Da li je moguca trudnoca??

Emma321

Postovani,
U devetoj nedelji trudnoce sam(8+4). Juce ujutro sam prokrvarila. I to zaista prokrvarila. Sveza krv. Bila sam kod svog gin. Jos uvek se videlo da je trudnoca tu. Da nije doslo do spontanog. Medjutim ja krvarim jos uvek. I na ulosku ima tragova krva a nakon mokrenja uvek bude dosta sveze krvi na ubrusu s kojim se obrisem. Pijem inace progesteron 200 2×1 od samog pocetka. Jer sam inace u 40 - oj godini. Doktor je rekao da povecam progesteron na 3x1. I obavezno strogo mirovanje. Od juce sam u krevetu.Nemam bolove osim nekog cudnog osecaj peckanja ali vise u nivou jajnika s obe strane. Molim vas da li je moguce da trudnoca ipak ostane. Koliko moze da traje takva vrsta krvarenja a da ne trudnoca ipak opstane. Moje misljenje je veoma negativno i svaki put kad odem na toalet jos viise potonem. Molima bih vas za odgovor ili jos bolje neki savet. Hvala u napred!

No11

Postovani,imam malo kompliciraniji slucaj. Naime, pijem yaz vec vise od 4 godine te sam danas 6.7 isla na kolonoskopiju no krenula bih od 5.7. Dakle, 5.7 dobila sam proljev popodne oko 13 bez ikakvih preparata vjerovatno zbog prehrane koje sam se trebala drzat dva do tri dana prije pregleda. S obzirom da tablete pijem svako vece u pola 10 nisam se brinula da se tableta nije apsorbirala. Naglasila bih kako sam ma prvo redu kutije. Tog istog dana 5.7 pocela sam pit moviprep oko 18 sati , napitak koji treba ocistit crijeva. Nazalost trevala sam popiti litru a popila sam samo pola case jer je odvratan i zeludac mi ga nije podnosio te cim bi progutala odmah bi se vratilo nazad te mi sve ispljuvala van ne bih to nazvala povracanjem. Kako taj moviprep nisam mogla uzet uzela sam tri dulcolax tablete oko 19 sati. Proljev sam imala svega tri puta do 21 sat stoga sam odlucila pomaknut yaz i popiti ga u 23 sata navece sto sam i ucinila te puna 4 sata nisam imala proljev ali nakon 4 sata i 15 minuta otprilike pojavio se proljev. Kako nisam bila sigurna da li as tableta razgradila sacekala sam da se proljev smiri i u 6 sati ujutro popila tu istu sestu tabletu iz drugog blistera te nakon dva sata sam imala samo nesto stolice vodene na toalet papiru dakle ne proljev a nakon 4 sata od tablete sam imala ko jos neki iscjedak smedi iz anusa velicine nokta ali me na tolaetu pa ne bih ni to nazvala proljevom. Kolonoskopija nije prosla dobro pa je moram ponovit jer se nisam dovoljno ocistila svega su uspjeli pregledati 30 cm a nakon kolonoskopij

No11

Zaboravila sam napisat ako sam yaz morala zadnja dva dana pit skoro na prazan zeludac jer sam bila na toj prehrani koja je zahtjeva samo nesto malo tekucehrane i ostalo samo vodu,cajeve i ostala pica. Tako da sam i onu dodatnu popila na prazan zeludac.

No11

Ja se ispricavam,vidim da se prvi post nije do kraja ucitoo tj bio je predug . Uglavnom,nakon dva sata nakon koloniskopije imala sam proljev tj oko 4 popodne otprilike. A onda sam navece normalno popila yaz i proljev se nije vise ponovio. Da li sam zasticena i da li sam trebaka popiti onu drugu tabletu ? Molim za pomoc.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Emma321, krvarenja u ranoj trudnoći nisu rijetkost i većina takvih trudnoća se očuva. Bitno je da se ultrazvučno vidjela trudnoća. Uz terapiju progesteronom i mirovanje nadamo se najboljem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za No11, prema navedenom zaštićeni ste i ne trebate piti dodatne tablete.

