Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Da li je moguca trudnoca??


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

23.04.2017. 17:35

Poštovana, za cile,
tada ste bili u neplodnim danima, a i prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

magistarka

23.04.2017. 19:50

Postovani dokotore,

Menstruacija mi kasni evo vec 4-i dan, inace imam redovne mentruacije, obicno od 27-30 dana. Menstruacija mi traje 7 dana, i taj zadnji dan sam imala rizican odnos sa momkom i opet sutradan, isto sa ejakulacijom unutra, a zatim opet 5.04. nezasticen ali bez svrsavanja unutra. Sto se simptoma tice, koje imam taman od dana kada sam inace trebala dobiti, pristutni su grcevi i gasovi u stomaku i predjelu jajnika, i prvi put primjecujem jaci bijelo mlijecni sekret. Jajnici me u jednom trenutku zabole kao kad trebam da dobijem, otrcim u wc i osjecaj kao da je krenulo kad ono opet samo sekret. A sto je najcudnije od svega, simptome na momente uopste nemam kao da se izgube. Da li je trudnoca u pitanju ili nesto drugo? I je li rano da napravim kucni test? Sutra cu poci kod ginekologa na pregled. Hvala Vam na odgovoru unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

23.04.2017. 20:10

Poštovana,
prema svemu navedenom postoji mogućnost trudnoće. Preporučio bih test na trudnoću.

Lili.v123

27.04.2017. 09:15

Poštovani, zanima me dali je moguća trudnoća u ovom slučaju. Menstruacija mi je trebala doći 24.04( inače su mi menstruacije redovite i netom prije ove sam imala sve uobičajene simptome), no na taj dan sam imala spolni odnos s dečkom i kondom je pukao i on je svršio u mene. Drugi dan 25.4 počela je menstruacija, i sad mi je 3.dan (uredna je i obilna, kao i inače). Znam da se maternica ljušti ali dali je moguće da se oplodnja dogodila u taj jedan dan tj.par sati ili da je sjeme izdržljivo? Straši me i zbunjuje priča drugih žena da su imale menstruaciju a svejedno su ostale trudne, hvala unaprijed

Kardum

27.04.2017. 19:45

Poštovani, a da li se ta tzv. pretklinička (biokemijska) trudnoća može otkriti naknadno (nakon 2,3 mjeseca), naravno ako je postojala pa se desio taj spontani u vidu menstrualnog krvarenja? Pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

28.04.2017. 09:35

Poštovana, za Lili.v123,
nema razloga za brigu. U vašem slučaju trudnoća nije moguća. Životni vijek spermija je 72 sata, a ovulacija se dešava 14. dan ciklusa.

Anonimna26

29.04.2017. 21:00

Postovani, menstruaciju sam imala 21.3. nakon toga nezasticeni spolni odnos 10.4. prekinuti snosaj. Poslje toga se pojavio stalan pritisak u zdjelici, ucestalo mokrenje malih kolicina i nadutost,vjetrovi i podrigivanje. Menstruaciju sam dobila 16.4., znaci 6 dana nakon odnosa, i trajala je 6 dana, ciklusi su obicno svaki 26 dana. Nakon zavrsetka menstruacije vratio se stalni pritisak u zdjelici, pritisak na mokrenje, gubitak apetita, nadutost i kruljenje u abdomenu. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce s obzirom da sam imala menstruaciju i zbog cega je prisutan stalni pritisak vec 3 tjedna?

Ivo Balenović, dr. med.

30.04.2017. 12:25

Poštovana,
ne postoji mogućnost trudnoće, a simptomi koje navodite potiču od probavnog i/ili urinarnog trakta.

Emili96

02.05.2017. 12:35

Jucer sam spavala sa momkom dva puta.. prvi put je bilo sa zastitom (poslije kojeg je naravno ocistio svoj spolni organ)drugi bez zastite, ali nije svrsio u mene .. poslije odmosa sam osjetila neke bolove u predjelu maternice i desnog jajnika.. da li je moguce da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

02.05.2017. 17:00

Poštovana,
prema navedenom mala je mogućnost trudnoće, a i prerano je da bi se tome mogli pripisati navedeni simptomi.

