Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Pitalica, 7. dan ciklusa spada u neplodne dane i u to vrijeme šanse za trudnoću su minimalne. Ukoliko nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća. Predejakulat je sluz parauretralnih žlijezda i ne sadrži spermije.

Marlov2306

Hvala vam puno znaci trudnoca nije skoro pa moguca uopce hvala van puno

tratinčica91

Možete li odgovoriti na moje pitanje postavljeno na prethodnoj stranici?! Postovanje

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom nema nikakve šanse za trudnoću.

Annaw992

Postovani pokusavamo zanjeti bebu vec 9mj...ali nikako...koristim lh trakice za ovulaciju ali vjecito su negativne..papa test je uredan...mjesecnicu uredno dobivam...nikakvih zdravstvenih problema nemam...dali mogu uzimati klomifren na svoju ruku jer kazu da je odlican za sazrijevanje jajasaca....sve je uredu a nemogu zatrudniti...i dali ga je moguce kupiti bez recepta ??

anamarijajr52

Postoji li mogucnost trudnoce ako je decko zadovoljavao djevojku prstima na kojima je bila njegova sluz,ali pritom nije doslo do ejakulacije te je djevojka nakon tog vremena imala dvije menstruacije u trajanju od 6 dana(ona tvrdi da su bile normalne kao i uvijek)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Annaw992, klomifen potiče ovulaciju, ali ga ne uzimajte na svoju ruku. Posjetite liječnika i on će vam ga propisati i objasniti način uzimanja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za anamarijajr52, ne postoji mogućnost trudnoće.

Elektrida

Postovani, molim Vas za pomoc. Pre par meseci sam prvi put u zivotu bila intimnija sa svojim partnerom. Medjutim, mi nismo imali odnos, tako da sam, tehnicki, devica, anije bilo ni muskog orgazma. Ipak, posle toga sam brinula da li sam, na neki nacin, mogla da prenesem koju kapljicu predsemene tecnosti u sebe, pa sam nekoliko nedelja kasnije radila sest kucnih testova i svi su pokazivali negativno. Medjutim, ja sam i dalje paranoicna, iako nisam imala nikave simtome trudnoce. Od tada sam omala cetiri redovne menstruacije, i nikakve seksualne kontakte. Ali, nedavno sam procitala da je ljubicasta vagina siguran znak trudnoce. Inace sam tamnoputa, ali mi se cini da mi je vagina sada, nekako, pomodrela, i ne mogu da utvrdim je li uvek bila takva. Sada bih prema tome bila u 17.nedelji trudnoce. Ali, i dalje nemam nikakvih drugih simptoma. Uradila sam juce jos cetiri testa, i svi su bili negativni. Prilicno sam i mrsava. Moje pitanje je: da li potamnela vagina moze da znaci i nesto drugo osim trudnoce? Stvarno sam uplasena. Hvala Vam na strpljenju!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva šansa za trudnoću. Opterećeni ste time.Nema razloga za brigu.

Dogchasingcars5

Da li postoji mogucno da sam trudna ako sam posle nezasticenog spolnog odnosa imala dve menatruacije, odnosno menattuacije naredna dva meseca?

mizajedno

Postovani,
Molim Vas ljubazno odgovore na moja sljedeca pitanja...
Posljednja menstruacija bila je od 3.6-6.6. , a sami ciklusi su mi neuredni pa nisam sigurna u izracun plodnih i neplodnih dana. Naime, u noci sa 24 na 25.6. Imala sam spolni odnos sa zastitom, no kondom je skliznuo pa nismo sigurni dali je i sam sadrzaj iscurio. S obzirom da je to bio 22 dan ciklusa, do trudnoce nebi trebalo doci (pretpostavljam?), no zbog osobnog smirenja, dana 28.6. u popodnevnim satima popila sam tabletu ellaone 30mg (120sati). Dva do tri dana kasnije pojavilo mi se kratkotrajni smedjkasti iscjedak koji je trajao svega 1 i pol dan i vidljiv je bio samo na toaletnom papiru nakon vrsenja nuzde. Dali je to znak da je tableta djelovala?
Ono sto me trenutno brine jest, da je po mom izracunu sljedeca menstruacija trebala nastupiti od 1.7. , a nije. Nemam nikakvih posebnih tegoba ili simptoma koji bi ukazivali na dolazak iste osim nadutosti u trbuhu koju prati bol u predjelu trtice i donjeg dijela ledja. Da li je tableta odgovorna za kasnjenje i da li imam osnove za paniku? Kada bi trebala nastupiti menstruacija ponovo?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
Lp

