dali je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u svoju konstataciju, neće doći do trudnoće. Dakle nije bilo ejakulacije, a i predejakulata nije bilo.

lozic

Pozdrav doktore, ako budete imali vremena da mi odgovorite.
Ovako, imali smo ja i cura spolne odnose 3 puta na dan, ali bez zastite, nisam ni jednom ejakulirao u nju, vec samo jednom po njoj, nije doslo do vagine.
Zanima me da li je moguce da je ostala trudna ima i plodne dane..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je trudnoća, no ta mogućnost nije velika. Ista postoji kod opetovanih odnosa jer u spolovilu muškarva ostane neki put dovoljno spermija dovoljnih neki put za ovulaciju.

MijaMalina

Poštovani,
zanima me da li znate ili ste čuli ili pročitali nekog ko je zatrudnio bez spolnog odnosa, tj. preko ruku, prsta i sl?
Naima, s dečkom upražnjvam peting i on nikad nije ejakulirao blizu mog spolnog organa, nego na stomak ali poslije toga se više ne diramo. Mene zanima da li postoji mogućnost ako na njegovim prstima ima predejakulacijske tečnosti ili osušene sperme - da li mogu zatrudniti? Ili nakon njegove ejakulacije nakon što sam obrisala tu spermu maramicama da sam sebe dotakla ili kada se brišem prilikom male nužde?
Da napomenem, da nikad nije bilo prolaska prsta kroz vaginalni otvor i nevina sam.
Čitala sam neke prijašnje postove i vidjela da su vaše kolegice nekad davale odgovore da je i petingom moguće zatrudniti ako sperma dođe do rodnice.

I prije 4 dana sam dobila menstruaciju koja je znatno manje obilna, i danas je već prestala. Da li ima i najmanja mogućnost da sam ostala trudna prenosom sperme prstima? Kolika je i trebam li raditi testove?

MijaMalina

Znam da sam dosadna, ali sam još da napomenem da je 'menstruacija' došla 2 dana prije i da je oskudna. Da li je moguće da je to krvarenje u trudnoći? Trebam li raditi test, ne bih voljela da saznam u 4-5 mjesecu a da prije ne primjetim simptome trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umišljajte si. Prema opisanom neće doći do trudnoće.

MijaMalina

Poštovani,
s dečkom prakticiram peting bez seksualnih odnosa, nevina sam. Zadnji peting je bio 2.6. Da li je moguće da prije ejakulacije na njegovim prstima ima predsjemene tekućine i da meni to preko prsta prenese u rodnicu (prst ne ulazi vaginalni otvor, u pitanju je milovanje)? Da li sam ja sebi sama mogla unijeti spermu nakon što on ejakulira na stomak a ja se obrišem vlažnim maramicama, i kasnije kada se brišem ili dodirujem poslije male nužde. Da li na mojim rukama može biti zaostale sperme koja će dovesti do trudnoće?

Ovaj mjesec sam menstruaciju dobila 2 dana prije (9.6. i trajala do 13.6.). Bila je čudnija nego inače. Prva 2 dana oskudnije krvarenje nego inače, treći dan je išlo pomalo, a 4. i 5. smeđi iscjedak. Zbog toga sam jutros uradila test na trudnoću koji je bio negativan. Znači samo kontrolna crta i testne nikako nije bilo. Takođe osjećam bolove u donjem dijelu leđa i u preponama.

Da li postoji mogućnost trudnoće ovakvim petingom? Da li postoji u mom slučaju? Trebam li ponoviti test, da li su bili lažno negativni rezultati ako sam ga prerano uradila? Trebam li kod ginekologa na nalaz krvi?

Oprostite na dugom pitanju, ali nikako panika da me prođe. Počinjem umišljati simptome i svaki bol me asocira na trudnoću.

goldenrose

Pozdrav, imala sam nezasticeni spolni odnos 2 dana prije menstruacije i decko nije svrsio u mene.Naredne dvije menstruacije nisu izostale,no idalje me zanima postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mijamalina odgovorio sam vam. LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Goldenrose, ne postoji.

MijaMalina

Samo mi recite još da li imam potrebu ponavljati test za nekoliko dana? Menstruacija je trebala doći 11.6. a došla je 9.6. i trajala do 13.6. i bila je malo oskudnija.
Jer sam ovaj test uradila 14.6. tj. 13-i dan nakon petinga ( Petingi bio 1.6) . Jesam li prerano uradila, imam li ga i najmanju potrebu ponoviti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ga ponavljati.