Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Pcelica123

Dobar dan,
30.8.sam imala 3 puta odnos,taj treci put nam je pukao kondom,momak nije svršio u mene,bojali smo se predsjemene tečnosti pa sam u roku sat vremena popila Ellaone tabletu.Zadnju menstruaciju sam imala 14.8.,i neredovne su,24,25,26.Da li se trebam bojati trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Nije ni bilo ejakulacije.

Pcelica123

Hvala , izvinjavam se ako sam dosadna ali samo jos jedno pitanje . Momak nije urinirao nakon 2 puta , pa da li postoji sansa da su ostali tragovi sperme u tecnosti koji bih doveli do trudnoce ? Hvala jos jednom.

bobmarley1950

Postovani, dakle zadnja mjesecnica je bila 15.7 a jedini odnos do sada je bio 25.8. i to je puknuo kondom no nije svrsio u mene.. no kako sam vec rekla, mjesecnice nikako nema, brine me zuckasti iscjedak na papiru, znaci na gacicama je skroz suh bijeli no na papiru se vidi zuckasto a citala sam o neekom suncanom iscjetku u trudnoci pa me brine. kad mogu napraviti test (ako ga moram praviti uopce) i dal je moguce biti plodan na tako preskocen ciklus (pretpostavljam da je ovulacija bila, inace bi mi ginekolog rekao da je nije bilo a on je rekao da je vjerojatno zakasnila zbog stresa te da ce doci). doktore, jel moguce vidjeti ista sumnjivo tj oplodnju 5 dana od odnosa sa pregledom i ultrazvukom?

Jelena Jeca

Postovani, poslednju menstruaciju sam imala 13.08. i trajala je 6 dana, nocas sam imala odnose i partner je svrsio u mene, jutros sam dobila, da li postoji mogucnost trudnoce, i da li je potrebno popiti tabletu za dan posle?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jelene ne treba pilula za dan poslije ako ste pred menstruaciju i ciklus vam je redovit.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pcelica šansa za trudnoćom je minimalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bob marley nije moguće nakon 5 dana. Nakon 15 dana je moguće.

bobmarley1950

15 dana od odnosa, napravila sam pregnancy test (obicni) pise da moze bilo kada i negativan je, ni naznaka drugoj crti. mogu li biti mirna? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

Jaina

Poštovani,
prije svega menstruacije mi nisu redovite, zadnji put sam imala spolni odnos 13.8. s kondomom, kondom nije pukao, po nekom prosjecnom ciklusu taj dan mi je bio dan prije ovulacije. 32. dan ciklusa dobila sam smedi iscjedak koji je trajao tjedan dana, bio je jako oskudan, otprilike kao zadnji dani menstruacije, dnevni ulozak mi je bio dovoljan, no prvi dan mi je bio nesto slabiji, do 4. dana malo jaci i onda opet slabiji, otprilike kakve su mi inace i menstruacije. Nisam imala nikakve simptome pmsa, radila sam test 39. dan ciklusa i bio je negativan, ponovno sam radila test 45. dan ciklusa i bio je negativan, dan kasnije grudi su mi postale osjetljive i bolne. Danas mi je 51. dan, jos uvijek me grudi bole. Nisam u mogucnosti otic doktoru prije petka. Imam li razloga za paniku? Je li moguce da su se hormoni poremetili od stresa, slabog spavanja i losih zivotnih navika? Prosle godine na pregledu receno mi je da imam ciste na lijevom jajniku, ali da to ne moraju nuzno bit policisticni jajnici, nisu me poslali na vadenje hormona.
Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzroci koje ste naveli su mogući. Mora se isključiti cista, pcos i sl. Obratite se na pregled.

Jaina

Hvala vam, je li moguce da su testovi pokazali krivi rezultat?

sarasara123

Dobar dan!
Ovako, decko i ja inace vec 8 mjeseci koristimo metodu prekinutog snosaja,on kaze da je siguran da ne mogu ostat trudna jer ejakulira izvan mene,inace mi kasni menstruacija par dana a ponekad dode i prije planiranog,ovaj put je kasnila 5 dana i nije uopce obilna kao inace,bolove inace imam jako velike a ovaj put skroz malo,menstruacija je skroz smeđe boje, prije godinu dana sam imala povecu cistu na jajniku gustog sadrzaja. Da li je moguca trudnoca ili je je mozda nesto sa jajnicima i slicno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sara vjerovatno se ne radi o trudnoći. Moguće da opet imate cistu na jajniku. Sugeriram pregled.

MikicV123

Postovani!
Prije 5 dana sam trebala dobit ali nisam. Bila sam trudna u 3mj 7 tjedana i imala spontani. Sada mi se ponavljaju isti simptomi i poprilicno sam sigurna ali..uglavnom radila sam test prije 4 dana bio negativan. Mozda sam prerano napravila test? Ali ja i dalje ne dobivam mjesecnicu a imala sam prijasnje redovne. Sto se dogada? Da li da napravim ponovo test ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ponoviti test na trudnoću no prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Mimi990

Poštovanje.. Pisem ovdje jer sam vidjela da ste zaista stručni i hitno mi treba odgovor.. Naime grudi su mi natekle i bas me bole a menstruaciju trebam dobiti tek za deset dana s tim da mi je ovaj mjesec i prosli bili užasno stresni ali razlog zasto pisem ovdje je taj sto sam dan nakon zadnje menstruacije imala nezaštićeni odnos mada sam imala jaku upalu tako da je bio veoma bolan i isto tako ejakulacija je obavljena vani.. Sve u svemu na osnovu svega toga zelim da pitam postoji li mogućnost da sam trudna? Zaista hitno potreban odgovor..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kako bih znao da li se radi o trudnoći. Još treba 10 dana da dobijete menstruaciju, stoga pričekajte prvo da vidite da li ćete dobiti istu.