Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Jopy5555,
preporučam da učinite test na trudnoću. Sve što ste naveli može biti razlog kašnjenja menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Anonomna26,
vjerojatno se radi o menstruaciji, ali postoji i mala mogućnost implantacijskog krvarenja (iako je ono kraće). Preporučam test na trudnoću.

TinaVale

Pozdrav. Trebam dobiti menstruaciju 22.05 kad bi imala spolno ne zasticene odnose 19. i 20.05 moze li doci do trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Ako imate redovite cikluse tada su neplodni dani i ne može doći do trudnoće.

BigSmoke

Zanima me da li kao razlog kasnjenja menstruacije moze biti trudnoca ukoliko je poslednji odnos bio pre 2 menstruacije u vidu kratkog pentinga i da li dobijanje menstruacije znaci da niste trudni.Hvala!

Ariel1983

Postovani,
U toootalnom sam strahu i ne mogu docekati pocetak tj.da otidjem svojoj ginekologici.
Imam 34 godine i dijete od 9.godina.
Naime,27.4. Sam posljednji put imala menstruaciju.26.4.sam s deckom s kojim sam u vezi imala nezasticen odnos.
4.5.smo imali odnos i nakon odnosa sam primjetila nakon mokrenja u wc skoljci vecu kolicinu svijetle krvi.Nikad mo se to nije dogodilo.Kako su mi "stvari" zavrsile dan ili dva prije toga mislila da sam da to ima neke veze s time.Nakon toga krvi nije bilo.Grudi su mi bile ogromne i bolne,sada su malo bolne ali ne vise tako "velike".
16.5. Nakon odnosa se pojavila opet ta svijetla krv u maloj kolicini.
Oduvijek imam kraci ciklus i uvijek redovite menstr.Menstr.bi trebala dobiti 22.5.
Medjutim danas me boli onako trbuh i krenulo je to neko svijetlo krvarenje.Kao nekakav pocetak menst.I sad sam na 100 cuda.
Kontrac.pilule nikad nisam pila i hvala Bogu nije mi se nikad dogodila neplanska trudnoca.Nije da ne zelim djecu...oduvijek sam zeljela veliku obitelj,ali propali brak je poremetio taj moj plan.Uglavnom,oduvijek imam problema s upalama raznoraznim pogotovo kad je stres u pitanju.Uz desni jajnik hidrosalpinx dim 20×14.
Je li moguce da sam trudna?
Hvala Vam za odg.

giordana123

Poštovani, prije otprilike tjedan dana sam primijetila da su mi grudi narasle. Nekad u to vrijeme smo dečko i ja imali odnos. Zadnju mjesečnicu sam dobila 28.4. te bih sljedeću trebala dobiti 25.-26.5. I inače mi prije mjesečnice grudi nabujaju, ali nikad nisam primijetila da su nabujale ovoliko prije. Prvo mi je na pamet pala trudnoća, no nedovoljno sam informirana o tome kada se počnu ispoljavati prvi simptomi trudnoće. Molim vas da mi kažete da li bih se trebala zabrinuti zbog moguće trudnoće ili su ovo samo prijevremeni znakovi da ću dobiti sljedeću mjesečnicu. Hvala.

giordana123

Osim toga, u zadnjih par dana osjećam bolove u donjem dijelu trbuha.

hele1

Postovani doktore,
Zadnju menstruaciju dobila sam 05.05., imala sam spolni odnos 19.05. Koristili smo kondom i metodu prekinutog snosaja. Nakon odnosa provjerili smo kondom i nije bilo vidljivog ostecenja. Ciklus mi je redovan, obicno traje iznedju 26-30 dana. Buduci da je odnos bio tokom plodnih dana, zabrinuta sam i htjela bih cuti Vase misljenje da li je moguce da je doslo do trudnoce.
Hvala unaprijed.

TinaVale

Pozdrav. Trebam dobiti 22.05.
19. i 20.05 imala sam spolno ne zasticene odnose. Boli me trbuh, nadut trbuh. Pocela je curiti sluz i onda krv. Al mi izgleda nekako cudno. Zanima jel dosla menstruacija ili je nesta drugo. Jel postoji mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za BigSmoke,
ne može doći do trudnoće i menstruacija je siguran znak da nije došlo do trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ariel 1983,
prema navedenom moguće je da se radi o kontaktnom krvarenju nakon spolnog odnosa zbog oštećenja sluznice unutar rodnice. Savjetujem ginekološki pregled i papa test zbog moguće tzv. 'ranice' vrata maternice.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Giordana 123,
vjerojatno se radi o predmenstrualnim simptomima, no ukoliko ne dođe do menstruacije, preporučam test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za hele 1,
prema navedenom nije moguća trudnoća bez obzira na plodne dane.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za TinaVale,
prema navedenom nastupila je menstruacija i trudnoća nije moguća.

Anamariaa

Poštovani, 3.5 za vrijeme plodnih dana imala sam prvi spolni odnos sa dečkom,naravno koristili smo zaštitu! Menstruaciju sam trebala dobiti danas,21.05,međutim uranila mi je dva dana,došla je 19.05. Inače imam jače menstracije što se tiče krvarenja,međutim sada je to u manjim količinama,menstracija je prisutna,ali ne kao inače makar imam bolove koji su mi uvijek prisutni kod menstracije. Tijekom današnjeg dana slabi još više i kao da je pri kraju. Znam da je moguće da traje samo tri dana,bila sam pod stresom,inaće mi traje maksimalno 5 dana.Malo sam se zabrinula. Hvala na odgovoru!

meh_eh

Postovani,

djevojka mi ima pravilan ciklus od 27/28dana te menstrualni ciklus od 5 dana. 20.5 je zapocela posljednja menstruacija. Spolni odnos imali smo 21.5 bez zastite odnosno metodom prekinutog snosaja te sam siguran da je nesto ejakulata ostalo u rodnici. Kolika je sansa da zatrudni?
Hvala

Kika188

Postovani. Menstruacija mi kasni 14 dana
Sa muzem sam imala odnose svaki drugi dan. Koristimo kondome i nismo primjetili da je koji pukao. Ciklusi su mi izmedu 29 i 35 dana. Test intim plus sam radila deset dana nakon izostanka menstruacije i bio je negativan ali raden je navecer. Zadnja menstruavija je bila 9.4 do 15.4. Trebam li ponoviti test ili je ovaj vjerodostojan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Anamaria,
nemate razloga za brigu. Menstruacija ne mora uvijek biti na isti dan i istog intenziteta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani za meh_eh,
imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana tako da ne postoji mogućnost trudnoće.