Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da šansa postoji, tim više što vam je ciklus neredovit.

dza108

Kritican odnos smo imali 17.11 danas (1.12.) smo uradili test(koji otkriva od 25mU/m) koji je bio negativan.Da li je ovo bilo prerano za uraditi,morali smo to uciniti jer nas je bilo strah jer nema posebnih simptoma za dobijanje menstruacije koja bi najdalje trebala biti 5.12.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano ste napravili test. Svakako ga ponovite 5.12. ako ne dobijete menstruaciju.

dza108

Da li se uvijek moraju pojaviljivati predmenstrualni simptomi ? I nakon koliko dana se javljaju barem mali simptomi trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne moraju se uvijek javiti pms simptomi.
Prvi nespecifični znaci trudnoće počinju uglavno najranije izostankom menstruacije.

andjela94

Menstruacija mi kasni 5 dana.. Zadnji put sam imala 31.10, i trebala sam dobiti 28.11. Danas sam bila kod ginekologa, i rekla mi je da imam upalu jajnika.. Koliko najviše može da kasni menstruacija ako je upala u pitanju? Pošto meni kasni 5 dana. Imala sam odnose, ali sam sigurna da je sve bilo u redu, i imam sve znakove da ću dobiti, ali nikako da dobijem. Molim vas pomozite mi ?

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, bez obzira na upalu jajnika savjetuje da napravite test n trudnoću.
Može kasniti do 10 dana.

dza108

E ovako djevojka mi je trebala dobiti menstruaciju danas(28 dan ciklusa) prije 3-4 dana smo radili test koji je bio negativan.Izasle su joj bubuljice i ima povremene bolove u jajnicima(to na trenutke joj dodje nekad vise uzastponih). Kada da uradimo test i da li je moguce da je trudna ?Zahvaljujem unaprijed.

odg123

Trebala sam dobiti menstruaciju danas(28 dan ciklusa) prije 3-4 dana smo radili test(14 dana nakon kriticnog odnosa) koji je bio negativan.Izasle su mi bubuljice i imam povremene bolove u jajnicima(to na trenutke mi dodje,nekad vise uzastponih). Kada da uradim test i da li je moguce da sam trudna ?Zahvaljujem unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani dza, test ste napravili prerano.
Ponovite isti sutra, prekosutra bit će vjerodostojan.

odg123

Ovako,trebala sam dobiti juce,danas sam uradila test koji otkriva 25 mIU/ml(nisam ja jutarnjim urinom) koji je pokazao negativno.Koliko je to tacno i sta dalje raditi ?Zahvaljujem unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Pričekajte da vam nastupi menstruacija za koji dan.

pecicka

Da li devojke sa policisticnim jajnicima mogu teze da zatrudne, za razliku od devojaka koje imaju zdrave jajnike? happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konstatacija je točna. Ciklusi su kod pcosa uglavnom anovulacijski.

M&M834

Pozdrav,

Imam vec 10-ak dana simptome PMS-a(bol u donjem dijelu stomaka,kao da cu svaki tren dobiti,bol u grudima,u leđima)
trebala sam dobiti 07.12.2012. ali nisam nego sam par dana prije toga primjetila oskudni svijetlo roza iscjedak,koji je trajao 1-3 dana,i pojavi se jednom u danu,u prvi tren sam mislila da sam dobila,jer sam imala i jake bolove u stomaku,ali ipak nisam,zanima me da li je moguce vec sada uraditi test na trudnocu ili trebam pricekati?

hvala unaprijed
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test možete svakako napraviti. Bit će vjerodostojan sada.

dza108

Djevojka mi je trebala dobiti 5. ali nije ,radili smo test 6. ali ne sa jutarnjim urinom pokazao je negativno.Danas je 10 jos nije dobila,zadnjih 2-3 dana ima sodjetljive grudi odnosno osjeca napetost.Sta uraditi dalje i da li je potrebno ponoviti test ? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ponavljati test. Neka pričeka još koji dan da dođe menstruacija.
Ako ista ne nastupi nek se javi na pregled i uzv.

ninica555222

poštovanje, imam jedno pitanje, možda nema smisla, ali sam jako mlada i neiskusna pa sam u strahu. ovako nevina sam, dečka sam samo ručno zadovoljavala, i on je mene, to smo radili 23. a 26. mi je plodni dan, svršio je na stranu, i nešto sperme mu je vjerovatno ostalo na ruci, te me onda dirao tamo dolje, nikad mi nije prstenjačio, samo me je dirao, bez ikakva ulaska u rodnicu. da li je moguće da smo prstima prenijeli spermu, te da sam trudna? kasni mi jedan dan, hvala unaprijed.

doubleaa

Poštovani doktore,

situacija je ovakva. Dan prije očekivane menstruacije, dečko i ja smo probali bez kondoma. Moje menstruacije su bile: 19.8. pa 14.9. pa 09.10 pa 05.11. i zadnja 29.11...Nesiguran odnos je bio 28.11. uvečer. Imam li razloga za brigu jer je došlo do preuranjene ejakulacije i nešto je spermija ostalo u meni i na vagini pošto sam dobila u očekivano vrijeme menstruaciju (ciklus varira 25/26/27 dana) ovisi kako kada. Još uz to što su mi neplodni dani tada (ako dobro kužim stvari) ako sam u krivu ispravite me.

Hvala unaprijed, Snježana

Nazad
1 ... 25 26 27 28 29 30 ... 99
Naprijed