Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom radi se o pravoj menstruaciji.

DacaKris

Postovani...zadnja mjesecnica bila je 17.6. Muz i ja radimo na bebi dugo. Njemu je prije dva mjeseca bio los spermogram,pije fertil plus. Ciklusi mi traju 24-28 dana. Po kalendaru,trebala sam dobiti 12-og. Danas evo 15-i i tek jutros sam kod brisanja primjetila zuckasto- narandzastu sluz. Tako danas cijeli dan. Inace mi ne kasni nikada,uvijek tacno po kalendaru,dan,dva prije...nikada kasnije. Grceva nema,obicno ih bude par dana prije.. Da li je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, čim menstruacija kasni moguće je da se radi o trudnoći. Da bi to potvrdili učinite test.

anamarijajr52

Postovani, menstruacija mi kasni dva dana,24.6. me decko zadovoljavao te smo oboje bili goli, no nije doslo do ejakulacije.Razdrazljiva sam,dobila sam pristice,osjecala sam nadutost kao i prije svake menstruacije te imala bolove u jajniku.Bila sam pod velikim stresom u zadnje vrijeme, no stalno imam osjecaj da trebam dobiti,ali nje nema.Ciklusi mu obicno traju 27-30 dana.

Zeljko123456

Dobila sam menstruaciju 20.5 zatim je bila sumlja da je momak ejakulirao u mene pa smo uzeli kontracepcijske pilule za dan poslije,nije proslo ni 24 sata,i menstruacija je nastupila uranjena 10.6.Zatim smo imali normalne odnose bez ejakuliranja u mene niti blizu no nisam sigurna jeli mi treba doc 10.7 ili opet 20.7 zbog toga sto je koristenjem pilula bila uranjena.Napominjen izlozena sam stresu cestom i zanima.me.dali sam trudna i oceli nastupit menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za anamarijajr52, prema svemu navedenom trudnoća nije moguća. Menstruacija kasni vjerojatno od stresa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Zeljko123456, nakon menstruacije nakon uzimanja pilule, iduće bi se trebale javljati uobičajenim razmacima (kao i prije uzimanja pilule). Dakle, krvarenje nakon pilula se računa kao prvi dan menstruacije. Preporučam test na trudnoću.

Omar123

Postovani bila bih vam zahvalna kad bi mi odgovorili na pitanja; da li je moguca trudnoca ako nije bilo penetracije i ejakulacije u rodnicu? Da li voda i kemikalije(samponi) ubijaju ejakulat?

bbb27

Postovani, imala sam nezasticene odnose 1 juna, nakon toga imala sam menstruaciju dva dana ranije od 19.6 do 24.6 treblalo je da dobijem juce ali mi kasni da li ima sanse da sam trudna?

natalius

Postovani,
Dali je moguca trudnoca ako je odnos bio 24 dan ciklusa pritom je koriscen prezervativ od pocetka do kraja odnosa? Ciklusi su mi redoviti, 29-30 dana, za 5 dana ocekujem menstruaciju. Ciklusi na godisnoj rezini ne odstupaju vise od 10 dana, a plodne i neplodne dane racunam po Knaus ili Ogino metodu.
Po tome, 24 dan je neplodan tako da mislim da trudnoca nije moguca plus je koriscen prezervativ.
Svakako zanima me vase misljenje.
Hvala! Lp

Annaw992

Postovani doktore. Ovako zadnju menstruaciju imala sam 22.6.2017 a trebala sam dobiti 27.6....danas je 18.7 a ja lagano krvarim bez bolova bez icega...(inace sam trebala dobiti 22.7) ciklusi su mi od 29-31dan. I prosli mjesec je uranila 4 dana ko i ovaj mjesec..muz i ja radimo na bebi vec 6mj...bila sam kod gonekologa prosli mj i radila betu hcg i bila je 1.2ui...i reko mi je da ovaj mj 27.7 dodem na uzv i briseve....e sad mene zanima zasto urani...a nikad nije...inace su mi menge jako jako bolne...sad nit ne osjecam da ju imam osim kada pogledam na ulozak. Grudi me nikad ne bole bi pred mengu nit pred ovulaciju nit u mengi. 10 dana prije ovog krvarenja mi je svaki dan bila neka muka bez povracanja...vrtilo bi mi ce svaki cas kad bi ustala sa kreveta sto mi se nikad ne dogada.. i osjecala sam neke male grceve u dobjem dijelu trbuha....radila sam betu prosli mj prije izostanka menge jer je trebala doc 27.6 a ja dobila 22.6 i bila je 1.2...test mi je pokazao jako slab +... vise nisam pametna...prije 3 g sam imala cistu na desnom jajniku 3x3...al ne bole me jajnici nit nista... recite mi jel moguca trudnoca ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Omar123, trudnoća nije moguća ukoliko nije došlo do penetracije i ejakulacije. Voda i šampon nemaju spermicidno djelovanje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za bbb27, pošto ste dobili menstruaciju nema šanse za trudnoću.

martina1806

Postovani!
Zadnju menstruaciju sam imala 23.6. 8. na 9., tocnije oko 1 sat...imala sam nezasticen odnos sa metodom prekinutog snosaja...ejakulacija se dogodila po mojoj vagini...on tvrdi da je 100% siguran da se ejakulacija nije dogodila unutra. Poslije toga se obrisao i imali smo jos jedan odnos. Posto je meni 8. bio zadnji plodni dan, a odnos se dogodio kasno navecer...da li bi se trebala brinuti da je doslo do zaceca? Trebam dobiti za 3 dana...i imam sve simptome nadolazece menstruacije. Lagano osjetljive grudi, lagane grceve u donjem dijelu abdomena...informirala sam se 100 puta o ranim simptomima trudnoce...i ne uriniram cesce nego inace, nit osjecam neki umor povecani, nemam mucnina i nemam nikakvu osjetljivost na mirise, glavobolju niti vrtoglavicu. Test nisam napravila jer nije doslo do kasnjenja menstruacije. Zanima me kolika je mogucnost da sam trudna?

fingersalad88

Poštovani, posljednja menstruacija počela je 03.07.2017. (obicno traje 6-7 dana). Odnos je bio u noći sa 10.7. na 11.7. Nismo koristili zaštitu, ali dečko je ejakulirao izvan mene (izvadio ga je neposredno prije tako da postoji mogućnost da je predejakulat zavrsio u meni). Meni ciklus u pravilu traje 26-28 dana. Kolika je sansa za trudnoću?

userzg24

Poštovani, imao sam spolni odnos s djevojkom i prvih 30ak sekundi naš spolni odnos bio je bez zaštite, međutim nakon toga stavio sam kondom i poslije, prije ejakulacije, prestali smo sa spolnim odnos i završili ga oralnim zadovoljavanjem. Zanima me samo da li je moguće da je moja djevojka zatrudnjela u periodu manjem od minute u slučaju da je iz mog spolnog uda izašla neka količina predejakulata i koliko ste sigurni u vaš odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za martina1806, iako minimalna mogućnost trudnoće ipak postoji. Ukoliko imate sve simptome pms-a menstruacija će vjerojatno nastupiti. Ako ne dođe učinite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za fingersalad88, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a ukoliko nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća. Predejakulat ne sadrži spermatozoide.

natalius

Postovani,
Molim odgovor na moje pitanje iznad.
Lp

Mija8990

Poštovani,od kako sam se porodila dojim svoju bebu već dvije godine i nisam nikako dobila menstruaciju,jeli moguća trudnoća bez menstruacije uz redovne odnose?