Da li sam trudna?

smotana4

Pre mjesec dana decko i ja smo imali peting.Svrsio mi je po preponama i nastavili smo se maziti.Mislim da sperma nikako nije mogla doci do rodnice.Medjutim meni menstruacija kasni 24 dana.Do sada nismo imali sex,nevina sam.Da li je moguce da ssam nekako mogla ostati trudna,i da li moguce da zbog stresa menstruacija moze toliko da kasni ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

M1990

Poštovanje, imam nedoumicu u vezi svojega menstrualnog ciklusa i strah me da li je mozda posrijedi trudnoća. Naime, ciklusi su mi redoviti i dolaze svakih 26-28 dana. prošli mjesec sam imala spolni odnos sa dečkom ali bez zaštite i on tvrdi da nije bio ni blizu svršavanja, meni je mjesecnica došla 2 dana ranije nego inače (nakon 24 dana). Inače imam jake bolove tijekom menstrualnog ciklusa te sam ih i sada normalno imala, ali mi se menstruacija nije činila kao uobičajena, bila je svjetlija i nije je bilo baš puno, danas mi je četvrti dan i završila mi je (kao i inače). Prvo sam to pripisala promijeni klime, jer studiram na moru ali opet me brine.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

Sandra123

Postovani, 11 dana sam imala brzassticen odnos sa deckom gde nije doslo do ejakulacije u mene.5 i 6 dan poslije sam na gacicama primetila da imam ovulaciju,po sekretu.Da li sam trudna?Da li je moguce da sam imala ovulaciju a da se zacesce desilo 5 dana ranije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

p0609

Postovani, posljednju menstruaciju sam imala 06.02..Oko 17.2 sam imala ne zasticeni odnos sa deckom ali nije svrsio u mene..09.03 sam u popodnevnim satima napravila test clearblue) i bio je negativan, tj.pojavila se samo jedna plava crtica, jutros sam ponovila clearblue test sa prvim jutarnjim urinom i takodjer je bio negativan.Zanima me je li bih trebala opet ponoviti test ali neke druge marke i koliko su se ovi pokazali pouzdani?..inace mi ciklus traje oko 30 dana.Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pouzdani su. Ne radi se o trudnoći.

mirma987

Poštovani, zanima me je li moguća trudnoća ukoliko smo dečko i ja imali nezaštićen spolni odnos, no ako dečko uopće nije svršio? Dakle, moguće je da je to čak i bilo za vrijeme sredine ciklusa, odnosno za vrijeme plodnih dana, ali dečko uopće nije svršio. Zaboravila sam upisati dan posljednje mjesečnice pa sam sad u panici jer ne znam kasni li mi.
Unaprijed hvala

mirma987

Oprostite na 2.postu, ali zaboravila sam napisati da osjecam neke od simptoma pms-a, dakle bol u grudima, ponekad grcevi u trbuhu. Dakle imali smo spolni odnos mozda za vrijeme plodnih dana, no uopce nije bilo ejakulacije i decko vec dugo vremena nije ejakulirao uopce pa nema ni mogucnosti "ostanka" spermija u njegovu spolnom organu.. Imam 18 godina i definitivno se nadam umirujucem odgovoru.. Hvala!

matejika1512

postovani..
posljednu medstruaciju sam dobila 8.2.2015..ciklus mi traje 30, 31 dan.isucu menstruaciju sam trebala dobiti prije 2 dana (11.03). spolni odnos sa deckom imala sam 28.02 u noc..koristili smo metodu prekinutog snosaja (bez zastite) nije svrsio u mene. međutim..odmah nakon toga smo ponovili spolni odnos.. isto tak dva dana prije toga sam primjetila smeđi iscjedak koji je trajao 2 dana.. dali je moguce da sam trudna? i da li mohu ocekivati menstruaciju normalno kao i inace unatoc smeđem iscjetku? hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirma ne radi se o trudnoći jer imate menstruacije. Ne vidim problem kod vas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Matejika prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

matejika1512

postovani, niste mi odgovorili na sva pitanja.. da li m,ohu ocekivati mjesecnicu normalno bez obzira na smeđi iscjedak koji se pojavio?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U očekivano vrijeme.

Postovanje,

zanima me sljedece, menstruacija mi kasni nekih 2,3 dana. Prosli mjesec sam dobila 8. na 9. nekada oko ponoci, inace racunam iducu sljedeci mjesec isti datum (+/- 3 dana), do sad su mi sve bile redovne ovom racunicom. Mada mi ova sada kasni, ne znam zasto. Trudna nisam. Jedino sto sam primjetila od 9. (ovog mjeseca) da mi se prilikom mokrenja, kada se obrisem na maramici vidi neka svijetlo roze krv, kao tackasto, isprva sam mislila da sam se ogrebala mozda prilikom brisanja, ali nemam nikakvo peckanje, i evo do danas traje to, ne bas svaki put kada mokrim ali vecinom imam taj neki mali krvavi trag. Kod ginekologa sam juce bila, ali obicnim pregledom mi je rekla da je sve uredu. Molila bi Vas za Vase misljenje. LP

ivancica123

Postovani, znaci, bila sam kod ginekologa i napravio je papa test. Pregledao mi je grudi i opipom jajnike. Zanima me, moze li on primijetiti pregledom bez ultrazvuka da li sam trudna ili ne? Napisali ste mi da nisam trudna, ako se sjecate, ali hvala me velika panika i tesko mi je cekati jos 10 dana da vidim da li ce doci mjesecnica ili ne. Isto tako, zanima me da li sam prerano napravila testove za trudnocu ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nizama Sarajevo, ne vidim problem kod vas. Ciklus je sklon oscilacijama neki put manjim neki put većim. Ovo krvarenje koje imate je predznak nadolazeće menstruacije koja će nastupiti kroz koji dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivancica ne može se napipati trudnoća ako još nije ni vrijeme za menstruaciju. Prvo vam mora kasniti menstruacija, tada se napravi test i ide se tim redom.
Ne trčite pred rudo.

Puno Vam hvala na odgovoru, zabrinule su me bile te krvave mrljice, imala sam zelju ipak cuti Vase cijenjeno misljenje.
Samo jos jedno pitanje, da li je uredu nemati sluzi skoro pa nikako pred menstruaciju, ako je bude, jako je oskudna i vodenkasta/providna?

Veliki pozdrav iz Sarajeva!

Nazad
1 ... 70 71 72 73 74 75 ... 99
Naprijed