Da li je moguca trudnoca??

malenaa3456

Imala sam nezasticen odnos 13. 08 i nije doslo do ejakulacije. Ciklus mi traje od 30-35 dana. Uradila sam test 1.-2. kasnjenja menstruacije i bio je negativan. Ima 3 dana ujutru je mokraca tamnije boje nego uobicajno i ponekad imam sekret. Zanina me da li trebam opet raditi test i za koliko i da li postoji mogucnost trudnice kao i da li se gore navedeni simptomi mozda mogu javiti u PMS-u?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je tast bio negativan po izostanku menstruacije najvjerojatnije se ne radi o trudnoći. Pričekajte još dva do tri dana pa ukoliko menstruacija ne dođe ponovite test. promjena boje mokraće i sekret mogu upućivati na infekciju. Preporučam urinokulturu.

dj1212

Poštovani,

Inače imam neredovite menstruacije i nikad točno ne znam kad će doći iako se trudim voditi kalendar koji će mi barem malo pomoći pratiti cikluse. Par mjeseci dođe u osciliranju od par dana, ali ubrzo se opet poremeti. S dečkom imam zaštićene spolne odnose (prezervativ + prekinuti snošaj). Svaki put poslije odnosa provjerimo da li je prezervativ čitav i do sada je i bio.
Ovaj mjesec mi kasne 7 dana s time da imam izrazito bolne grudi no bol u trbuhu/jajnicima nije zastupljena kao i inače, gotovo je ni nema. Pijem duphaston vec 5 dana ali još nisu došle. Da li je moguća trudnoća? Ili su to znakovi predstojeće menstruacije?
Na svakom dosadašnjem pregledu rečeno mi je kako je sve u redu, ali menstruacija nikako da se stabilizira s obzirom na moje 23 godine.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dva do tri dana nakon što prestanete uzimati Duphaston nastupit će menstruacija.

natalius

Postovani,
Rekli ste mi da je trudnoca iskljucena jer 5 dana nakon zasticenog odnosa sam dobila menstruaciju uz trajanje od 5 dana. Ali vrag mi nije dao mira pa sam uradila test (10mlU/ml) nakon 21 dan od odnosa sa drugi jutarnji urin. Test je bio negativan. Da li je test pouzdan? Da li se sad mogu opustiti? Ja sam paranoidna sto se tice trudnoce pa sam odlucila da apstiniram neko vreme.
Hvala unaprijed! Sve najlepse!

Ivo Balenović, dr. med.

Test je pouzdan, nema razloga za brigu.

dj1212

Poštovani,

prije nekoliko dana pisala sam Vam u vezi s izostankom mjesecnice. Ciklusi su mi inace jako neredoviti i bolni, te mi ovaj mjesec kasni 11 dana.
Danas sam popila zadnju duphaston tabletu, ali jos nije dosla. Napominjem svaki odnos je zasticen ( prezervativ + prekinuti snosaj). Uvijek provjerimo prezervativ i do sada je bio citav.
Imam povremene bolove u jajnicima i bolne grudi te ledja. Mogu li se nadati da su to znakovi menstruacije ili?

MartinaJu

Poštovani, imam pcos i planiram trudnocu. Menstruacije su mi bile neredovne ali ginekolog mi je prepisao duphaston od 15.do 24. dana ciklusa i klomifen od 3 do 7 dana menstruacije i tako evo vec treci ciklus. Naime već 10 dana imam strasne bolove u lijevom pa desnom dijelu trbuha. Menstruacija bi trebala doci za 5 dana ali nikada mi ti bolovi nisu tako uranili da bih ih prepisala predmenstrualnim. Jel to ipak normalno? Jel moguca trudnoca iako nema nikakvih drugih simptoma?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za dj1212, menstruacija dolazi 2 do 3 dana nakon zadnje tablete, a nekada se to može produžiti i do tjedan dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za MartinaJu, prema navedenim simptomima teško je reći o čemu se točno radi bez pregleda, no ne djeluju kao znakovi trudnoće. Preporučam ginekološki i ultrazvučni pregled, te po potrebi urinokulturu.

tara22

Poštovani,
Decko i ja imali smo odnos za vrijeme menstruacije, bio je 4.dan. Nismo koristili zastitu i ejakulirao je i mene.
Inace mi je menstruacija redovna, ciklus traje 27/28 dana, menstruacija 5 dana. Da li postoji mogucnost trudnoce?

Dea365

Postovani
22.7 mi je bila zadnja mjesecnica 1.8 mi je pukla cista na jajniku imala sam jako krvarenje 8dana i jos nisam dobila menstruaciju nisam napravila kucni test za trudnoci niti sam isla ljecniku jer nemam zdrastvo. Siptome trudnoce nemam imam samo povremene bolove u ljevom doljnjem djelu trbuha koje se sire na leda. Jer bi to mogla biti trudnoci ili mi.kasni zbog neceg drugog. Hvala unaprijef

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana i šanse za trudnoćom su samo teoretske: ukoliko ovaj ciklus ovulacija nastupi ranije nego uobičajeno.

Fanny

Postovani!

Zadnju menstruaciju sam imala 23.-28.8, imala sam odnos sa prekinutim snošajem 6.9(taj dan mi je bila ovulacija). Menstruaciju trebam dobiti za 8 dana, međutim danas su mi se javili jaki grcevi u stomaku praceni krvarenjem kao kod menstruacije, ali svjetlije krvi pa malo i smeckaste, i traju cijeli dan. Postoji li mogucnost od trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da učinite test na trudnoću obzirom da ste imali odnos. Prema simptomima koje navodite najvjerojatnije je menstruacija uranila, ali moguće je i implantacijsko krvarenje i bol. U pravilu implantacijsko krvarenje je puno slabije od menstruacijskog.

Rafy

Postovani,
Imam redovitu menstruaciju. Zadnja menstruacija mi je bila 12.08.te sam trebala dobiti 8.9. menstruaciju koja se nije pojavila. Kasni mi 6 dana. Zanima me jel postoji ikakva mogucnost da mi kasni radi infuzije koju sam primila za pretjeranu kolicinu alkohola 20.8. Te sam nakon toga bila bolesna 5 dana pod temperaturom od 24.8.-28.8. Imala sam spolne odnose sa deckom za vrijeme plodnih dana sa zastitom(kondomom od 20.08.-26.08.)a kada nisu bili plodni dani smo bez kondoma ali prekinuti snosaj. Nisam radila test jer me strah. Postoji li mogucnost trudnoce? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste imali odnose, a menstruacija kasni uvijek treba pomisliti na trudnoću. preporučam da učinite test.

neso89

Postovani doktore,
imao sam odnos sa djevojkom prvi ili drugi dan ciklusa. Krv je bila vidljiva.
Ja sam bio u alkoholisanom stanju te s toga ne znam da li sam svrsio.
Ako jesam, kakve su sanse za trudnocu?

PS
To je bilo 16.09.

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana tako da su šanse za trudnoću samo teoretske (gotovo ravne nuli)

Lanicaaaaaaaaaaaaa

Pozdrav,ja sam menstruaciju imala 1.9 do 7.9 a 11.9 sam imala odnos bez kondoma prvi put mi je momak svršio po stomaku i bilo mi je cak malo i na vagini i odma nakon toga smo nastavili tada je on bio u transu i svršio mi je tocno dole di je otvor vagine i guza,jeli moguće da sam zatrudnila brisala sam to robom i gaćicama cak koje sam iza obukla a sada imam nekako nadut stomak i nabujale grudi stvarno sam u neizvjesnosti jos rano za test pa da bar cujem vas odg. Hvala unaprijed.