dali je moguca trudnoca??

znatiželjna mala

Poštovani,
pijem logest već godinu dana i prvi puta mi se dogodilo da sam zaboravila popiti 6. tabletu po redu( nedjelja, 8.12)a spolni odnos sam imala u četvrtak 5.12 kada je dečko ejakulirao u mene. Kada sam primjetila da sam zaboravila popiti tabletu u nedjelju, u ponedjeljak sam odmah popila dvije odjednom i nastavila normalno piti. Nakon par dana počela sam lagano krvariti i to je trajalo tjedana dana, zatim tri dana nista i nakon toga opet krvarenje, ali nešto manjeg intenziteta nego uobičajena menstruacija, koju trebam dobiti u četvrtak. Znam da je propuštena tableta vjerovatno posljedica tog krvarenja, ali me zabrinjava jako velika nadutost koju osijecam, i nikada je u tolikoj mjeri nisam osijecala. Strah me sto nemogu razlučiti da li je krvarenje prije tijedan dana bila uranjena menstruacija ili probojno krvarenje, pa me strah u koliko u četvrtak ne dobijem menstruaciju da sam trudna. Molim vas postoje li velike sanse ? jako sam uplasena.

Naime danas dva dana prije menstruacije napravila sam test koristeći clear blue. U prvih deset minuta bila je jedna crtica, nakon dva sata ponovno sam pogledala i uvidila jako jako blijedu crtu, prakticki nevidljivu, ali eto ja sam je nekako uvidjela. Pa je moje drugo pitanje usmjereno na valjanost ovoga testa , jer mi je u prvih deset minuta kolko se i preporucava bio negativan? HVALA PUNO

znatiželjna mala

nisam se dobro izrazila u prvih deset minuta bila je jedna plava crtica , a nakon dva sata jos jedna jako jako blieda kako sam vec navela u proloj poruci...oprostite ako niste shvatili, jako sam rastresena

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čemu test. Još vam nije vrijeme menstruacije tako da je test nepouzdan.
Mislim da se ne radi o trudnoći.

znatiželjna mala

Hvala vam na brzom odgovoru. A test sam radila misleći da ako je proslo oko tri tijedna kada sam zaboravila popit i kako bi tada jedino mogla zatrudniti, da ce se to pokazati sad jer je proslo dosta vremena. Isto tako dijelim misljenje da trudna nisam, ali me taj napuhnuti trbuh i umor jako uznemirio pa sam eto htijela potraziti vasu pomoc, jer dosta se toga moralo poklopit da bi se dogodilo s obzirom da smo odnos imali 3 dana prije zaboravljene pilule.

manuela18

Postovanje!
nalazim se u velikoj dilemi i trebam vase misljenje...imam neredovit menstrualni ciklus i ne mogu sa sigurnoscu reci kada trebam dobiti, ali otprilike je to svakih 38 dana, a dosta cesto zna biti i vise...zadnji put sam dobila 24.11., a plodni dani su mi poceli oko 16.12. Imala sam odnos sa deckom 22.12. ujutro...prvi put je ejakulirao van mene, koristili smo kondom, on je obrisao maramicom svoj spolni organ nakon svega...onda smo ponovili cim opet koristeci kondom, ali je ejakulirao u meni, a kasnije je provjeravao i nije pukao kondom...citav dan 21.12. nisam imala bijeli iscjedak tipican za plodne dane, kao ni 22., tek sam jucer imala neki iscjedak bjelkasto-proziran...tako da ne znam jesu li mi zavrsili plodni dani ili sto je to bilo?! zanima me jesam li trudna, ali da napomenem da ne pijem nikakve tablete. hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Manuela ne znam da li ste trudna! Po opisanom se ne bi trebalo raditi o trudnoći.
Ciklus na 38 dana i više nije ovulacijski već vjerovatno anovulacijski stoga metoda računanja plodnih dana kod vas nema smisla.

mujo_kuje

Vec sam se javljao sa pitanjem i kazali ste da postoji mogućnost trudnoće, jer smo imali nezaštićen odnos, evo prošlo je 10 dana od odnosa i djevojka osjeća probadanja u donjem djelu stomaka, nervozna je, primjetila je smeđkasti iscjedak i iskaću joj bubuljice. Ona kaže da je to uvijek tako kada treba da dobije. Nema mučninu, temperatura 36.5, ne osjeća umor, čak je hiperaktivna. Sutra je 28. dan od početka ciklusa i očekujemo menustraciju. Međutim, šta ako ne bude? Koliko da čekamo da uradimo test? I da li da brinemo ako je ne bude za koji dan?

