Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za lexie123,
trudnoća preko odjeće nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za natalius,
obzirom na sve navedeno sigurno niste trudni.

paccy22

Poštovani,

djevojka i ja smo prosli mjesec imali spolne odnose. Svaki put smo koristili zaštitu (kondom), te smo izbjegavali spolne odnose 10ak dana oko njene ovulacije. Pretpostavljam da zaštita nije zakazala jer nisam niti jedan put primjetio nekakva oštećenja. Međutim njoj mjesecnica kasni vec 10ak dana. Nakon 8 dana kasnjenja smo napravili test na trudnocu i pokazao se negativnim. Zanima nas mozemo li otpisati trudnocu kao uzrocnik kasnjenja ili bi mozda nesto drugo moglo biti po strani? Trebamo li ponoviti test? Imala je jake bolove u podrucju jajnika u periodu kada joj je trebala nastupiti mjesecnica, ali su ti bolovi sada popustili. Nije bila pod nekakvim pretjeranim stresom, osim kada joj je menstruacija izostala. Htio bih napomenuti kako inace ima bolove u donjem dijelu trbuha cesto, koji postaju izrazeni u vremenu ovulacije. Mozete li pretpostaviti koji bi mogao biti uzrocnik svemu ovome? Inace ima regularne cikluse.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ako je test bio negativan 8 dana po izostanku menstruacije vjerojatno se ne radi o trudnoći. Obzirom na sve simptome koje ste naveli preporučio bi da što prije učini pregled da se ustanovi razlog kašnjenja menstruacije i bolova.

renome1

Postovana,

Zadnje menstruacije:
29.1-3.2, 26.2-3.3, 28.3-2.4

2.4 imali smo nezasticeni spolni odnos, decko je ejakulirao u mene.
Bili smo u ljekarni za pilulu dan poslije no preporuvila he da ne uzimam jer da ce vise 'nastetiti'.
Zanima ne vase misljenje kolike su sanse za trudnocu te da li se trebam brinuti?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana tako da su šanse za trudnoću minimalne, ali ipak postoje (ukoliko je došlo do ranije ovulacije, što nije za očekivati jer imate uredne cikluse)

Malamala95

Lijep pozdrav ,pise vam djevojka kojoj je potreban odgovor jer je izjeda strah od trudnoce.Naime ,prvi put sam spavala sa momkom ,...i trajalo je par minuta ,dok nisam skuzila sta radim.Naime nismo stavili kondom .znaci proslu menstruacija mi je bila od 22.3 do 25.3(znaci cetiri dana kao i obicno)
A mi smo tu glupost napravili 14.04 ...sljedeca mensturuacija po kalendaru mi treba bit 22.(ponekad mi varira par dana)
Prosjeca duljina trajanja cikluda mi je od 30 do 33 dana .
Moram napomenut da decko nije bio niti blizu svrsavanja ,te dali postoji mogucnost trudnoce..Stvarno me ovo brine i izluduje...a imam jos 7dana do mensrtuacije.Hvala puno na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ne morate se brinuti, bili ste u neplodnim danima, a pošto nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće.

sarasara123

Dobro vece!
Nisam bas mogla pronaci odgovor na nesto slicno pa se izvinjavam unaprijed ako je pitanje ponovljeno vec.
Sa deckom sam imala odnos (nezasticen) 03.04. sto je bilo 3 dana prije plodnih dana, jucer sam primjetila nakon mokrenja par kapljica krvi popraceno sa sluzi i danas cijeli dan imam gusci iscjedak sa sukrvicom, prije 2-3 dana je po mojoj racunici trebala biti ovulacija pa me zanima da li je moguca trudnoca ili je u pitanju samo ovulacijsko krvarenje? Nemam nikakve druge simptome i ovo mi se sad po prvi put desilo pa sam malo zabrinuta.
Hvala vam puno na skorom odgovoru.
Pozdrav!

TinaVale

Pozdrav. Trebam dobiti menstruaciju 19.04, imala sam spolno ne zasticene odnose od 14-16. Plodni dam su bili od 1-6.4. Imam bolove u donjem dijelu trbuha i osjetljive grudi. Zanima me kel moze doci do trudnoce. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za sarasara123,
vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Implantacijsko (ukoliko je došlo do oplodnje) se javlja u vrijeme očekivane menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za TinaVale,
imali ste odnose u vrijeme neplodnih dana. Ukoliko su vam menstruacije redovite šanse za trudnoću su minimalne. Simptomi koje navodite vjerojatno su predmenstrualni.

dzeli992

Dobar dan. Ovako ,imam bolove u jajnicima( kada stisnem stomak jos su jaci) zatim u donjem delu stomaka, duz celih nogu (posebno u butinama) , i nekad u donjem delu ledja. Zadnja menstruacija pocela je 17. ili 20. marta , ciklus mi traje 28 dana a menstruacija obicno 5dana, po tome menstruacija mi kasni par dana. Imala sam jedan seksualni odnos proslog meseca , 25. marta i bio je nazasticen ali bez ejakulacije u mene. Nakon toga odmah ponovljen bez ejakulacije uopste... (ovo navodim zato jer mislim da nije neki ostatak spermatozoida mogao da ostane i provuce se ). Sumnjam na upalu jajnika zbog te jake boli, ali sam procitala da kod upala ne utice na izostanak menstruacije... takodje, 6. Aprila osetila sam prvi put bol u jajnicima a sekretm mi je bio kao belance (mislila sam da je ovulacija) posle toga sekret je bio kremast , a sada cak ni nemam sekret, ni malo, uopste vec 3-4dana(bas kada je trebalo da mi pocne menstruacija sekret je nestao) istina je da sam pod velikim stresom , zbog ove boli i izostanka menstracije ... sutra cu uraditi test , ali bi mi mnogo znacilo misljenje doktora u ovom trenutku , previse sam zabrinuta i pod stresom , takodje sam placljiva nervozna mozda cak i malo depresivna zbog cele situacije ... imam 24 godina i nisam spremna ni za bebu ni za abortus ,,,

