Da li je moguca trudnoca??

Cailin

Postovani, imam redovite odnose s partnerom, koristimo kondome kao zastitu, rijede prekinuti snosaj. Jednom smo koristili kondom kojemu je istekao rok, ali partner nije bio blizu svrsavanja. Taj dan je ujedno i meni bio plodan.
U zadnje vrijeme sam jako pod stresom, menstruacija mi kasni 7 dana, tu i tamo me probode u trbuhu. Zadnja menstracija mi je bila 23.6. Zanima me je li moguce da je doslo trudnoce ili je u pitanju stres?

Hana094

Poštovani,molila bih odgovor. Unaprijed isprike radi dužeg posta. Naime,odlučila sam od iduće mjesečnice početi piti kontacepcijske pilule (radi neredovnog ciklusa a i radi zaštite,imam 22g i nisam ih nikada pila)... Ciklus mi je neredovan,ali bilježim datume od zadnjih godinu i pol i ispada da jednu menstruaciju dobijam nakon 30 dana od prethodne (ili 31,32 ili 33ći dan), a nakon toga iduću nakon 47,48/49 dana - evo da pojasnim : 1.1.sam dobila pa 1.2. (dakle 32 dana), zatim nakon 47 dana tj.19.3., zatim 20.4. dakle 33ći dan, potom nakon 49 dana 6.6. I posljednju 7.7.dakle nakon 31 dan od posljednje... Prema navedenom,iduća bi trebala nastupiti opet nakon 47/8/9 dana. Pitanje je iduće:naime,jučer tocnije u večeri sa 26 na 27.7. sam imala nezastićen odnos sa dečkom pri kojem je on svršio u mene (ne sve ali pri početku jeste),razumijem da je pri SVAKOM nezaštićenom odnosu trudnoća moguća ali postavljam pitanje prema Vašem misljenju (s obzirom na moj ciklus) da li mislite da je do nje moglo doći?? - jer prema navedenom iduću bih mjesečnicu trebala dobiti nakon otprilike 47 dana od posljednje... Možete li mi molim Vas reći kada su mi plodni dani bili ako računamo ciklus od 30 dana,a kada ako računamo od 45 i vise dana???nakon koliko mogu uraditi test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Cailin, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Dany3

Poštovani zadnja menstruacija bila 26.6 inače uredna svakih 28 dana. Radila dva testa oba negativna. Od simptoma učestalo mokrenje i težina u donjem dijelu trbuha. Da li se radi o trudnoči ili je moguči kakav urinoinfekt obzirom da smo bili na moru 15 dana. Hvala

anamarijajr52

Postovani,da li bi u slucaju izvanmatericne trudnoce izostala menstruacija te da li bi se mjesec dana nakon rizicnog odnosa na ultrazvuku vidjelo nesto?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Hana094, do menstruacije dolazi otprilike 14 dana nakon ovulacije, Plodni dani se računaju 3 dana prije i 3 dana poslije ovulacije. Dakle prva faza ciklusa do ovulacije je promijenjiva, a druga faza (faza žutog tijela) nakon ovulacije je prilično konstantna i traje 12 do 14 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Dany3, ako su dva testa negativna, a i prema simptomima vjerojatnije je da se radi o uroinfektu. Preporučam da učinite urinokulturu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u slučaju izvanmaternične trusnoće izostaje menstruacija, te se nakon 6 do 8 tjedana od posljednje menstruacije javlja blago krvarenje i bolovi. Ultrazvučno se ne mora vidjeti jer je izvanmaternična trudnoća uglavnom anembrionalna, tj. ne razvije se plod nego samo gestacijska vreća što se ultrazvukom teže vidi.

Elemeno

Postovani, molim Vas ukoliko biste mi odgovorili na pitanje. Dakle, menstruacija mi kasni 9 dana. Partner i ja uvijek koristimo zastitu i pazimo se. Jednom smo imali odnos bez ikakve zaštite ali to je trajalo svega 10 sekundi i nije bilo ejakulacije u sto stvarno sigurni. Ove godine sam pocela raditi sto mi je dosta fizicki naporno te prije toga nikada nisam toliko fizicki radila. Uz to, izložena sam stresu u posljednje vrijeme te sam promijenila klimu Je li moguće da mi iz tih razloga menstruacija kasni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, stres i pretjerana fizička aktivnost mogu poremetiti menstruacijski ciklus. Ako ste odnose imali uz zaštitu trudnoća nije moguća.

