Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za cile,
tada ste bili u neplodnim danima, a i prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

magistarka

Postovani dokotore,

Menstruacija mi kasni evo vec 4-i dan, inace imam redovne mentruacije, obicno od 27-30 dana. Menstruacija mi traje 7 dana, i taj zadnji dan sam imala rizican odnos sa momkom i opet sutradan, isto sa ejakulacijom unutra, a zatim opet 5.04. nezasticen ali bez svrsavanja unutra. Sto se simptoma tice, koje imam taman od dana kada sam inace trebala dobiti, pristutni su grcevi i gasovi u stomaku i predjelu jajnika, i prvi put primjecujem jaci bijelo mlijecni sekret. Jajnici me u jednom trenutku zabole kao kad trebam da dobijem, otrcim u wc i osjecaj kao da je krenulo kad ono opet samo sekret. A sto je najcudnije od svega, simptome na momente uopste nemam kao da se izgube. Da li je trudnoca u pitanju ili nesto drugo? I je li rano da napravim kucni test? Sutra cu poci kod ginekologa na pregled. Hvala Vam na odgovoru unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema svemu navedenom postoji mogućnost trudnoće. Preporučio bih test na trudnoću.

Lili.v123

Poštovani, zanima me dali je moguća trudnoća u ovom slučaju. Menstruacija mi je trebala doći 24.04( inače su mi menstruacije redovite i netom prije ove sam imala sve uobičajene simptome), no na taj dan sam imala spolni odnos s dečkom i kondom je pukao i on je svršio u mene. Drugi dan 25.4 počela je menstruacija, i sad mi je 3.dan (uredna je i obilna, kao i inače). Znam da se maternica ljušti ali dali je moguće da se oplodnja dogodila u taj jedan dan tj.par sati ili da je sjeme izdržljivo? Straši me i zbunjuje priča drugih žena da su imale menstruaciju a svejedno su ostale trudne, hvala unaprijed

Kardum

Poštovani, a da li se ta tzv. pretklinička (biokemijska) trudnoća može otkriti naknadno (nakon 2,3 mjeseca), naravno ako je postojala pa se desio taj spontani u vidu menstrualnog krvarenja? Pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lili.v123,
nema razloga za brigu. U vašem slučaju trudnoća nije moguća. Životni vijek spermija je 72 sata, a ovulacija se dešava 14. dan ciklusa.

Anonimna26

Postovani, menstruaciju sam imala 21.3. nakon toga nezasticeni spolni odnos 10.4. prekinuti snosaj. Poslje toga se pojavio stalan pritisak u zdjelici, ucestalo mokrenje malih kolicina i nadutost,vjetrovi i podrigivanje. Menstruaciju sam dobila 16.4., znaci 6 dana nakon odnosa, i trajala je 6 dana, ciklusi su obicno svaki 26 dana. Nakon zavrsetka menstruacije vratio se stalni pritisak u zdjelici, pritisak na mokrenje, gubitak apetita, nadutost i kruljenje u abdomenu. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce s obzirom da sam imala menstruaciju i zbog cega je prisutan stalni pritisak vec 3 tjedna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ne postoji mogućnost trudnoće, a simptomi koje navodite potiču od probavnog i/ili urinarnog trakta.

Emili96

Jucer sam spavala sa momkom dva puta.. prvi put je bilo sa zastitom (poslije kojeg je naravno ocistio svoj spolni organ)drugi bez zastite, ali nije svrsio u mene .. poslije odmosa sam osjetila neke bolove u predjelu maternice i desnog jajnika.. da li je moguce da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenom mala je mogućnost trudnoće, a i prerano je da bi se tome mogli pripisati navedeni simptomi.

TinaVale

Pozdrav. Imam pitanje. Imala sam spolno ne zasticene odnose tijekom menstruacije. Moze li doci do trudnoce. Danas su mi poceli plodni dani. Osjecam bol i nadutost. I ko male mucnine

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
za vrijeme menstruacije su neplodni dani. Obzirom da je životni vijek spermija 72 sata, teoretski do trudnoće može doći ako taj ciklus urani ovulacija.

sarasara123

Dobar dan!
Ispricavam se unaprijed ako je ovako nesto vec bilo upitano ali jednostavno ne mogu pronaci neki odgovor.
Decko i ja smo imali nezasticeni odnos uz metodu prekinutog snosaja i nisu bili plodni dani ali nakon ejakulacije nekih sat vremena nakon smo opet imali odnos (don't judge),inace mi menstruacija zna kasniti do 3 dana ali sada me zabrinjava jer kasni 7 dana i imam ucestali gusti iscjedak plus bolove u donjem dijelu trbuha a moram takoder napomenuti da sam imala lagano krvarenje 2 dana poslije ovulacije, da li je moguca trudnoca?

TinaVale

Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za sarasara123,
obzirom da Vam kasni menstruacija, a imali ste odnos, preporučam test na trudnoću.

znatizeljna18

Poštovani doktore,

menstruacija mi kasni već 4 dana i općenito imam neredovite cikluse. Imala sam spolne odnose, a kao zaštitu smo koristili prezervative. Jedan od tih odnosa je bio vrlo bolan i nakon 3 dana sam dobila smeđi iscjedak pomiješan sa sukrvicom koji je trajao 6 dana. Nakon sljedećeg spolnog odnosa se nakon 5 dana pojavio smeđi iscjedak, ali je trajao samo jedan dan. Prezervativ nije puknuo ni u jednom odnosu, te on nije ejakulirao u meni, sad me zanima da li je ikako moguća trudnoća? Jučer sam dobila gusti bijeli iscjedak i također imam bolne grudi.

Unaprijed hvala.

Sony123

Moze li da se zatrudni ako smo imali odnos 1dan pre menstruacije? Ja sam 3h pre odnosa svrsio i oprao se vodom i sapunom a tokom odnosa sam koristioo kondom i nisam svrsio. Menstruacija je redovna 28dana,i trajala je samo 3-4dana,tj 1dan je bila normalno kao uvek samo obilnije malo,a 2dan je manje bilo i 3dan skoro da nije ni bilo a 4dan nije bilo a uvek traji 5dana. Pa me interesuje dali je mozda trudnoca upitanju zbog manjeg trajanja menstruacije? I koliko se zadrzava sperma u kanalima penisa i dali se ona izbacuje kad se piski?

Anonimna26

Postovani, javljam vam se opet jer pritisak u zdjelici nije prestao. Zadnju menstruaciju sam imala 16.4.,6 dana nakon odnosa. Osjecam se jako naduto ali imam bijeli iscjedak. Prisutan je gubitak apetita, cest odlazak na wc i vjetrovi. Zanima me sto bi mogao biti uzrok bolova ako nije trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za znatizeljna 18,
ako ste koristili kondome kao metodu kontracepcije trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Anonimna 26,
ako je nakon odnosa nastupila menstruacija ne radi se o trudnoći. Simptomi koje navodite povezani su s probavnim traktom.