Da li je moguca trudnoca??

Kardum

Poštovani, da li se količina spermatozoida smanjuje sa količinom sperme, tj. da li se nakon 4.,5. odnosa za veče količina spermatozoida smanjuje ili pak skroz nestaje? Pozdrav!

mastam

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 1.4.-6.4. Za vrijeme zadnje menstruacije uzimala sam antibiotike zbog upale zuba, imala sam temperaturu nakon prestanka uzimanja antibiotika i izbio mi je herpes na usni. Spolne odnose sam imala 7., 9., 13. i 14.4. svaki put uz kondom kao zaštitu. 25.4. sam primijetila slabi svijetlocrveni iscjedak na gačicama koji je potrajao sve do 28.5. Inače su mi ciklusi nepravilni, no najčešće traju 31 dan. Zadnji par dana osjećam bolove i napetost u desnom donjem dijelu trbuha i grudi su mi bolne. Budući da mi menstruacija kasni, brinem se. Koje je Vaše mišljenje, je li moguće da sam trudna?

Pepa pig

Poštovani. Dečko i ja smo imali zaštićeni spolni odnos i on je u jednom trenutku svršio po mojim leđima, ali je malo sperme skliznulo izvana po vagini(bila je vlažna). Zadnju menstruaciju sam imala 12.4.2017. Da li je moguća trudnoća ili nije? Molim Vas da mi odgovorite. Hvala Vam!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Kardum,
količina spermatozoida se smanjuje, ali ne nestaje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mastam,
ukoliko ste koristili kondom kao zaštitu, a on nije pukao ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Pepa pig,
šanse za trudnoćom su gotovo nikakve.

Kardum

Poštovani, da li se zaista šansa trudnoće znatno povećava tokom odnosa za vrijeme "plodnih dana"? (koliko procentualno?) Pozdrav!

Kacaa95

Postovani,
Pocetkom februara sam imala iznenadnu operaciju slepog creva i naglo prestala piti pilule. Nakon toga sam imala 3 menstruacije i poslednja mi se zavrsila 26.04, odnose sam imala 29 i 30.04, malo sa kondomom malo bez ali decko je svrsio tek nakon pola sata od prestanka odnosa. Odnosi su mi bili bolni( verovatno jer nisam imala odnose mesec dana) i nakon toga vec nedelju dana imam blage bolove u jajnicima i donjem delu stomaka. Interesuje me da li postoji mogucnost da sam trudna? Test mogu da uradim najranije za nedelju dana.

Poštovanje
Imam jedno pitanje iako znam da u teoriji trudnoca nije moguca ako nije doslo do ejakulacije u rodnicu
Cura i ja smo imali nezasticeni odnos. Izvadio sam ga dosta dugo prije ejakulacije i siguran sam da nisam ejakulirao u nju.
Ali dogodilo se to da mi je ostalo malo sperme po rukama. Ja sam to razmuljao malo sto je ostalo po rukama i onda obrisao od hlace. I nepromisljeno poslje toga sam gurnuo prste u vaginu. na par sekundi pa sam se sjetio sto sam napravio. Zanima me dali je moguce da cura zatrudni. Na rukama nije bilo tragove sperme posto sam obrisao i sigurno nije bilo u tekucem obliku. Malo cudno pitanje ali shvacate. Jos jedno pitanje imam. Dali je sansa za trudnocu manja dan, dva poslje menstruacije. Hvala!!!

I da vam olaksam 1. pitanje uvezi plodnih i neplodnih dana. Nije imala bas imala sto postotnu redovitu menstruaciju. Imala je 16. pa 9. pa 3. znam da smatrate izmedu 23-24-35 dana normalno. zadnja 3 mjeseca su ajmo reci redovita.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Kardum,
trudnoća je moguća jedino ukoliko imate odnose u vrijeme plodnih dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Kacca25,
niste naveli kada Vam je bio 1. dan menstruacije niti koliko traju ciklusi, ali kod uobičajenog ciklusa od 28 dana plodni dani su od 11. do 17. dana računajući od 1. dana menstruacije. Prema tome vjerojatno ste imali odnos u vrijeme neplodnih dana, A i obzirom da nije došlo do ejakulacije u rodnicu mislim da su šanse za trudnoću minimalne.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Andrej6777,
prema svemu navedenom šanse za trudnoćom su gotovo nikakve. Dan, dva nakon menstruacije su neplodni dani.

Kacaa95

Postovani,
Prvi dan menstruacije mi je bio 20.04, a 25,26.04 mi se zavrsilo... odnosi su bili treci i cetvrti dan od zavrsetka( mislim da su to neplodni dani). Pre nego sto sam pocela da pijem pilule ciklusi su trajali 35-40 dana, za vreme pijenja pilula se normalizovalo na 28 dana, i sada mi je opet po starom 35-40 dana. Najvise me brinu bolovi u jajnicima jer ih imam nedelju dana vec i ne znam koji sve uzroci mogu biti. Znam da ne mogu zatrudneti ako decko nije svrsio u meni, ali me brine ta tecnost koju oni ispustaju tokom odnosa jer sam cula da je i ona plodna? Hvala Vam

BigSmoke

Postovani,zanima me da li je moguca trudnoca nakon odnosa poslije kojeg su dvije mjesecine dosle bez kasnjenja.Trajale su 7 dana obe,normalne boje i kolicine.Da li se u takvim slucajevima iskljucuje trudnoca.Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
trudnoću možete isključiti sa sigurnošću.

beren saat

Postovani,

zadnja menstruacija je bila 10.04., i trajala je uobicajeno. Imam cikluse od 25-28 dana. Inace redovno s partnerom koristim kondom no ovaj put nam se dogodila nezgoda, tj. kondom je ostao unutra. Najvjerojatnije je dio ejakulata ostao u rodnici. To je bilo u noci s 29.04. na 30.04. Iako se tu po mom izracunu radilo o nepolodnim danima za svaki sam slucaj ujutro popila EllaOne. Napravila sam dva testa - jedan na 27. dan ciklusa, a jedan na 30. dan ciklusa, i oba su bila negativna. Postoji li ipak mogucnost trudnoce, i kad se eventualno moram javiti svom ginekologu ukoliko menstruacija i dalje ne dodje? Hvala unaprijed

Kardum

Poštovani, ne znam da li sam Vas dobro razumio, ali šansa trudnoće je gotovo nemoguća ili minimalna prilikom odnosa za vrijeme "neplodnih dana"? Pozdrav!

Kacaa95

Postovani,
Prvi dan menstruacije mi je bio 20.04, a 25,26.04 mi se zavrsilo... odnosi su bili treci i cetvrti dan od zavrsetka( mislim da su to neplodni dani). Pre nego sto sam pocela da pijem pilule ciklusi su trajali 35-40 dana, za vreme pijenja pilula se normalizovalo na 28 dana, i sada mi je opet po starom 35-40 dana. Najvise me brinu bolovi u jajnicima jer ih imam nedelju dana vec i ne znam koji sve uzroci mogu biti. Znam da ne mogu zatrudneti ako decko nije svrsio u meni, ali me brine ta tecnost koju oni ispustaju tokom odnosa jer sam cula da je i ona plodna? Hvala Vam

12345678lmlm

Znaci, imali smo prvi put odnose prije mjesec dana ( prvi odnosi ikad) , svaki put je koristen kondom, no menstruacija kasni vec 8 dana i lagano sam u panici, jednom smo imali odnos, svrsio je i posli nekih pola sata smo isli opet i usao je u mene bez kondoma, ali odma ga je izvadio i stavio kondom. Jel moguce da je ostalo nesto na njemu od orethodnog puta?