Pored toga zanima me kako antibiotici utiču na plodnost žene i da li "vlažnost" vagine utiče na preživljavanje spermatozoida?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ne dođe do petka napravite test.

motorcek

Imala sam oralne odnose sa svojim partnerom
On je svrsio i palo mu je na ruke malo i oprao je ruke i obrisao
Poslje toga zadovoljavao me prstom da li je moguce da je sperma ostala na ruci iako je.oprao i da li je moguce da je prenio u vaginu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće. Educirajte se.

komarac98

mensturaciju sam imala 19.12.13 a sa deckom sam mala odnose 31.12.13 bez zastite al on bi svrsio van mene par puta smo tako al prije toga je on se ocitiso potpuno obrisao i svaki put bi maka kad bi osjetio i tek nda svrsio?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je neadekvatna. Nakon svakog odnosa u spolovilu muškarca ostane neki put dovoljno ejakulata i sperme dovoljno za oplodnju.
Stoga savjetujem adekvatniji način zaštite.

Buhtlica

Poštovani,

imam jedno pitanje. Menstruacije su mi bile: 28.10., 24.11., 14.12. Unazad 3 dana osjetim lagani pritisak u stomaku. Iscjedak mi je proziran i rastezljiv. Pretpostavljam da je riječ o ovulaciji. Jučer sam imala spolni odnos s mužem. Jutros mi je iscjedak bio jako gust. Označava li ovakav iscjedak kraj plodnih dana, tj. kraj ovulacije ili i sperma utječe na izgled vaginalnog iscjetka? Hvala Vam na odgovorima.
LP

Tonikca9balonkica

Postovani , menstruaciju sam imala 12.12.2013 a odnose bez zastite s momkom sam imala 31.12-stog..... On tvrdi da nije svrsia uopce a pogotovo ne u mene al me ipak zanima moze li se dogodit da nije osjetia i u tom slucaju jesam li ja bila u plodnim danima ili ne ??? Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Buhtlica, sperma utječe svakako na karakter iscjetka. U vrijeme ovulacije ona je prozirna, žitka i najrastezljivija. Nakon toga je bjelkastija, oskudnija i neda se više rastegnuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tonkica, plodni dani i u tome da li ste bili u plodnim danima, ovise o tome da li su vam ciklusi redoviti. Ako nije bilo ejakulacije, nećete ni zatrudnjeti.

Tonikca9balonkica

Da vidim izostavila sam to ciklus mi je vise manje tocan 28 dana zna oonekad varirati od 27-31 al rjetko kad ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije nećete niti ostati trudna.

Mate11

Poštovani Doktore

Mojoj djevojci je ciklus redovit i menestruacija traje u prosjeku oko 5 dana (plus minus 1 dan ,ali u pravilu 5). Početak zadnjeg ciklusa je bio 27.12 s tim da je 28. počelo jače krvarenje. Imali smo nežaštićeni odnos 31.12 ( još je uvijek krvarila) i svršio sam u nju. Također imali smo odnos rano ujutro 01.01. , također je bilo krvi ali puno manje i isto sam svršio u nju. Zanima nas kolika je mogućnost za trudnoću s obzirom na navedeno?. Cura mi ima 33 godine i jako uredne redovite cikluse (iznimka je ljeto pokenad kada se kupa u hladnom moru. Meni je dijagnosticirana varikokela na lijevom testisu prije par mjeseci (to planiram svakako rješiti) kao dodatna informacija iako vama nebitno. Poprilično smo educirani što se tiče svega i odgovorni i mislim da smo izabrali najmanje opasno razdoblje za seks bez zaštite (mogućnost i iznimke postoje) ali zanima nas vaše stručno mišljenje. Dakle kolika je šansa za trudnoću ? Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je samo teoretska. Ne brinite. Bili su neplodni dani.