TinaVale

03.05.2017. 22:20

Pozdrav. Imam pitanje. Imala sam spolno ne zasticene odnose tijekom menstruacije. Moze li doci do trudnoce. Danas su mi poceli plodni dani. Osjecam bol i nadutost. I ko male mucnine

Ivo Balenović, dr. med.

04.05.2017. 13:35

Poštovana,
za vrijeme menstruacije su neplodni dani. Obzirom da je životni vijek spermija 72 sata, teoretski do trudnoće može doći ako taj ciklus urani ovulacija.

sarasara123

04.05.2017. 13:35

Dobar dan!
Ispricavam se unaprijed ako je ovako nesto vec bilo upitano ali jednostavno ne mogu pronaci neki odgovor.
Decko i ja smo imali nezasticeni odnos uz metodu prekinutog snosaja i nisu bili plodni dani ali nakon ejakulacije nekih sat vremena nakon smo opet imali odnos (don't judge),inace mi menstruacija zna kasniti do 3 dana ali sada me zabrinjava jer kasni 7 dana i imam ucestali gusti iscjedak plus bolove u donjem dijelu trbuha a moram takoder napomenuti da sam imala lagano krvarenje 2 dana poslije ovulacije, da li je moguca trudnoca?

TinaVale

04.05.2017. 15:30

Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

05.05.2017. 10:25

Poštovana, za sarasara123,
obzirom da Vam kasni menstruacija, a imali ste odnos, preporučam test na trudnoću.

znatizeljna18

05.05.2017. 16:35

Poštovani doktore,

menstruacija mi kasni već 4 dana i općenito imam neredovite cikluse. Imala sam spolne odnose, a kao zaštitu smo koristili prezervative. Jedan od tih odnosa je bio vrlo bolan i nakon 3 dana sam dobila smeđi iscjedak pomiješan sa sukrvicom koji je trajao 6 dana. Nakon sljedećeg spolnog odnosa se nakon 5 dana pojavio smeđi iscjedak, ali je trajao samo jedan dan. Prezervativ nije puknuo ni u jednom odnosu, te on nije ejakulirao u meni, sad me zanima da li je ikako moguća trudnoća? Jučer sam dobila gusti bijeli iscjedak i također imam bolne grudi.

Unaprijed hvala.

Sony123

05.05.2017. 16:35

Moze li da se zatrudni ako smo imali odnos 1dan pre menstruacije? Ja sam 3h pre odnosa svrsio i oprao se vodom i sapunom a tokom odnosa sam koristioo kondom i nisam svrsio. Menstruacija je redovna 28dana,i trajala je samo 3-4dana,tj 1dan je bila normalno kao uvek samo obilnije malo,a 2dan je manje bilo i 3dan skoro da nije ni bilo a 4dan nije bilo a uvek traji 5dana. Pa me interesuje dali je mozda trudnoca upitanju zbog manjeg trajanja menstruacije? I koliko se zadrzava sperma u kanalima penisa i dali se ona izbacuje kad se piski?

Anonimna26

05.05.2017. 17:30

Postovani, javljam vam se opet jer pritisak u zdjelici nije prestao. Zadnju menstruaciju sam imala 16.4.,6 dana nakon odnosa. Osjecam se jako naduto ali imam bijeli iscjedak. Prisutan je gubitak apetita, cest odlazak na wc i vjetrovi. Zanima me sto bi mogao biti uzrok bolova ako nije trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

06.05.2017. 19:50

Poštovana, za znatizeljna 18,
ako ste koristili kondome kao metodu kontracepcije trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

06.05.2017. 19:50

Poštovana, za Anonimna 26,
ako je nakon odnosa nastupila menstruacija ne radi se o trudnoći. Simptomi koje navodite povezani su s probavnim traktom.