišla u ljekarnu i uzela linex lady vaginalne kapsule. Upute mi nisu baš najjasnije jer piše da se 1 kapsula koristi dva puta na dan u početnoj fazi primjene u trajanju od 7 dana a onda 1 kapsula 1 puta na dan tijekom sljedećih 14 dana. Iskreno, ne razumijem koliko bih dugo trebala koristiti onda te kapsule pošto ih u kutijici ima 14. Ja sam ujutro ujutro uzela jednu vaginaletu tj kapsulu i mislim uzet jednu naveće, sve dok ih ne potrošim, barem sam to tako shvatila. Da li sam dobro postupila ? Također me zanima da li mogu imati normalno odnose sa partnerom? Koristim, yaz kontracepcijske pilule i njih pijem oko pola 10 naveće a vaginalete koje trebam naveče trošit bih uzela oko 12 sati a one koje trebam ujutro oko 11 sati ujutro. Zanima me da li sam zaštićena od trudnoće tijekom korištenja ovog lijeka j da li linex lady utječe na yaz? Također,u utorak sam dehidrirala što je bilo popraćeno proljevom ali prije nego što sam popila tabletu. Nakon što sam popila tabletu, nisam imala proljev niti sam povraćala iako sam se dosta loše osjećala. Iz razloga što je proljev nastupio prije popijene tablete nisam uzima dodatnu, da li sam dobro postupila te jesam li zaštićena ? Lijepo bih Vas molila da mi odgovorite na moja pitanja posebice uz Linex Lady i povezanosti sa yaz-om.Unaprijed se zahvaljujem,