dali je moguca trudnoca??

seny_

Poštovani!

Moje pitanje je vezano za vanjsku ejakulaciju. Naime djevica sam, ali sm u dugoj vezi i "konzumiramo" peting bez odjece. Imali smo takav odnos dan nakon završetka menustuacije te je on MALO ejakulirao na moje valjsko splovilo, nakon čega sam to obrisala. Od tad me hvata panika i strah od trudnoće. Je li moguće da sam trudna? Od tad je prošao 21 dan i ja nisam dobila menustuaciju, iako imam natecene grudi, iscedak, poneki bol u stomaku.
Znam da je ovakva trudnoća teoretski moguća, pa se jako brinem, takođe imam osjećaj da imam malu upalu ili nahladu (zbog boje i mirisa urina) pa je li moguće da mjesecnica zbog toga kasni?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste se odmah pobrisala trudnoću možemo isključiti. Kasnit može zbog upale u mokraćnom sustavu.

AlexandarAco

Pozdrav.

Imam 17 godina i imao sam sexualni odnos sa svojom djevojkom koja ima 15 godina. Menstruaciju je imala 22.05. i zavrsila joj se 26.05. ,a sex smo imali 07.06. ... Koristio sam kondom,ali je on pukao tokom sex-a a ja to nisam primjetio i svrsio sam u njoj. Dan prije toga sam masturbirao.
Kolika je vjerovatnoca da ce ona zatrudniti ako se sve ovo uzme u obzir? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, šanse za trudnoćom su velike. Savjetujem da otiđe kod ginekologa koji će joj prepisati postkoitalnu kontracepciju.

mala marta

Poštovani,
posljednju sam menstruaciju imala 25.05. Inače mi je ciklus redovit, znači od 28 do 30 dana, ali mi je prethodna mjesečnica zakasnila dva dana, tj.stigla je na 32.dan. 10.05 u ranim jutarnjim satima imala sam nezaštićen odnos koji je trajao svega par minuta (prekinut je zbog straha od plodnih dana).Znači nikako nije došlo do ejakulacije. Ipak, s obzirom da sam se zabrinula, ginekologica mi je danas pripisala hitnu kontracepcijsku tabletu "ellaone", koju sam dakle popila u roku od 30-tak sati. Smatrate li da usprkost tome postoji mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šanse za trudnoćom nije ni bilo jer nije došlo do ejakulacije. Pošto ste uzeli i postkoitalnu kontracepciju šanse za trudnoćom su nikakve.

spavesic

Poštovani
Molila bi Vas za brzi odgovor
Naime ja i partner pokušavamo dobiti bebu..i imali smo više puta odnos u plodne dane kao i van njih..naime posljednju menstruaciju sam imala 09.11.
pošto sam nestrpljiva i željna imati bebu.. moje pitanje je kolike su šanse za začećem.
Cikljus mi je redovit svakih 28dana i treja po 5 dana
jedino što osjećam drugačije ove dane nakon plodnih da sam konstantno napuhana i puna zraka..te osjećaj stezanja ,ostalo je sve normalno

Unaprijed Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana svakako da šansa postoji. Naime da bi došlo do oplodnje i trudnoće treba se poklopiti tisuće parametara, tako da je vaše pitanje preopćenito.
Svakako ako vam izostane menstruacija napravite za početak test na trudnoću.

mujo_kuje

Ovako,po prvi put sam imao odnos sa djevojkom, naravno bio sam glup i nisam koristio zaštitu, jako kratko sam joj stavio izvadili smo ga, onda sam završio van nje (nakon nekih 10 minuta), obrisao sam penis, nekih sat vremena nakon toga, opet smo probali, opet kratko, nisam duboko stavljao penis i prije svakog stavljanja sam pljuvačkom vlažio i brisao penis. Kasnije smo shvatili da je njoj bio 18. dan od mjesečnice, znači posljednji plodni dan i tada nas je uhvatila panika, evo već dva dana ne spavam, strašno se brinem. Kakve su šanse da je koji spermić preživio, i da će zatrudniti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Način na koji ste imali odnos nosi rizik od trudnoće. Nije velik ali svakako postoji.

dusica52

Postovani dr. imam veliku dilemu i strah.Imam 52 godine, ciklus nemam cca godinu i po dana. pre 10 meseci pretrpela sam mozdani udar, levostrani, od koga se nadam se uspesno oporavljam. Premesec dana imala sam , pa nayovimo to seksualni odnos sa suprugom, pri kom je on ejakulirao navodno van. medjutim mene su mucile sumnje i veliki strah ybog mog stanja, te sam uradila test na trudnocu. posle 5 minuta bila je samo 1 kontrolna crtica, ali kada sam posle pola sata htela da ga bacim primetila sa i drugu sasvim bledu crticu.Pobogu, da li je moguce,jamislim da sa ovim ne bih mogla sada da se nosim. Hvala mnogo unapred. Srdacan poydrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

O kakvoj mogućoj trudnoći govorite? U menopauzi ste već godinu dana.
Dakle možete imati odnose bez zaštite i neće doći do trudnoće.

nina nina

Poštovani,

zadnja menstruacija mi je bila 22.11.2013, nezaštićen odnos sam imala 07.12. i 10.12.
Test na trudnoću sam radila jutros i bio je negativan. Promjene nikakve ne osjecam na sebi osim lagani grčeva u stomaku.
U pred večernjim satima mi se pojavilo krvi i to je onak malo kao pred mengu , a i vrijeme je menstruacije.
Dali je to normalan početak menstruacije ili postoji mogućnost trudnoće.
Nervozna sam

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test je negativan. Ne radi se o trudnoći.

nina nina

Hvala na tako brzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

dusica52

Hvala mnogo na odgovoru. Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

cancan

Poštovani,
10.11. smo moj dečko i ja imali odnos, zapravo, samo je par puta ušao u mene. Nismo imali kondom. Zatim sam ja sjela na njega i tako smo se mazili, cijelo vrijeme goli. Taj dan mi je bio dan ovulacije. Nakon toga, dobila sam menstruaciju 24.11, trajala je do 30.11. Sad bi mi već trebala doć ovaj mjesec, zapravo trebala je 21., ali uopće nemam simptome koji bi najavili da dolazi. Cijeli prošli tjedan bila sam umorna, jela bi, i kad si pripremim sve, izgubim volju, također sam cijeli prošli tjedan imala proljev, podriguje mi se stalno, slaba sam i umorna, iscrpljena, i u par navrata mi je bilo mučno. Ovaj tjedan imam zatvor, uoće nemogu na wc. Užasno sam nervozna. Nekad me uhvate grčevi i bole me grudi kao pred menstruaciju. Napravila sam test za trudnoću u nejdelju (22.12.) i bio je negativan. Da li je moguće da sam trudna? Ili sam ja toliko zabrinuta zbog toga, da mi zbog toga kasni menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći. Pozdrav.