dzeli992

Dobar dan. Ovako , imam bolove u jajnicima( kada stisnem stomak jos su jaci) zatim u donjem delu stomaka, duz celih nogu (posebno u butinama) , i nekad u donjem delu ledja. Zadnja menstruacija pocela je 17. ili 20. marta , ciklus mi traje 28 dana a menstruacija obicno 5dana, po tome menstruacija mi kasni par dana. Imala sam jedan seksualni odnos proslog meseca , 25. marta i bio je nazasticen ali bez ejakulacije u mene. Nakon toga odmah ponovljen bez ejakulacije uopste... (ovo navodim zato jer mislim da nije neki ostatak spermatozoida mogao da ostane i provuce se ). Sumnjam na upalu jajnika ali me buni odsustvo menstruacije. 6.aprila prvi put sam osetila bol u jajnicima na par sati ali imala sam sekret kao belance pa sam pretpostavila da je ovulacija. Posle toga sektet je bio kremast i nisam vise osecala bol.. sve do pre par dana kada sam mislila da je bol zbog pmsa, medjutim menstruaciju nisam dobila a sekret je u potpunosti nestao , vagina je suva potpuno, a bol ne prestaje , sve kao da cu da dobijem. Grudi su se mozda sasvim malo nadule nema nikakve boli u njima. Jako sam zabrinuta da bi mogla biti trudnoca, ne znam jeli rano za test u svakom slucaju planiram da uradim , ali bi mi u ovom trenutku mnogo znacilo strucno misljenje jer sam previse zabrinuta pod stresom mozda cak malo i depresivna, imam po malo i mucnine ali retko i vrlo vrlo malog inteziteta, apetit mi je nikakav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
za test na trudnoću nije rano. Svakako ga učinite jer postoji mogućnost da se radi o trudnoći.

scaredycat

Postovani,

Pisala sam vam nekad pocetkom ovog mjeseca (ovo ispod prilozeno):

(01.04.2017. 21:00

Poštovani,

Sinoć sam imala nezaštićeni odnos sa dečkom, a prema kalendaru su mi počeli plodni dani, ( sa 12. na 13. dan ciklusa se to dogodilo, a ovulacija bi mi trebala biti negdje 17. dan)
Međutim on ga je samo par puta stavio i izvadio, a da pritom nije bio ni blizu ejakulacije. Postoji li šansa da u sluzi ima sperme i je li moguće da se dogodi trudnoća? Ako da, trebam li uzeti tabletu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. U sluzi nema spermatozoida.)

Medjutim zabrinuta sam jer sam trebala dobit jucer, i imam neke simptome poput promjena raspolozenja i konstantne potrebe za jelom, ali nemam nikakvih bolova.
Brine me to sto mi je zadnja tri dana muka, povracala sam jutros i prekjucer.
I jos k tome svemu cesto idem mokriti.
Sto da radim, postoji li mogucnost da sam trudna ili ima neki drugi razlog za gore navedeno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
navedeni simptomi mogu biti od raznih stanja. Prema onome što ste prvi puta naveli mogućnost trudnoće gotovo da ne postoji, ali sigurnosti radi možete učiniti test na trudnoću.

Kardum

Poštovani, na predavanju iz embriologije profesor nam je iskazao da je u 1. i 2. nedjelji trudnoće mogući spontani pobačaj u vidu menstrualnog krvarenje prilikom čega žena misli da je samo dobila menstruaciju (naravno ako ne zna da je trudna). Ako je ovo moguće, zanima me kako se to može provjeriti i kako uopšte da se razlikuje od menstruacije?

cile

Postovani hitno mi treba vasa pomoc imam jedan problem..ovako posljednju menstruaciju sam imala 7.4.2017 i traja je 6 dana tzv."odnos" se dogodio 15.4 i momak i ja smo bili odjeveni u donje rublje znaci nije doslo do penetracije..pretpostavljam da je decko ejakulirao mene je uhvatila panika kad sam na dijelu noge kod prepone osjetila nesto vlazno sad nisam sigurna sto je to i strah me da nesto nije dospjelo "dolje" ciklusi mi inace variraju od 26-31 dana nikada nije neko vece odstupanje
Zanima me dali postoji mogucnost trudnoce? I dali su mi tada bili plodni dani
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Kardum,
smatra se da se od 100 oplođenih jajnih stanica rađa 10 do 25 djece. Najviša stopa gubitka trudnoće je u razdoblju predimplantacijskog embrija i u ranoj fazi implantaacije. To su pretkliničke (biokemijske) trudnoće, dakle trudnoće koje nije moguće otkriti kliničkim pregledom. Samo određivanjem beta hcg-a, ukoliko je došlo do implantacije može se dokazati biokemijska trudnoća.