nykolinas

Poštovani,

inače koristim kontracepciju, no narednih 3 tjedna iste ne konzumiram. Zadnja mjesečnica je bila 11.06. i trajala je do 14.06. Inače mi je ciklus neredovit, odnosno nekada je njegovo trajanje do 15 dana a nekada do 25 dana.

S dečkom sam spolni nezaštićeni odnos imala 24.07. no on nije ejakulirao u mene. Zanima me, da li postoji mogućnost trudnoće?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mizajedno, prema svemu navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Nakon uzimanja tablete za dan poslije česte su promjene u menstruacijskom ciklusu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Nykolinas, ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

oni

Poštovani,

imala sam kratki nezaštićeni spolni odnos 25. lipnja. Zadnja menstruacija mi je bila 1. lipnja. Imam problema s policitičnim jajnicima pa je ciklus znao trajati do otprilike 40 dana. U par navrata je bilo po 30 dana. Uzela sam prije dva mjeseca ella one (kondom je skliznuo) zbog kojeg jedan ciklus bio 30 dana. Partner nije svršio unutar mene.

Danas mi je 29. dan ciklusa i osjećam neku čudnu bol u donjem dijelu trbuha. Nije konstanta. Povremeno se javi pa nestane. Takvu bol sam znala osjećati kad mi počne menstruacija. Jajnici me nisu boljeli. Bradavice su bile osjetljive na dodir prije par dana, ali sad više nisu toliko. Sad se praktički mogu stisnuti bez neke posebne senzacije.

Postoji li šansa da su mi bili plodni dani i da sam trudna? Hvala na razumijevanju i odgovoru.

briga123

Postovani,
Menstrucija mi je zavrsila prije 2 dana a sinoc sam imala tzv "peting" s deckom tj. vrh njegovog spolovila je dirao(pritiskao) moju vaginu, zanima me mogucnost trudnoce s obzirom da sam nevina i da nije bilo ni penetracije ni ejakulacije a ni ulaska unutra, samo je bila prisutna sluz na njegovom spolovilu kada me dirao, oprostite ako se pitanje ponavlja ali zaista sam zabrinuta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za oni, budući da imate neredovite cikluse sada nije moguće znati kada vam je bila ovulacija i plodni dani, ali ukoliko nije bilo ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

Blackxs

Postovani,pisala sam Vam prije par dana i ispricavam se na ponovom javljanju,ali zbog prevelikog straha od trudnoce ne znam kome da se obratim. Ciklusi mi traju vecinom 29. dana +- 1 dan. Unazad godinu i pol najkraci ciklus bio je 27 dana,a najduzi 30. Zadnju menstruaciju sam imala 5.6. Nezasticeni odnos sam imala 18. i 19. dana ciklusa (negdje pise kraj plodnih dana,negdje neplodni dani). Ejakulacija je bila izvan rodnice. Danas je 31. dan ciklusa,a menstruacija jos nije dosla. Pristice i ostalo imala sam prosli tjedan,jedino me trbuh manje boli nego inace. Pod velikim sam stresom zbog nezeljene trudnoce. Postoje li ikakve sanse za trudnocu zbog predejakulata ili ako je mozda dio spermija od prije zalutao kod muskarca,trebam li se brinuti s obzirom da "nisu bili plodni dani?" Molim Vas iskren odgovor.
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio na granici plodnih i neplodnih dana. Plodni dani su od tri dana prija do tri dana poslije ovulacije. Teško je sada retrogradno odrediti koji je dan došlo do ovulacije, no ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. Predejakulat ne sadrži spermije. Ipak preporučam da učinite test.