Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za beren saat,
prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Kardum,
u vrijeme neplodnih dana ne postoji mogućnost oplodnje.

TinaVale

Pozdrav. Zanja menstruacija mi je bila od 25.-28. Trebam dobit 23. Plodni prosli prije 2 dana. Spolni odnos bez zastite 12.5. Postoji li mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenom postoji mogućnost trudnoće.

anna122

Poštovani,
Danas sam imala spolni odnos bez zaštite, partner nije ejakulirao u mene, vec me brine predejakulat. Tek nakon par minuta što je izvadio spolovilo je ejakulirao, tako da nije bilo netom prije. Meni su plodni dani, sutra bi mi trebala biti ovulacija. Ako je nešto predejakulata ipak završilo u meni, da li mi ima smisla uzimat pilulu za dan poslje? Čitala sam po internetu da ona odgađa ovulaciju, pa da li ima smisla da je uzimam ako je ovulacija sutra? I da li postoji neka veća mogućnost trudnoće?
Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko niste sigurni da li je došlo do ejakulacije radi sigurnosti uzmite pilulu za dan poslije. Predejakulat ne sadrži spermije, osim ukoliko nisu zaostali od prethodne ejakulacije.

Nur22

Postovani, jucer, 13. 5. mi je bio zadnji dan menstruacije koja je pocela 7. maja (ciklus 27-28 dana). Partner i ja smo imali odnos i pritom je ejakulirao u rodnicu. Ima li potrebe za pilulom za dan poslije ? Hvala

Meridith

Poštovani, posljednju menstruaciju sam imala u razdoblju od 9.4. do 13.4. i ciklus mi inače traje 30-32 dana.
Nezaštićen spolni odnos sam imala 16.4. i 2.5. međutim, partner nije ni jednom ejakulirao u rodnicu. Prema mom dnevniku, menstruaciju sam trebala dobiti 10.5. no evo kasni već 4 dana. Od simptoma nisam primijetila ništa posebno, nego samo lagani grčevi (baš kao i uvijek pred menstruaciju). Kolika je mogućnost trudnoće? Trebam li uraditi test?

Poštovanje,
U sluzi koja dolazi od uzbudenja, da li se tamo mogu nalaziti tragovi sperme ako se imao seks, pa onda nakon sat vremena opet.
da malo pojasnim, zanima me nakon ejakulacije da li sperma ostaje u tijeli koja se poslje moze izluciti kroz tu sluz i moze li doci do trudnoce.Da li uriniranje prociscava to.
Malo cudno ali jako me zanima
hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Nur22,
odnos ste imali u vrijeme neplodnih dana tako da mogućnost trudnoće postoji samo ukoliko ovaj ciklus dođe do ranije ovulacije. Prema navedenom kod vas je ovulacija 13. ili 14. dan ciklusa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Meridith,
odnose ste imali u vrijeme neplodnih dana i ukoliko nije bilo ejakulacije u rodnicu šanse za trudnoćom su minimalne. Ako menstruacija ne nastupi u iduća dva do tri dana učinite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovaani, za Andrej 6777,
nakon odnosa sperma ostaje u urinarnom traktu. Mokrenjem se ispire, ali nikad ne možemo biti sigurni da je isprano u potpunosti.

Anonimna26

Postovani,nezasticeni odnos sam imala 10.4. , nakon toga 16.4. Mentruaciju koja je trajala 6 dana. Izmedu toga sam imala zasticene odnose+prekinuti snosaj. Sada, 14.5. Primjetila sam samo oskudne crvene tragove na donjem rublju. Danas(15.5) bolovi u jajnicima i zdjelici, te jako malo krvarenja svjetlo crvene boje,rozne. Da li je to normalna menstuacija jer su inace obilne i tamnije boje??

Ana001

Postovani,
Pijem kontr. pilule yaz skoro 5 godina i zanima me da li je potrebna pauza. Naime,jucer sam bila na redovitom pregledu te je ginekolog primjetio da imam jako tanku sluznicu ( naglasio je da je to normalno kad se trose pilule) te me pitao da li mi je ikada izostala menstruacija ili da li je oskudna sto sam sve negirala. Rekao je da cemo napraviti pauzu ukoliko nesto od navedenog nastupi. Malo me preplasio u vezi pauze jer nisam sigurna da li je stetno ne raditi pauzu ili je stetno raditi pauzu. Kako bi tijelo reagiralo na to i da li su uistinu sanse vece za trudnocom za vrijeme pauze. Takoder, koliko dugo bi trebala trajati pauza ? Takoder naglasila bih da sam prije skoro 5 godina imala pobacaj sto je i bio razlog prelaska na pilule. Molim Vas za misljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Anonimna26,
prema svemu navedenom najvjerojatnije se radi o početku menstruacije. Teoretski postoji mogućnost implantacijskog krvarenja, ali ono je puno oskudnije od menstruacije i traje 2 do 3 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko ne planirate trudnoću nema potrebe raditi pauzu. Važno je redovito kontrolirati laboratorijske nalaze i ukoliko su uredni nema razloga za prekidanjem terapije. Normalno je da je sluznica kod žena koje uzimaju kontracepciju nešto tanja.

Ana001

Postovani,zahvaljujem se na vasem odgovoru no imam jos jedan upit. S obzirom da sam jos na fakultetu (21 godinu imam,dakle od 16 godine pijem pilule ) ne planiram trudnocu iducih 5 godina odnosno mozda i vise. To bi znacilo da mi ja prijw trudnoce koristila pilule 10 godina. Da li to moze dovesti do neplodnosti ? Moj ginekolog je rekao samo da pilule utjecu tako sto "zamrzu jajnike" ne znam kako bih si to protumacila.Cesto dobijem komentare sa strane da bi trebala napraviti pauzu kako bi mi se organizam ocistio ili tako nesto. Stoga Vas jos jednom molim za pomoc.

Jopy5555

Postovani
prije desetak dana sam zavrsila u bolnici sa ubalom bubrega.
Uzimala sam Cyprinol preko infuzije koji sam nastavila preko tableta kad sam dosla doma.
Sada imam problem sto mi menstruacija kasni vec cetvrti dan.
imala sam odnose bez zastite ali partner nikada nije ejakulirao unutra.
dali je mogce da mi menstruacija kasni zbog antibiotika ili je moguca trudnoca.
Mozda u cijeloj prici ima glavnu ulogu i stres,jer mi je tri dana prije bolnice umrla baka sto je bilo jako bolno.
Nisam radila test zato se obracam vama i molim za hitan odgovor!
Lp,Josipa

Anonimna26

Postovani, krvarenje jos traje od 14.5 tako da mi je danas 5 dan menstruacije ali i dalje je jako oskudno i cudno smede boje. Naglasavam da sam imala sve zasticene odnose u prosli mjesec dana, te me trenutno zanima kolika je mogucnost trudnoce to jest da je ovo bilo implatacijsko krvarenje ili nesto drugo??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ana001,
fertilitet žena nakon prekida oralne kontracepcije nije promijenjen. Za vrijeme uzimanja kontracepcije ne dolazi do ovulacije, tj. izbacivanja jajne stanice. Od pozitivnih stvari kod oralne kontracepcije su osim 'čuvanja' jajnika smanjenje učestalosti karcinoma jajnika i endometrija.