Hana094

Poštovani, dakle ovaj rizični odnos koji se dogodio ujutro 27.7. (a posljednja menstuacija je počela 7.7.) je bio 21-i dan ciklusa i da bih znala da je bio plodan,trebala bih dobiti nakon njega za 12-14 dana...dakle do 10.8.-tada će proći 2 tjedna od odnosa... Ako dobijem do tada,imam razloga za brigu??a ako dobijem nakon 10.8.,mogu li smatrati da rizični odnos nije bio u plodne dane iii mogu li otkloniti mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, čim dobijete menstruaciju ne postoji mogućnost da je došlo do trudnoće. Od prvog dana menstruacije odbijete 12 do 14 dana da bi dobili datum kada je bila ovulacija i plodni dani.

natalius

Postovani,
Da li ima smisla raditi test o trudnoci ako zasticeni odnos je bio 24 dan ciklusa, a menstruacija je dosla nakon 4 dana od odnosa tj u ocekivano vrjeme na 28 dan ciklusa? Prvi dan bila pracena bolovima, a trajala je 5 dana.
Pitam jer sam malo paranoidna pa sve nesto umisljam.
Hvala! Lp

Ippo.girl

Poštovanje,
skoro sam Vam pisala i dobila odgovor.. Međutim opet imam neka pitanja.. Ono što me ovaj put zanima jeste da li spermatozoidi umiru u dodiru s vlažnim maramicama? Inače, nakon petinga s momkom, on je ejakulirao po mom stomaku i naravno ejakulat sam obrisala vlažnim maramicama. poslije toga sam ustala i otišla do toaleta, da to operem i da usput obavim malu nuždu. Ono čega me je strah jeste da sam možda rukom (kojom sam brisala ejakulat) prenijela na vaginu nešto sperme tokom pranja nakon male nužde. Na mnogim internet forumima piše da spermatozoidi mogu preživjeti u vodi, a postoje i oni koji opovrgavaju ovu činjenicu. Još jedna stvar jeste da smo se dodirivali splovilima i pri tome sam provjerila da l' je njegov polni organ vlažan. bio je suh. Ali me opet zanima da l' se može zatrudniti ukoliko je došlo do ispuštanja predejakulata sekund ili dva dok smo se dodirivali bez odjeće?
Ne bih ovo pitala da već nisam istraživala na netu, al' mnoge teorije se kose pa se zbog toga brinem jer sam i nevina i ne bih bila oduševljena činjenicom da sam trudna, a nikad nisam imala spolni odnos.

Unaprijed hvala na odgovoru.
Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za natalius, prema navedenom sigurno se ne radi o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ippo.girl, nemate razloga za brigu. Prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Januska050505

Poštovani doktore. Moje pitanje nije vezano za mogućnost trudnoće, ali Vi ste svakako stručna osoba i molila bi Vas za odgovor. Naime, menstruacija mi je dosla 14 dana ranije nego uobičajeno, nisam imala strasne bolove, ali je bila obilna s ugruscima. Moram naspomenti da imam i neku infekciju i ranicu na stidnim usnama i naručena sam drugi tjedan kod svog ginekologa, no međutim zanima me Vaše mišljenje. Dali postoji razlog za brigu sto je menstruacija tako uranjena ili je to normalan dio procesa i dešava se ? Hvala i LP.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, infekcija i ranica na stidnim usnama nisu povezani s nepravilnom menstruacijom. Pitanje je da li je menstruacija prije te bila prava menstruacija. Isto ako ne znam da li je postojala mogućnost trudnoće prije te uranjene menstruacije. Moguće je da se radi o hormonskom disbalansu koji je uzrokovao to krvarenje. No teško je točno reći bez nalaza.

Nemanime7

Takodjer sam zaboravila nadodat daa mi je prije 2 dana iscjedak bio obilan i vodenast bas kao za vrijeme ovulacije, da li je moguce da se cijeli ciklus oduzio i da je ovulacija dosla kasnije tako da i ce i mjesecnica kaniti?

Januska050505

Poštovani doktore, menstruacija prije te bila je normalna (trajala je 6 dana,obilna kao i obično) , ova menstruacija mi je dosla u vrijeme ovulacije, isto je bila obilna i trajala je 6 dana kao i prethodna. Mogućnost trudnoće je veoma mala, jer se štitim, a i mislim da je nemoguce posto je menstruacija nastupila iako je prerano. Imala sam i ciste na jajnicima pa je mozda to uzrok?
A sto se tiče ranice, dali je moguće da je to doslo zbog Candide koju sam često imala ili bi mogao biti neki drugi uzrok? Hvala i ispričavam se na dugom postu, ali zabrinuta sam, a trenutno ne mogu do svog ginekologa.