No11

Postovani hvala na brzom odgovoru. No prema odgovoru ne znam da li ste razumijeli da ja jesam popila bila zaj dan par sati poslije tu dodatnu tabletu. Da li je to bilo ispravno ? Znaci nije potrebna nikakva dodatna zastita ?

Ivo Balenović, dr. med.

To je ispravno i zaštićeni ste.

Samsunggalaxynote

Poštovani,
Kroz protekli mjesec sa djevojkom sam imao ne zaštićeni spolni odnos s metodom prekinutog snošaja samo jedan put i to za vrijeme neplodnih dana. Svaki ostali odnos bio je zaštićen kondomom te na kraju svakog obvezno provjerim je li sve u redu s kondomom (da nije došlo do puknuća itd.). Dakle, za vrijeme plodnih dana kondom je korišten od početka do kraja snošaja. Isto tako, za vrijeme plodnih dana, imali smo odnos u moru (kondom korišten, na posljetku provjeren da nije pukao). Mjesečnice su uglavnom redovne (eventualno kašnjenje 1 do 2 dana). Inače, kad osjeti menstrualne grčeve, sutradan redovno dolazi mjesečnica. Kad je trebala dobiti ovaj mjesec, krenuli su grčevi te trajali nekoliko dana, a mjesečnice nigdje. Od toga je prošlo nekoliko dana i još nije dobila. Sinoć je rekla da osjeća da je u pms-u, trbuh joj je "napuhnut" te joj smetaju jaki mirisi. Postoji li šansa za trudnoću ili je možda nešto drugo u pitanju?
Unaprijed hvala.

Amigo123

Poštovani, zanima me da li postoji mogućnost trudnoće u neplodnim danima, ako se radi o nezaštićenom spolnom odnosu bez ejakulacije u vagini, bez obzira koliko vremenski odnos trajao?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Samsunggalaxynote, prema navedenom šanse za trudnoću su minimalne, gotovo nikakve, no ukoliko djevojka ima simptome koje navodite preporučam test na trudnoću,

Ivo Balenović, dr. med.

Pštovani za Amigo 123, ne postoji mogućnost trudnoće.

buntich

Jel moguce da sam ostala trudna ako sam dobila "menstruaciju" bas obilno krvarim i nije me nikad ovako bolilo a imala sam mljecni iscjedak sve dok nisam dobila. Dal da ipak uzmem test za trudnocu kad mi prodje mestruacija ili nema nikakve sanse da sam ostala trudna? Jer cula sam da zena u trudnoci moze krvariti al ne znam koliko se to razlikuje od menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je menstruacija došla na vrijeme sigurno se ne radi o trudnoći.

buntich

Postovani, na odgovor iznad, menstruacija mi je dosla 6 dana prije

TinaVale

Pozdrav. Ovako, trebala sam dobiti 21.6. a dobila sam 17.6. ( 4 dana ranije), imala sam spolno ne zasticene odnose tijekom menstruacije. Plodni dani su od 30.6. - 6.6.i tijekom plodnih dana sam imala spolno ne zasticene odnose. Zavrsetkom odnosa smo primjetili na njemu da je ostalo nesto bijelo grudicasto. Jel moze biti da je upala ili nesto drugo. Zanima me, jel moze doci do trudnoce. Hvala unaprijed.

Omar123

Postovani, decko i ja smo upraznjavali peting i pritom je on dirao svoje spolovilo pa nakon toga moje. Ejakulirao je na moja prsa nakon cega sam otisla na tusiranje. Zanima me da li je moguce da se zatrudni od sluzi koju je najvjerovatnije prenio rukama na moj spolni organ i da li se moze zatrudnjeti ako je kojim slucajem sperma putem vode, tokom tusiranja, dospjela u rodnicu, a pritom sam sa spuzvicom za kupanje prelazila preko prsa i preko vagine pa je i na njoj vjerovatno ostalo sperme? Ciklusi su mi neredovni a mislim da sam u tom periodu bila u plodnim danima. Nadam se da cete me razumjeti i unaprijed se zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Za buntich, ne radi se o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za TinaVale, prema opisanom moguće je da se radi o gljivičnoj infekciji. Ako ste imali odnose u vrijeme plodnih dana, trudnoća je moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Omar 123, nema razloga za brigu. Na taj način ne može doći do trudnoće.