Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leahle, to ovisi o tome jesu li bili plodni dani ili ne. U prijašnjim postevima nađite formule po kojima se računaju plodni dani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina zaštićena ste tijekom uzimanja ta dva lijeka. Nije umanjena učinkovitost pilula. Prvi tjedan uzimajte 2x1 idući tjedan 1x1dnevno.

natalius

Dali mogu iskljuciti trudnocu ako menstruacija je dosla na vrjeme ( prosli mjesec 13.06, ovaj mjesec 13.07), prvi dan imala sam bol, a trajala je 6 dana?
Hvala. lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

jann0809

Poštovani,
U dilemi sam, 6 mjeseci sam uzimala nealia pilule i zadnju pilulu popila sam na prvi dan mestruacije 20.06. I mjesecnica je trajala oko 5 dana, u međuvremenu imala sam spolne odnose za zastitom, tj. Prezervativom u plodne dane po mom izračunu, 16.07. Bila sam na uzv pregledu i ginekolog mi je kazao da sam imala ovulaciju kroz desni jajnik, i da mi je dosta zadebljana maternica i da ce doci mjesecnica kroz par dana, no međutim ja nemam nikakve predznake osim umora i iscrpljenosti, po vasem misljenju dal' je moguca trudnoca? i dali je mogucnost trudnoce ako przervativ nije skroz stavljen jer je malo spao.

Hvala unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u zaštitu onda ne trebate brinuti o trudnoći.

jann0809

Postovani, zabrinuta sam jer prije pilula menstruacija mi je bila redovita, cak i nekad malo uranjena, a sad mi kasni cca 5 dana, dali je to posljedeca uzimanja kontracepcije ili? Zadebljana mi je sluznica maternice tako da bi trebala doci, a nemam nikakvih simptoma, trudnocu sam iskljucila jer test je ispao negativan

kakikaki

Pozdrav! Prije dva dana imala sam nezasticen spolni odnos nakon kojeg je on ejakuirao vani. Moj menstrualni ciklus je vecinu vremena redovit, traje 25 dana, te prema tom kalendaru pise da je na dan spolnog odnosa bio šesti neplodan dan - menstruacija bi trebala stici za 5 dana. Nakon spolnog odnosa primjetila sam pojacano izlucivanje sluzavog prozirno-bjelkastog iscjetka, koje traje i danas ali u malo manjoj kolicini. Zanima me je li moguce da je doslo do trudnoce, te ima li potrebe za pilulom za dan poslije? Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jan doći će menstruacija. Ne brinite.

Jorky

Pozdrav
Čitala sam ranije postove ali ne mogu da nađem neku situaciju kao moju. U 5. mesecu sam imala nezaštićen odnos sa dečkom, 05.06.sam se preselila u drugu državu da radim, a 09.06.sam dobila menstruaciju koja je redovna, nije bilo toliko propraćena bolovima, ali ih je bilo. Ovde mi je posao jako stresan, prenaporan, slabo jedem a ugojila sam se više od jednog kilograma. Trebala sam dobiti menstruaciju 07.07 ali kasni već 17 dana. U poslednja 3 dana osećan bolove u kukovima i preponama, nema naznake za menstruaciju. Ne bih da sumnjam na trudnoću, ali bih želela i vaše mišljenje da čujem. Unapred hvala

Burazer

Pozdrav,
Je li moguce da je cura ostala trudna ako sam tijekom spolnih odnosa koristio kondom, i onda sam ga bio skinio i par puta na kratko bez kondoma stavio penis u vaginu (mozda na 2, 3 sekunde) i onda smo uzeli drugi kondom i ejakulirao sam kasnije nakon 10 minuta sa strane.

lic678

Postovani, htjela bih znati da li je moguca trudnoca prilikom pucanja kondoma i ejakulacije, s tim da su bili neplodni dani ( to se desilo sinoc, trebala sam dobiti za 3 dana, a menstruacija se pojavila ipak jutros ranije). Panicarim, ne znam ima li potrebe za tabletom day after.. inace su mi ciklusi redovni, 28-30 dana, podudaraju se uredno s aplikacijom, s tim da je sad stigla ranije. Unaprijed zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jorky ako od tada niste bila spolno aktivna onda se ne radi o trudnoći.
O ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lic678 ako su neplodni dani neće doći do trudnoće. Pričekajte slobodno menstruaciju za koji dan.

Gile95

Postovani,
Pocetkom ovog mjeseca imao sa zasticeni odnos sa curom,20og je trebala dobiti menstruaciju,ima blage bolove u stomaku i jajnicima koji na trenutke znaju biti puno bolni
4 je dan kasnjenja i jos uvijek nista.Postoji li ipak mogucnost trudnoce i da li da uradi test?Unaprijed hvala.

Jorky

Nisam, tada je bilo poslednji put. Hvala vam puno!

lic678

To se sinoc desilo, a jutros sam vec dobila, iako sam trebala za 3 dana.. pa me zanima ima li razloga za paniku, jel to izadje s menstruacijom? Hvala jos jednom.

Burazer

Doktore molim vas da mi odgovorite pod velikim sam stresom..ja i cura smo imali spolne odnose s zaštitom , nakon toga sam skinuo zaštitu i nastavio na kratko odnose, no nisam osjećao da sam blizu ejakulacije..nakon toga sam ejakulirao sa strane nakon 5 min poslije zavrsenih odnosa..ima li mogućnosti trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gile ako je odnos bio rizičan i kasni joj menstruacija, neka svakako napravi test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jorky odgovorio sam vam.