Da li sam trudna?

pecicka

Imam neredovnu menestruaciju..Ali poslednje 3 su mi bile, da kazem redovne, i sad ova cetvrta mi je, da kazem, kasnila par dana.. E,sad.. boleo me je stomak, jajnici, ali je bilo onako braonkasto-crno + krv.. Mene zanima da li sam mozda trudna?? Ne zelim to..Imam tek 20 godina.. Jako mi je slaba menestruacija, ako je to to, i tamno-braon je..sa malo krvi.. Da li to moze da bude trudnoca?..Inace imam velike jajnike, sto mozda utice na neredovnnu menstruaciju..

Lilly567

Hvala puno. Zanima me još samo kako se nabavlja ta postkoitalna kontracepcija? Da li to ide na recept ( ako da kome se treba obratiti - ginekologu ili? ) i u kojem se roku nakon spolnog odnosa mora popiti?

shikykupe

Hvala puno na odgovoru happy Međutim, primjetila sam večeras tragove krvi uz smeđi iscjedak, i znam da sam dosadna, ali hvata me panika i vidim da to isto mogu biti znaci trudnoće? Mada sam uradila dvatesta za trudnoću koja su bila negativna? Hvala puno još jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana pecicka, ne radi se obtrudnoći.
Moglo bibse raditi o upali, cisti na jajniku, endometriozi.
Svakako savjetujem uzv u dogledno vrijeme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Lilly, kod svog liječnika se javite da vam napiše recept.
Kupuje se svakako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne radi se o trudnoći.

pecicka

Hvala Vam, puno! happy

korisnica222

Postovani, prvi put sam na ovakvom forumu. Imam jedno pitanje, tacnije vise njih, vezanih za istu temu. Ovako..... Menga mi je svakih 28 do 32 dana... Posljednju mengu sam imala18. oktobra i trebala sam ako je 28 dana, da dobijem 14. novembra. Udana sam, medjutim polni odnos nisam imala oko mjesec dana zbog odsustva muza. 5. novembra smo imali odnos i on je svrsio u mene. Sutradan mi se odmah pojavio smedji iscjedak, koji je trajao oko 6 dana, ali ne intenzivno, nego povremeno i po malo, vec 4,5,6 dan samo sluz i tackice smedje, cak zanemarivo. Isla sam i na put, malo sam bila i pod stresom zbog posla. Kasnije sam imala laksa peckanja, kao prehladica mala. U medjuvremenu nisam dobila. Test za trudnocu bejbi rapid uradila sam prije 8 sada, bio je negativan, takodje i prije 3 dana, opet negativan, cista jedna crta. Mada nije bio jutarnji urin, vec oko 12h, piskila sam do tada mozda 3 puta.... Dalje, nemam neke simptome, grudi su me pocele boljeti, ali kao i kad trebam dobiti, nemam muku, temperatura jutarnja oko 36,5 stepeni Celzijusa, stomak normalan... Sada mi vec kasni ako je ciklus od 28 dana, 13 dana. Nisam jos isla ginekologu, jer sve nekako ocekujem da dobijem.
Da li je moguce da sam trudna ili se nesto poremetilo? Da li je moguce da test dva puta pogrijesi iako kazu da otktiva najnizi nivo HCG-a? Ne znam ni sama kako pitanje da postavim.... happy Ako moze neki odgovor brzi, bila bih Vam mnogo zahvalna.

malaalenova1

Poštovani... Zadnju mensturaciju sam imala 1.11.,i sinoć sam,25.11. imala spolni odnos s dečkom,nismo koristili zaštitu,svršio je po meni,s tim da ga je prije nego je došlo do toga naglo izvadio iz moje vagine,pa ne znam,postoji li mogućnost da sam trudna?

marija551

Postovani,
Do 6mjeseca ove godine menstrualni ciklusi su mi trajali 29. Dana te nakon 6mj.poceli su trajati oko 30-32 dana. Posljednja menstruacija dosla je 34.dan odnosno 23.10. Danas mi je stoga 35.dan ciklusa i jos je nisam dobila s time da sam imala 2 puta spolni odnos s kondomom. Cini mi se da imam uobicajene se prije menstracije ali me svejedno strah da li postoji mogucnost da sam trudna? Koliko jos da procekam pa da napravim test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, korisnica nikako se ne radi o trudnoći. Oba testa su negativna, stoga s obzirom na kašnjenje od 2 tjedna svakako savjetujem uzv pregled da se ustvrdi koji je uzrok oligomenoreje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana malaalenova, neće doći do trudnoće. Neplodni dani i bez ejakulacije u rodnici šanse nisu nikakve.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana marija, s obzirom na ciklus od 35 dana sutra već možete napraviti test na trudnoću. Mislim da se ne radi o istoj jer su vam odnosi bili sa zaštitom.

korisnica222

A da li mozda neka odredjena upala jajnika ili infekcija moze da smanji efekat testa za trudnocu? Hvala na odgovoru. Lijep pozdrav

HallMiksa

Postovani,
Imao sam odnos sa devojkom (koristio sam kondom) i svrsio u kondomu(nije bio pocepan, zatim sam mokrio i obrisao penis toalet papirom).
Pola sata nakon toga doslo je do dodirivanja polnih organa(vise puta), ali bez ulazenja u vaginu(nije doslo do nove ejakulacije, samo je curila ona providna sluz), da li je moguce da je ostala u drugom stanju s obzirom da su joj bili plodni dani.
Mislim da su sanse za tako nesto premale, ali ipak imam neki strah.
Unapred, hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana korisnica, ne može.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, šanse su male gotovo nikakve.

dza108

Ovako,ne znam tacno da li je postavilo moje proslo pitanje pa bih da ponovim. Ja i djevojka smo ima sexualni odnos 17.11 zadnju menstruaciju je dobila 7.11.Menstruacij prije nje je trajala je 25 dana a jedna prije nje je trajala 28 dana. Prilikom odnosa kondom je pukao ali neki 1.5-2 cm od vrha kad dnu.To je bila mala tackica koja je izgledala kao probusena iglom,primijetili smo je kada smo nakon odnosa u kondom nasuli vode. Kada sam trebao svrsiti ili prilikom svrsavanja(nisam siguran) sam izvadio iz nje,nakon toga(po prvi put ne znam ni ja zasto) se zezali i lezali a ja nisam skinuo kondom tek nakon nekih 5 min sam otisao da provjerim i dogodilo se to sto se dogodilo.E sada kada bi ona trebala dobiti jer nema jos nikakvih simptoma prije da treba odbiti osim sto joj je izaslo par bubuljica kao i uvijek prije mada ovaj put nekoliko bubuljica a do sada samo 1.Kada treba napraviti test za trudnocu i imam li velikog razloga da se brinem ? Hvala vam u naprijed i nadam se na skorasnjem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani ako je došlo do ejakulacije u kondomu a isti je bio oštećen je ste nakon toga opet imali odnos, svakako da šansa postoji.
Test na teudnoću savjetujem u vrijeme očekivane menstruacije, dakle ovih dana.

zmaj11

molim vas pomoc,,, zadnju menstruaciju sam imala 17.11.2012,,,a kriticni odnos 24.11,2012 ,,, posto imam ne redovite cikluse zanima me dali je moguca trudnoca ,,, imali smo odnos bez zastite te je svrsio dva puta te veceri u mene ,,,, hvala

Nazad
1 ... 24 25 26 27 28 29 ... 99
Naprijed